اینتل پردازنده Core i9 نسل هشتم را برای لپ‌تاپ‌ها و بازی‌های موبایل معرفی کرد

0

اینتل پردازنده‌های نسل هشتم کافی‌لیک Core i9 را برای دستگاه‌های لپ‌تاپ معرفی کرد.

البته، این پردازنده جدید اینتل بازار بازی‌های موبایل، تولیدکنندگان محتوا و واقعیت مجازی را هدف قرار گرفته است. اینتل Core i9 شش هسته‌ای، قدرت‌مندترین پردازنده لپ‌تاپ برای مدل‌های مخصوص بازی و گیمینگ محسوب می‌شود و از این پس شاهد افزایش قدرت و توان این لپ‌تاپ هستیم.

به گزارش اینتل، پردازنده نسل هشتم Core i9 نسبت به Core i7 نسل هفتم کارایی بهتر ۲۹ درصدی دارد. این پردازنده در بخش بازی ۴۱ درصد عملکرد سریع‌تری داشته و در بخش ویرایش ویدیوهای ۴K بهبودی ۵۹ درصد را نسبت به مدل قبلی تجربه می‌کند.

نام دقیق پردازنده جدید اینتل Core i9-8950HK است و از ۶ هسته و ۱۲ نخ پردازشی با حداکثر سرعت کلاک ۴.۸ گیگاهرتز سود می‌برد. البته، سرعت این پردازنده در شرایط عادی به مرز ۴.۶ گیگاهرتز می‌رسد ولی با فناوری جدید Thermal Velocity Boost اینتل و مساعد بودن شرایط و پایداری دمای پردازنده، سرعت به ۴.۸ گیگاهرتز می‌رسد.

پردازنده Core i9 اینتل اولین نمونه استفاده شده از فناوری TVB است و در دنیا نظیر ندارد. اینتل می‌خواهد با عرضه این پردازنده؛ بازار را برای ورود لپ‌تاپ‌هایی با قدرت و کارایی گیمینگ کامپیوترهای دسکتاپ آماده کند.

معرفی سری H

اینتل همزمان با معرفی Core i9، پردازنده‌های جدید Core i7 و Core i5 را هم معرفی کرد که از فناوری ساخت ۱۴ نانومتری پلاس سود می‌برند و بر بستر معماری کافی‌لیک توسعه داده شده‌اند. تمام این پردازنده‌ها در سری H و برای لپ‌تاپ‌های رده سنگین بازار معرفی شدند. پردازنده‌های نسل قبلی اینتل در سری U و برای لپ‌تاپ‌های سبک و نازک مناسب بودند.

این سری از پردازنده‌های لپ‌تاپ از یک ویژگی جدید دیگر به نام حافظه‌ Intel Optane نیز سود می‌برند. این حافظه از نوع فلش و برای کش کردن اطلاعات استفاده می‌شود که می‌تواند در کنار ویژگی Data Drive Acceleration زمان لود بازی‌ها را ۴.۷ برابر سریع‌تری کند و محتوای ویدیویی را ۱.۷ برابر سریع‌تر نمایش دهد.

انتظار داریم لپ‌تاپ‌های مجهز به پردازنده Core i9 تحول بزرگی در بازار بازی‌های موبایل ایجاد و راه را برای ورود محتواهای واقعیت افزوده به این دستگاه‌ها باز کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.