چرا یک زمان‌سنج ۱۰ دقیقه‌ای می‌تواند بهترین اتفاق شغلی شما باشد؟!

1

ما برای بسیاری از کارهای خود از زمان‌سنج یا تایمرها استفاده می‌کنیم.

در حرکات ورزشی و تمرین‌هایی که مربی باشگاه داده است؛ در پختن یک غذای خوشمزه برای شام؛ در شستن لباس‌ها و استفاده از مواد براق‌کننده و در برخی از بازی‌های هوشی و سرگرم‌کننده.

اما آیا تا کنون به فکر استفاده از زمان‌سنج در محل کار خود افتادید؟ مثلا، گرفتن زمان نهار یا استراحت یا گرفتن مدت زمانی که نیاز دارید تا یک کار خاص را انجام دهید. ممکن است با استفاده از تایمر گوشی خود زمان را محاسبه کرده باشید که فرقی نمی‌کند؛ محاسبه زمان می‌تواند شما را برنامه‌ریزی کند و روشی قدرتمند برای تغییر عادت‌ها و بهره‌وری شما باشد.

همان‌طور که «اماندا آگوستین» کارشناس حرفه‌ای موسسه TopResume می‌گوید؛ استفاده از یک زمان‌سنج ۱۰ دقیقه‌ای می‌تواند مانع از رفتن ما به دنبال هر کار و مسیری شود.

منظورش این است که حواس‌پرتی ما کمتر می‌شود و سراغ انجام کارهایی نمی‌رویم که مانع افزایش کارایی و بهره‌وری ما هستند یا کارهایی را بیش از اندازه خود کش نمی‌دهیم. برای هر کار همان ارزش واقعی زمانی که نیاز دارد را صرف می‌کنیم و سراغ کارهای دیگری می‌رویم.

مثلا، تصور کنید می‌خواهید در اینترنت دنبال چیزی بگردید. گشت‌زنی در اینترنت جزو کارهایی است که غالب کاربران را در خود غرق می‌کند و ممکن است فقط چند دقیقه بخواهند وب‌گردی کنند ولی به چند ساعت بکشد. در اینجا، تایمر ۱۰ دقیقه‌ای می‌تواند بسیار مفید باشد؛ چون صدای زنگ آن ذهن شما را هشدار می‌دهد که دست نگه دارید و دیگر ادامه ندهید.

در ادامه به دلایلی اشاره می‌کنیم که عمدتا از زبان کارشناسان نشان می‌دهند چرا یک زمان‌سنج ۱۰ دقیقه‌ای می‌تواند بزرگ‌ترین اتفاق زندگی کاری و حرفه‌ای شما را رقم بزند:

شما بهره‌وری بیشتری خواهید داشت

در یک روز کاری، ندانستن اینکه چقدر وقت تلف کردید؛ فاجعه‌آمیز است. شما حق دارید بین کارهای خود کمی استراحت کنید؛ گوشی را برداشته و در شبکه‌های اجتماعی پرسه بزنید؛ نهار بخورید و تماس با خانه یا دوستی قدیمی بگیرید ولی مشکل اینجا است که ندانیم این کارها چقدر وقت تلف کردند.

اما اگر یک زمان‌سنج ۱۰ دقیقه‌ای کنار دست شما باشد؛ همه این کارها هم شیرین و هم مفید می‌شوند؛ چون دقیقا می‌دانید چقدر باید با تلفن صحبت کنید یا در اینستاگرام پرسه بزنید؛ می‌دانید زمان نهار شما چقدر وقت برده و باید بدون معطلی سراغ کارهای مهم خود بروید.

زمان‌سنج‌ها به وضوح فعالیت و بهره‌وری شما را افزایش می‌دهند؛ بدون اینکه نیازی باشد ساعت‌های طولانی‌تری در دفتر کار بمانید یا شروع به چندوظیفه‌گی کنید.

