گوگل اجازه می‌دهد به طور خودکار فعالیت‌های اپلیکیشن، موقعیت و تاریخچه وب خود را پاک کنید

0

همه می‌دانیم که گوگل همه نوع اطلاعاتی درباره کاربران را جمع‌آوری و ذخیره‌سازی می‌کند تا خدماتی سفارشی‌تر و شخصی بدهد.

بسیاری از فعالیت‌های آنلاین من و شما از جمله تاریخچه وب‌گردی و باز کردن وب‌سایت‌ها در کروم، استفاده از اپلیکیشن‌ها، موقعیت مکانی و کلی اطلاعات دیگر روی سرورهای گوگل ذخیره می‌شوند.

تا کنون، گوگل روش‌هایی برای حذف دستی این اطلاعات در اختیار کاربران قرار داده است ولی پاک‌سازی همه این اطلاعات، اگرچه دلایل زیادی برای این کار وجود دارد؛ باعث از دست رفتن بسیاری از تنظیمات و شخصی‌سازی‌ها در سرویس‌های گوگل می‌شود.

حالا، گوگل قابلیتی ارایه داده است تا کاربران به طور خودکار تاریخچه موقعیت مکانی و فعالیت‌های وب و اپلیکیشنی را برای مدت زمانی محدود نگه داشته و اطلاعات خارج از این بازه زمانی پاک شوند.

گوگل فعلا دو بازه زمانی به کاربران پیشنهاد می‌دهد: ۳ یا ۱۸ ماهه. با انتخاب یکی از این بازه‌های زمانی، کلیه اطلاعات قدیمی‌تر به طور خودکار پاک خواهند شد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

به این ترتیب، کاربران قادر خواهند بود از تنظیمات و گزینه‌های سفارشی‌سازی و شخصی‌سازی گوگل استفاده کنند اما اطلاعات زیادی از آن‌ها روی سرورهای گوگل ذخیره و نگه‌داری نمی‌شود. به نوعی، استفاده گوگل از اطلاعات شما محدود می‌شود.

در واقع، گوگل به شما پیشنهاد داده داده‌های اخیر جمع‌آوری شده را نگه‌داری کند که احتمالا مفیدتر هستند و اطلاعات قدیمی‌تر از بین بروند.

هنوز اطلاعات زیادی قابل پاک‌سازی خودکار نیستند

در حال حاضر، این ویژگی برای سه دسته از اطلاعات تاریخچه موقعیت مکانی، وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها فعال شده است. این اطلاعات شامل تاریخچه مرورگر وب کروم نیز می‌شود. اپ‌هایی که در اندروید نصب کردید، جست‌وجوهایی که انجام دادید و موقعیت مکانی شما در گوگل مپس و دیگر اپ‌های مربوطه نیز قابل پاک‌سازی خودکار هستند.

اما همه این اطلاعات، تمام آن چیزی که گوگل درباره ما ذخیره می‌کند؛ نیست و هنوز اطلاعات زیادی وجود دارد که به طور خودکار از روی سرویس‌های گوگل حذف نمی‌شوند.

برای مثال، فعالیت‌های صوتی یا دستورات صوتی، جست‌وجوهای یوتیوب و تاریخچه بازدیدهای ویدیویی هنوز به طور خودکار پاک نمی‌شوند.

انتظار داشتیم که گوگل اجازه می‌داد این اطلاعات را هم به طور خودکار پاک‌سازی کنیم ولی چرا چنین اجازه‌ای نداده؛ سوالی است که گوگل باید پاسخ دهد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.