بحران مالی تسلا جدی‌تر از همیشه است: تا ۱۰ ماه دیگر نقدینگی این شرکت تمام و به مرز ورشکستگی می‌رسد

0

ایلان ماسک به کارکنان شرکت تسلا گفت نقدینگی این شرکت تا ۱۰ ماه آینده تمام می‌شود؛ مگر اینکه تغییرات اساسی و بنیادین تاثیرگذاری (hardcore) در بخش‌های مالی و هزینه‌ها صورت گیرد.

مدیرعامل و بنیان‌گذار تسلا طی نامه‌ای به کارمندان این شرکت، وضعیت بحرانی مالی تسلا را تایید کرده و از اقداماتی برای کاهش هزینه‌ها خبر داده است. این خودروساز در اوایل امسال یک درآمدی ۲.۷ میلیارد دلاری داشته ولی ظاهرا نتوانسته آن‌ها را از بحران خارج کند.

ایلان ماسک و مدیر مالی جدیداش می‌خواهند همه هزینه‌های این شرکت در هر بخش را به طور دقیق و نقطه به نقطه بررسی و ارزیابی کنند. از جمله هزینه‌های تولید قطعات، حقوق و دستمزد، هزینه‌های سفر، اجاره مستغلات و پرداخت‌هایی که از حساب‌های بانکی این شرکت انجام می‌شود.

نقدینگی شرکت تسلا در پایان فصل اول سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۲.۲ میلیارد دلار بود ولی این شرکت نزدیک به ۷۰۲ میلیون دلار را از دست داد. ایلان ماسک در ماه آوریل گفت شرکت تسلا باید از خرج‌ها و هزینه‌های اضافی بکاهد وگرنه درآمد مالی ۲.۷ میلیارد دلاری این شرکت کمک چندانی به فرار از ورشکستگی نمی‌کند.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

این پول خیلی زیاد است و شاید هزینه‌های چندین سال یک شرکت را تامین کند ولی داریم از شرکتی به نام تسلا صحبت می‌کنیم که هزینه‌های زیادی دارد و می‌تواند در ماه چند صد میلیون دلار از دست بدهد.

تسلا در نامه‌اش به کارمندان تسلا، تاکید کرده است که تغییرات hardcore سخت خواهد بود ولی برای بقا و بازگشت به یک وضعیت پایدار از نظر مالی ضروری است. ماسک به کارمندانش اطمینان داده این تغییرات و اقدامات در راستای همان هدف بزرگ اولیه تسلا، کمک به جهانی پایدار از نظر زیست محیطی خواهد بود.

سلسله تصمیم‌های اشتباهی که به اینجا ختم شد

اولین بار نیست که ایلان ماسک یک تغییرات اساسی مالی در تسلا را اعلام می‌کند. ماسک بارها به رویکرد مدیریتی «میکرو» و «نانو» رجوع کرده است تا جزیی‌ترین هزینه‌ها و ولخرجی‌ها را زیر نظر بگیرد.

تقریبا یک سال پیش بود که ایلان ماسک در نامه‌ای به همه کارمندان، تیم‌ها و دفاتر تسلا، ازشان درخواست کرد هرنوع هزینه اضافی هرچند کوچک را متوقف کنند و برای چیزی که ارزش یا توجیهی ندارد؛ هیچ هزینه‌ای نشود.

بحران مالی تسلا ریشه در تصمیم‌های چند سال گذشته این شرکت دارد و یک اتفاق جدید و ناگهانی نیست. تاخیر در عرضه خودروهای تسلا مدل ۳ و تسلا مدل S، تعیین قیمت‌های بالایی برای برخی مدل‌ها و عرضه مدل‌های ارزان‌تر جایگزین و بستن برخی دفاتر و شعب فروش در سراسر جهان در بحرانی مالی کنونی دخیل بودند.

تسلا در ژانویه ۲۰۱۸ نزدیک به ۷ درصد کارمندان خود را اخراج کرد و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند در سال ۲۰۱۹ نیز درصد بیشتری از نیروهای این شرکت تعدیل می‌شوند.

به هر حال، ایلان ماسک در آخرین نامه‌اش به کارمندان تسلا، ضمن تایید بحران مالی و نقدینگی این شرکت، از تغییرات hardcore برای رفع این مشکل خبر می‌دهد ولی هنوز مشخص نیست چه تصمیمی گرفته می‌شود و این hardcore شامل چه تغییرات و اصلاحاتی خواهد بود.

منبع

   

پستهای اخیر

۴ دماسنج برای اندازه‌گیری دما و رطوبت محیط با آیفون

اگر شما نیاز به اندازه‌گیری و نظارت بر دمای خانه و محل کار دارید؛ مثلا برای گیاهان خاص یا حیوانات خانگی که باید در دمای خاصی نگهداری کنند؛ می‌توانید از راه‌کارهای مبتنی بر آیفون استفاده کنید که البته رایگان هم نیست. برای بررسی دقیق دمای…

دنیایی که وراج‌ها و فک‌زنی را دوست دارد! این مرد برنامه‌ریزی کرده که سال‌ها تک و تنها لایواستریم کند…

در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم که متن و مفهوم در حال از دست معنی خود است و در عوض جنجال و ساعت‌های حرف زدن و گرفتن وقت مخاطب، ارزش پیدا می‌کند. برخی‌ها هنوز نمی‌خواهند این واقعیت را قبول کنند، برخی هم به سرعت از تغییر سلیقه و گرایش‌های…

چرا از بهترین اپلیکیشن اندروید و iOS برای ایجاد عادت‌های روزانه بهتر و پیگری وضعیت سلامتی استفاده…

اگر در اندروید و iOS دنبال یک اپلیکیشن انگیزشی روزانه و ردگیری عادت‌ها یا خودمراقبتی بگردید؛ احتمالا هیجان‌انگیزتر از اپلیکیشن Fabulous نخواهید یافت. بهترین اپلیکیشن سال گوگل پلی در دسته Health & Fitness، برنده جایزه بهترین طراحی…

درگذشت بنیان‌گذار ادوبی، خالق PDF و بسیاری از نرم‌افزارهای مهم دنیای فناوری

چارلز گسچه (Charles Geschke) بنیان‌گذار شرکت ادوبی و فردی که در خلق فرمت PDF کمک‌های زیادی کرده بود؛ در سن ۸۱ سالگی، روز ۲۷ فروردین ماه درگذشت. مدیرعامل شرکت ادوبی در یک نامه به کارمندان این شرکت؛ درگذشت «چارلز گسچه» را ضایعه بزرگی برای…

بهترین و بدترین محصولات اپل از نظر قابلیت تعمیرپذیری (جدول رتبه‌بندی آیفون‌ها و مک‌بوک‌ها)

اکنون می‌توانید امتیازهای قابلیت تعمیر گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها اپل را به طور رسمی در سایت این شرکت مشاهده کنید. هرچند هنوز هم دارای ابهاماتی هستند و چون خود اپل گزارش داده، چندان قابل اعتماد نیستند و مرموز به نظر می‌رسند. قانون جدید دولت…

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.