همه آن چیزی که تا کنون درباره مدل‌های هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ می‌دانیم

0

شرکت هیوندای اوایل اسفندماه از جدیدترین نسل خودروی سوناتا (Hyundai Sonata) رونمایی کرد و مشخصات فنی آن منتشر شد.

این شرکت کره‌ای موفق می‌خواست در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۲۰ مدل‌های توربو و هیبریدی سوناتای ۲۰۲۰ را رونمایی کرد ولی به طور ناگهانی در نمایشگاه سئول کرده این دو خودرو معرفی شدند.

اکنون می‌دانیم هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ در سه مدل معمولی، توربو و هیبری روانه بازار خواهد شد. سوناتای ۲۰۲۰ چندین تغییر بزرگ در طراحی، کارایی و ویژگی‌ها نسبت به مدل‌های پیشین دارد و این سدان نیمه لوکس را به نسلی متمایز از سوناتا تبدیل می‌کند.

سوناتای ۲۰۲۰ استاندارد

سوناتای ۲۰۲۰ استاندارد از پیشرانه‌ای ۲.۵ لیتری با ۴ سیلندر تنفس طبیعی سود می‌برد. با سیستم پاشش سوخت مستقیم می‌تواند قدرتی ۱۹۱ اسب بخار با گشتاور ۲۴۵ نیوتن متر تولید کند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک واسط رساندن قدرت موتور به چرخ‌های جلو هستند تا شتابی صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در ۸.۵ ثانیه به دست آید. خریداران می‌توانند مدل جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک را هم خریداری کنند.

سوناتای ۲۰۲۰ توربو

قوی‌ترین نسل حاضر سوناتا به پیشرانه‌ای ۱.۶ لیتری توربو مجهز شده است که ۱۸۰ اسب بخار قدرت با گشتاور ۲۶۴ نیوتن متری تولید می‌کند. باز هم جعبه دنده ۸ سرعته خودکار برای این خودرو استفاده شده است ولی شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت آن به زیر ۸ ثانیه می‌رسد. در این سدان از گشتاور ۱۵۰۰ آر پی ام استفاده شده و حداکثر سرعت آن به ۲۱۸ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

در برخی سایت‌ها هم از شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در ۷.۵ ثانیه برای این مدل سوناتا ۲۰۲۰ نام برده شده است.

در طراحی هم مدل توربو تفاوت‌هایی با مدل استاندارد دارد. مثلا، جلو پنجره‌ها مشکی رنگ شده است و ورودی بزرگ هوایی در اطراف سپر جلو دیده می‌شود. در بخش عقب هیوندای سوناتای ۲۰۲۰ هم شاهد یک دیفیوزر کوچک، اسپویلر ثابت کوچک و خروجی اگزوز دو قلو هستیم.

سوناتای ۲۰۲۰ هیبریدی

شرکت هیوندای در نمایشگاه سئول ۲۰۱۹ از سوناتای هیبریدی هم رونمایی کرد ولی جزییات زیادی از آن به دست رسانه‌ها نرسیده است.

تنها می‌دانیم با باتری و یک باک پر سوخت بنزینی می‌تواند مسیری ۱۳۰۰ کیلومتری را طی کند. افزون بر این، گفته می‌شود این مدل به پنل‌های خورشیدی برای شارژ باتری مجهز شده است.

مدل هیبریدی سوناتای هم در طراحی تفاوت‌هایی با مدل استاندارد دارد. احتمالا در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۲۰ مشخصات فنی کامل این خودرو منتشر خواهد شد.

طراحی و امکانات سوناتای ۲۰۲۰

زبان طراحی این خودرو با مدل‌های پیشین متفاوت است و همین موضوع باعث شده در طراحی شاهد عناصر و المان‌های جدیدی باشیم.

مثلا، روحی شبیه به کوپه پیدا کرده است. سقف شیب‌دار، بخش عقبی کوتاه، عناصر کرومی ویژه هیوندای روی کاپوت، چراغ‌های LED متعدد و افزایش طول تنها برخی از تغییرات طراحی این خودرو نسبت به مدل پیشین است.

کابین سوناتای ۲۰۲۰ نیز اورهال شده است. از کابین هواپیما الهام گرفته شده و داشبورد و ورودی‌های هوا در طراحی جدیدی مشاهده می‌شوند که باز هم بر لوکس بودن داخل کابین می‌افزایند.

یک صفحه‌نمایش متوسط لمسی با سیستم اطلاعاتی و سرگرمی هم مشاهده می‌شود. کنترل الکترونیکی تعویض دنده و توانایی تبدیل گوشی هوشمند به کلید دیجیتال از دیگر قابلیت‌های ویژه درون کابین است.

نسل هشتم خودروی هیوندای سوناتا در نیمه دوم ۲۰۱۹ روانه بازار خواهد شد. هنوز درباره قیمت مدل‌های مختلف این سدان نیمه لوکس ولی پرطرفدارا بازار صحبتی نشده است.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.