شما موثرتر و کارآمدتر می‌شوید

یک ایده این است که زمان‌سنج را تنظیم کرده و شروع به کار کنید؛ بدون اینکه دیگر بخواهید مدام زمان سپری شده را زیر نظر داشته باشید. هنگامی که صدای زمان‌سنج برخاست؛ دست از کار می‌کشید.

تعیین کردن زمان برای کارها؛ حتی کارهای طولانی باعث افزایش کارآمدی و موثری شما می‌شود. هنگامی که برای یک جلسه کاری، پاسخ‌گویی به ایمیل‌ها، پیگیری درخواست مشتری یا نوشتن نامه به مدیر زمانی تعریف نمی‌شود؛ احتمالا بیشتر از آن‌چه در ذهن‌ داشتید؛ طولانی خواهد شد.

شنیدن صدای زنگ زمان‌سنج می‌تواند پاداشی بر تلاش شما برای انجام کارها باشد و اینکه زمان استراحت فرا رسیده است.

کارهای بیشتری به دیگران می‌سپارید

برای تبدیل شدن به یک رهبر موفق کسب‌وکار، باید در رهبری کارها و زمان هم به اندازه کافی خوب باشید. تایمر ۱۰ دقیقه‌ای به شما نشان خواهد داد یک کاری را در چه بازه زمانی انجام می‌دهید و اگر فرد دیگری پیدا شود که زودتر از شما انجام می‌دهد؛ شایسته است آن کار را به او بسپارید.

رهبران موفق باید بتوانند به دیگران اعتماد و برخی از کارهای خود را واگذار کنند. این حرکت باعث رشد و پیشرفت اعضای تیم شده و آن‌ها هم به خودباوری، اعتماد به نفس و تجربه کافی می‌رسند.

پروژه‌ها بزرگ را بهتر مدیریت می‌کنید

وقتی یک پروژه به شما تحویل داده می‌شود که ۱۲ ماه طول می‌کشد یا مثلا باید در ۶ هفته انجام شود؛ چه حسی دارید؟ اولین چیزی که در ذهن‌تان نقش می‌بندد؛ بزرگی و طولانی بودن پروژه است که شاید شما را خسته و بی‌حوصله کند.

برخی افراد هم در مدیریت زمان‌بندی پروژه به اشکال برخورده و نمی‌توانند سر موعد آن را تحویل دهند. در اینجا، باز هم ایده زمان‌سنج ۱۰ دقیقه‌ای می‌تواند بسیار مفید باشد. یک پروژه بزرگ را به تکه‌های کوچک‌تر تقسیم کرده تا انجام، مدیریت، زمان‌بندی و هضم‌شان برای شما یا تیم همکاران شما راحت‌تر باشد.

وقتی متوجه می‌شوید اگر روزی ۲ ساعت روی این پروژه کار کنید؛ پس از ۶ هفته تمام خواهد شد؛ قطعا آن را بهتر مدیریت کرده و ابتکار عمل دست شما است.

تمرکز بالاتری خواهید داشت

اگر یک پدر و مادر هستید؛ می‌دانید چقدر باید با فرزندتان باشید یا به او در حین انجام تکالیف‌ و تمرین‌ها، زمان استراحت بدهید. اگر کارآفرین هستید؛ سعی خواهید کرد در ساعت‌های مشخصی تمرکز بیشتری داشته باشید و حواس‌پرتی مانعی برای کارآمدی شما نباشد.

یکی از روش‌های افزایش تمرکز، کاهش زمان کار روی یک موضوع و پروژه مشخص است. وقت به اندازه کافی وقت نداشته باشید؛ تمرکز شما افزایش پیدا می‌کند ولی هنگامی که زمان مشخصی برای انجام کار ندارید؛ دایما دچار حواس‌پرتی شده و ذهن هم هیچ‌گونه مقاومتی نمی‌کند؛ چون وقت به اندازه کافی هست.

