این ابزار به مسافران کمک می‌کند سراغ خطوط هوایی بروند که فاقد فناوری تشخبص چهره هستند

0

فعالان حریم خصوصی ابزار جدیدی برای کمک به مسافران راه‌اندازی کردند تا از فرودگاه‌ها و خطوط هواپیمایی دارای فناوری تشخیص چهره اجتناب کنند.

چندین گروه طرفدار حریم خصوصی کاربران سایت AirlinePrivacy.com را راه‌اندازی کردند تا مسافران پیش از گرفتن بلیط و انتخاب فرودگاه یا خطوط هواپیمایی خود، بدانند آیا باید در معرض فناوری تشخیص چهره برای تایید هویت‌شان باشند یا خیر!

در واقع، در این سایت فهرست خطوط هواپیمایی دارای فناوری تشخیص چهره درج شده است تا کاربران حساس به مسایل حریم خصوصی ازشان اجتناب کنند.

استفاده از فناوری تشخیص چهره در فرودگاه‌ها برای تایید هویت مسافر با سوالات تازه‌ای درباره حفظ حریم خصوصی کاربران و امنیت داده‌ها روبرو شده است.

در سال‌های اخیر، برخی خطوط هواپیمایی علاوه بر اسکن صفحه اطلاعات و عکس گذرنامه، از فناوری و ابزارهای تشخیص چهره استفاده کرده و تصاویر مسافران را برای نهادهای مختلفی ارسال می‌کنند تا جزییات هویت مسافر تایید شود.

الزامی نیست ولی اجتناب‌ناپذیر است

شرکت هواپیمایی JetBlue برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ از این فناوری با همکاری اداره فدرال استفاده کرد. پس از آن، دونالد ترامپ با یک دستورالعمل، استفاده از فناوری تشخیص چهره در فرودگاه‌های ایالات متحده را صادر کرد.

پس از آن، خطوط هواپیمایی بیشتری از جمله دلتا، امریکن ایرلاینز، بریتیش ایرویز و لوفت‌هانزا شروع به استفاده از فناوری تشخیص چهره برای تایید هویت مسافران کردند. در حال حاضر، تنها چند خط هوایی در ایالات متحده از جمله آلاسکا، یونایتد، ساوت‌وست، الیجنت ایر و ایر کانادا از فناوری تشخیص چهره استفاده نمی‌کنند.

اگرچه خطوط هواپیمایی می‌گویند هرگز داده‌های مسافران را ذخیره نمی‌کنند اما این داده‌ها را با نهادها و سازمان‌های دولتی به اشتراک می‌گذارند که قادر به ذخیره‌سازی اطلاعات مسافران هستند.

سخنگوی گمرک مرزی ایالات متحده درباره این موضوع گفته است عکس مسافران فقط ۱۲ ساعت نگه‌داری می‌شود ولی رکورد اطلاعاتی شهروندان امریکایی به مدت ۱۵ سال و غیر شهروندان به مدت ۷۵ سال نگه‌داری می‌شود.

اگرچه استفاده از فناوری‌های بیومتریک برای مسافران یک قانون الزامی نیست ولی بسیاری از مسافران نمی‌دانند که در حال استفاده از این فناوری‌ها هستند و به طور ناخودآگاه تصویرشان اسکن و ذخیره می‌شود.

برخی فرودگاه‌ها فناوری تشخیص چهره را طوری پیاده‌سازی کردند که مسافران به روش اجتناب‌ناپذیری از آن استفاده می‌کنند. همین موضوع باعث بروز مخالفت‌هایی در میان فعالان حریم خصوصی شده و در نتیجه آن سایت AirlinePrivacy برای آگاهی بیشتر مسافران راه‌اندازی شده است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.