اپل دو مدل آداپتور پلاگین سه شاخه خود را از ترس شوک الکتریکی جمع‌آوری و تعویض می‌کند

1

اپل آداپتورهای پلاگین دیواری AC فروخته شده با محصولات مک و برخی از دستگاه‌های iOS در بازه زمانی سال ۲۰۰۳  تا ۲۰۱۰ را فراخوانی و از بازار جمع‌آوری می‌کند. به طور خاص، پلاگین‌های سه شاخه از جمله کیت World Travel Adapter را فراخوانی کرده است.

اپل دو مدل آداپتور پلاگین را فراخوانی کرده و از کاربران می‌خواهد استفاده آن‌ها را متوقف کنند چون احتمال خطر شوک الکتریکی وجود دارد.

شرکت اپل روز جمعه اعلام کرد آداپتورهای پلاگین مدنظر را فراخوانی و می‌خواهد از بازار جمع‌آوری کند. اپل در بیانیه خود می‌گوید این پلاگین‌ها بیشتر در کشورهای انگلیس، سنگاپور و هنگ‌گنگ فروخته شده‌اند.

اپل می‌گوید:

«در اتفاقی نادر، ممکن است پلاگین‌های پلاستیکی  سه شاخه مدنظر شکسته شوند و بعد در حین تماس و لمس آن‌ها، خطر شوک الکتریکی وجود داشته باشد.»

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

اپل در بیانه‌اش اذعان کرده تا کنون ۶ گزارش دراین‌باره دریافت کرده است ولی هنوز مشخص نیست چند نفر دچار شوک الکتریکی شده‌اند. اپل می‌گوید دارندگان این آداپتورها می‌توانند به طور داوطلبانه، پلاگین‌های قدیمی را تحویل داده و مدل‌های جدیدی دریافت کنند که امن‌تر هستند.

استفاده از پلاگین‌های معیوب را متوقف کنید

اپل می‌گوید پلاگین‌های معیوب به رنگ سفید بوده و در داخل‌شان هیچ‌گونه شیار یا اسلات داخلی وجود ندارد. فقط آداپتورهای سه شاخه اپل که به طور مستقیم به دیوار و برق AC شهری متصل می‌شوند؛ دارای این ضعف و آسیب‌پذیری هستند و آداپتورهای USB این شرکت مشکلی ندارند.

اپل با انتشار تصاویر و راهنماهایی به مشتریان و خریداران آداپتورهای پلاگین خود کمک کرده است، پلاگین‌های معیوب را شناسایی و برای تعویض به نمایندگی‌های این شرکت در نزدیکی محل سکونت خود ببرند.

همان‌طور که در تصاویر دیده می‌شود؛ آداپتورهای قدیمی دارای اشکال، در شیار داخلی خود هیچ‌گونه نشان یا برآمدگی ندارند.

کاربران ایرانی محصولات اپل نیز باید مواظب باشند؛ اگر از این اداپتورها استفاده می‌کنند؛ برای ایمنی بیشتر و در امان ماندن از خطر برق رفتگی و شوک الکتریکی، استفاده آن‌ها را متوقف سازند.

متاسفانه، در بازار ایران، همه نوع تجهیزات جانبی اصل و تقلبی از محصولات اپل یافت می‌شود که شناسایی پلاگین‌های اصل مورددار اپل را سخت‌تر می‌کند.

منبع

   
1 نظر
  1. میلاد زارع می گوید

    با توجه به اینکه اکثر آدابتور های اپل موجود تو ایران فیک و چینی هستند؛ فکر کنم ضرر این مدل از آدابتور های توی ایران خیلی کمتر باشه 😀

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.