تسلا ۱.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خرید و در آینده‌ای نزدیک از ارزهای مجازی برای تراکنش‌های مالی استفاده می‌کند

ایلان ماسک یکی از طرفدارهای جدید بیت‌کوین است

0

امروز با انتشار یک سند مشخص شد شرکت تسلا اقدام به خرید ۱.۵ میلیارد دلار ارز دیجیتالی بیت‌کوین کرده است. انتشار این خبر سریعا روی ارزش بیت‌کوین تاثیر گذاشت و فورا قیمت این ارز مجازی ۷ درصد افزایش یافته و اکنون ۴۴ هزار دلار را رد کرده است.

تسلا ضمن اینکه سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را تایید کرده است؛ از احتمال جایگزین کردن ارزهای دیجیتالی و مشخصات بیت‌کوین برای پرداخت‌ها و خرید خودرو در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

ایلان ماسک و تسلا در چند روز گذشته نشان داده بودند که به ارزهای دیجیتالی علاقه‌مند هستند ولی چنین سرمایه‌گذاری بزرگی روی بیت‌کوین قابل انتظار نبود. ایلان ماسک با هر توییت خود روی قیمت بیت‌کوین تاثیرگذاری داشت و هنگامی که هشتگ بیت‌کوین را به بیوگرافی پروفایل توییتر خود اضافه کرد؛ ۱۴ درصد قیمت بیت‌کوین افزایش پیدا کرد.

تسلا در سندی که مربوط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به (SEC) است؛ به به‌روزرسانی سیاست‌های سرمایه‌گذاری خود در ابتدای امسال اشاره می‌کند تا انعطاف‌پذیری بیشتری برای تنوع‌دهی و به حداکثر رساندن سوددهی پول‌های نقد خود داشته باشد. به طور مشخص، تسلا می‌خواهد پول‌های نقد خود را در بازارها و حوزه‌های دیگر سرمایه‌گذاری کرده و به دارایی‌های غیر نقدی مانند شمش طلا، بورس طلا و سایر دارایی‌های مشخص شده تبدیل کند.

خرید و فروش خودرو با بیت‌کوین

سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری این شرکت روی بیت‌کوین در همین راستا است. تسلا و ایلان ماسک باور دارند که ارزهای دیجیتالی آینده پرداخت‌های مالی را شکل می‌دهند و دنیا به‌زودی شاهد تغییرات بزرگی در سیستم‌های مالی خواهد بود. به همین دلیل، احتمالا در آینده‌ای نزدیک امکان خرید خودروهای شرکت تسلا با ارزهای دیجیتالی و به طور ویژه بیت‌کوین میسر خواهد بود. حتی خود تسلا هم از بیت‌کوین به جای پرداخت‌های مالی نقد خود استفاده می‌کند.

از ابتدای سال ۲۰۲۱، قیمت بیت‌کوین به طور مرتب در حال افزایش است؛ زیرا تقاضاهای زیادی برای خرید این پول دیجیتالی در بازار وجود دارد. البته، این بازار هنوز به پایداری کامل نرسیده است و شاهد کاهش و افزایش‌های ناگهانی ارزهای رمزنگاری هستیم. بین‌کوین در هفته‌های اخیر یک بار دیگر به مرز ۴۰ هزار دلار رسیده و سپس به زیر ۳۰ هزار دلار در ژانویه امسال رفت. رفتن شرکت‌هایی مانند تسلا به سوی بیت‌کوین، ارزش مالی و اعتباری این پول و بازار آن را به شدت بالا خواهد برد.

ایالن ماسک فقط روی بیت‌کوین نظر مساعدی ندارد و سراغ ارز دیجیتالی دوج کوین (Dogecoin) نیز رفته است. انتشار چند توییت درباره این ارز مجازی نیز باعث افزایش قیمت ۵۹ درصدی آن در روزهای اخیر شده بود.

منبع تک‌کرانچ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.