برنامه‌ریزی برای انجام یک سری کارها در مدت زمان کوتاه و مبتنی بر زمان‌سنچ ۱۰ دقیقه‌ای و استراحت‌های کوتاه میان آن‌ها می‌تواند با بالاترین سطح تمرکز شما همراه شود.

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

بال‌های پرنده نورثروپ: کاوشی در هواپیمای XB-۳۵ افسانه‌ای با عکس‌های کمتر دیده شده

نورتروپ XB-۳۵ گواهی‌ای بر روح پرشهامت نوآوری در صنعت هوانوردی در اوایل دهه ۱۹۴۰ بود.XB-۳۵ که توسط شرکت نورتروپ Northrop با همکاری نیروی هوایی ارتش ایالات متحده توسعه یافت، یک هواپیمای آزمایشی بود که مرز‌های مهندسی هوانوردی را جابجا کرد.…

این دانشجوی 18 ساله با هوش مصنوعی 19 شخصیت سیمپسون‌ها را به صورت شخصیت‌های واقعی درآورد!

برودی هالبروک دست به کار جالبی زده و جان تازه‌ای به شخصیت‌های محبوب سریال سیمپسون‌ها داده است. او در این مورد نوشته:«من از Midjourney برای تبدیل شخصیت‌های مورد علاقه‌‌ان از انیمیشن‌ها به قالب انسان استفاده کردم. البته برخی از اعضای…

نمونه‌هایی از بازسازی و دکوراسیون جدید خانه که می‌توانند الگویی برای ما باشند

به سبب نوع معماری، خانه‌های ما معمولا خیلی زود دمده یا به اصطلاح کلنگی می‌شوند. شرکت‌‌های بازسازی خانه مدتی است بسیار زیاد شده‌اند.اما شک و تردید زیادی در مورد میزان کارایی بسیاری از آنها وجود دارد. برخی از آنها اصلا به تقویم کاری متعهد…

مجموعه عکس‌های چیزهای عجیب و ترسناکی که مو بر تن راست می‌کنند

چرا گاهی دوست داریم داستان‌ها یا فیلم‌های ترسناک را ببینیم؟ خود آزاری؟!در این پست که تعدادی عکس نستا ترسناک (بیشتر عحیب) خواهید دید، می‌خواهم نخست کمی در این مورد حرف بزنم.دلایل لذت بردن افراد از وحشت می‌تواند از فردی به فرد دیگر…

در مورد این عکس‌ها فقط می‌توانیم بگوییم چیزها به نحو عجیب یا خنده‌داری، سر جای خودشان نیستند!

ما در طول زندگی آدم زیاد دیده‌ایم که سر جای خود نبوده، اما در مورد اشیا، گاهی نبودن آنها در سر جای خودشان یا کاربرد بدیع آنها برای خودش یک طنز و شگفتی می‌شود، در این سری عکس‌های می‌خواهیم تعدادی از این موارد را با هم مرور کنیم:راهی…

چرا هنگامی که می‌خواهند عکسی از ما بگیرند، ناخودآگاه سرمان را کج می‌کنیم؟

وقتی در فیس بوک، اینستاگرام یا سایر سایت‌های رسانه اجتماعی پر از عکس هستیم، احتمالاً متوجه یک روند در زبان بدن کاربران خواهیم شد. هنگام عکس گرفتن و مواجهه با دوربین، برخی افراد به طور خودکار سر خود را به یک طرف خم می‌کنند. به نظر می‌رسد که…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
1 نظر
 1. مهدی می گوید

  بسیار ایده خوبی است
  من موقع کار، سالهاست که موبایلم را جوری تنظیم می کنم که هر 12 دقیقه یک بار هشدار می دهد
  این باعث می شود که بلند بشوم و هشدار را غیرفعال کنم
  هم استراحتی برای بدن و چشم است
  و هم مانع از غرق شدن در کار می شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5