هر هشت هسته پردازنده تازه معرفی شده Core i9-9900KS اینتل سرعتی ۵ گیگاهرتز دارند

0

اینتل در خلال نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۹ از اولین پردازنده هشت هسته‌ای با سرعت ۵ گیگاهرتز رونمایی کرد. پردازنده Core i9-9900KS از نسل نهم پردازنده‌های دسکتاپ اینتل و بسیار شبیه به پردازنده ۹۹۰۰K است.

توانایی ویژه پردازنده Core i9-9900KS در اجرای هشت هسته با سرعت ۵ گیگاهرتز بدون افت است. اولین بار است که اینتل پردازنده‌ای معرفی می‌کند که هر هشت هسته آن سرعتی ۵ گیگاهرتزی دارند. در پردازنده ۹۹۰۰K فقط یک هسته توانایی اجرا در سرعت ۵ گیگاهرتز را دارد.

پردازنده ۹۹۰۰KS از هشت هسته مشابه ۹۹۰۰K به همراه شانزده رشته پردازشی با کش سطح سوم ۱۶K، چیپ‌ست گرافیکی GT2 و IHS لحیم شده سود می‌برد. به گفته اینتل، سرعت کلاک پایه این پردازنده ۴ گیگاهرتز خواهد بود که باز از سرعت کلاک پردازنده ۹۹۰۰K معرفی شده در سال گذشته بیشتر است.

وقتی تمام هسته‌های یک پردازنده در سرعت کلاک بالاتری اجرا می‌شود؛ قطعا با مصرف انرژی بالایی روبرو هستیم. اینتل گفته توان مصرفی این پردازنده ۹۵ وات در فرکانس پایه است که ولی توان مصرفی واقعی بسیار بالاتر خواهد بود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

استفاده از تکنیک غربال

اینتل برای تولید ۹۹۰۰KS بهترین و سالم‌ترین تراشه‌های خط تولید خود را غربال (Binning) می‌کند تا در حالت تک هسته‌ای یا هشت هسته‌ای بتواند فرکانس ۵ گیگاهرتز را نگه دارد و با افت مواجه نشود.

همیشه شرکت‌های سخت‌افزاری و عمدتا تراشه‌ساز از تکنیک غربال کردن برای یکسان‌سازی عملکرد محصول نهایی استفاده می‌کنند و اینتل هم برای دستیابی به بالاترین عملکرد در پردازنده جدید خود از این تکتیک بهره برده است.

اینتل جزییات زیادی درباره پردازنده ۹۹۰۰KS ارایه نکرده است. از جمله زمان عرضه و قیمت آن مشخص نیست. بسیاری از گیمرها و کاربران طرفدار سیستم‌های پی‌سی حرفه‌ای منتظر شنیدن قیمت این پردازنده هشت هسته‌ای با سرعت کلاک بالاتر هستند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.