حذف شرکت‌های چینی از آمازون به خاطر تخلفات مالی و شکایت این شرکت‌ها

آیا آمازون از قبل می‌دانسته این شرکت‌ها تخلف می‌کنند و بعد سکوت کرده است؟

0

چندین شرکت چینی به دلیل ممنوعیت ورود به بازار آمازون به دلیل استفاده از بررسی‌های پولی، شکایت دسته جمعی بر ضد این شرکت ثبت کردند. گفته می‌شود این شکایت روز ۱۳ سپتامبر انجام شده است.

در یک سال گذشته، شرکت آمازون بیش از ۶۰۰ برند چینی در ۳ هزار حساب کاربری را از روی پلتفرم خود حذف کرده و دیگر اجازه فعالیت روی سایت آمازون را ندارند؛ چون با ارائه پیشنهادهایی به کاربرانی که نظر فنی درباره محصولات‌شان نوشتند؛ در نقد و بررسی‌ها دستکاری و تقلب کردند.

برخی از شرکت‌هایی که بر ضد آمازون شکایت کردند؛ عبارتند از Sopownic ،Slaouwo ،Deyixun ،Cstech ،Recoo Direct ،Angelbliss و Tudi و درخواست بازگشت وجوهی را دارند که توسط این شرکت به صورت غیرقانونی بلوکه شده‌اند. آن‌ها در شکایت دسته جمعی خود خواستار جلوگیری از سوءاستفاده غیرقانونی از این درآمدهای متعلق به آن‌ها که به حق از سوی هزاران فروشنده کسب شده را داشتند.

آمازون از سال ۲۰۱۶ سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را درباره نقد و بررسی‌های محصولات تشویقی در نظر گرفته است. شرکت‌های چینی نیز منکر نقض سیاست‌های آمازون نیستند؛ بلکه از این شکایت دارند که چرا این شرکت صدها هزار دلار درآمد آن‌ها را به این دلیل بلوکه کرده است و حق چنین کاری را ندارد.

در توافق‌نامه راه‌حل‌های تجاری سرویس‌های آمازون (Services Business Solutions Agreement) که توسط کسب‌وکارهای Fulfilled by Amazon یا FBA نظارت می‌شود؛ کاملا به آمازون حق می‌دهد که تصمیم بگیرد یک شرکت آیا سیاست‌های تجاری وضع شده را نقض کرده است یا خیر!

شرکت‌های چینی شکایت‌کننده از آمازون می‌گویند که FBA می‌دانسته که این شرکت‌ها به مشتریان کارت‌های هدیه‌ای می‌دهند تا نظرات مثبتی در پلتفرم‌های آمازون به ثبت برسانند.

در واقع، اینکه آمازون سیاست‌های شفاف و دقیقی درباره کسب‌وکار و راه‌حل‌های تجاری خود در پیش گرفته است؛ کاملا امری پسندیده است و اینکه قبلا با این بررسی‌های پولی مقابله نکرده است و سیاست سکوت در پیش گرفته؛ دلیلی نمی‌شود که اکنون هم از برخی نقض قوانین‌ها و بررسی‌های پولی چشم‌پوشی کند.

شاید بشود با این شرکت‌های چینی همدردی کرد ولی باید این واقعیت را پذیرفت که در حال فعالیت روی پلتفرم و کسب‌وکاری بودند که مالکش نبودند و آمازون هر زمان بخواهد می‌تواند فرش را از زیر پای آن‌ها بیرون بکشد.

هنوز شرکت آمازون درباره شکایت جدید شرکت‌های چینی بر ضد او و همین‌طور این ادعا که قبلا خبر داشته بررسی‌های پولی انجام می‌دهند ولی سکوت کرده و اکنون اقدام به بلوکه کرده درآمدهای آن‌ها کرده است؛ اظهارنظری نکرده است.


منبع Theverge
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.