هجوم اینفلوئنسرها به منطقه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل و گرفتن سلفی با خرابه‌های بزرگ‌ترین فاجعه انسانی ده‌های اخیر

0

مینی سریال چرنوبیل فاجعه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ را بازگو می‌کند.

این مینی سریال که از سوی شبکه تلویزیونی HBO جایگزین فیلم گیم اف ترونز شد؛ به سرعت یکی از محبوب‌ترین و بهترین سریال‌های تلویزیونی امسال شده و از سایت IMDB بالاترین رتبه را کسب کرد تا از سریال‌هایی مانند گیم اف ترونز، بریکینگ بد و سوپرانوز هم پیشی بگیرد.

سریال چرنوبیل اگرچه رویت‌کننده یک فاجعه و اتفاق تاریخی است ولی در لایه‌های زیرین خود نگاهی عمیق و دقیق به ساختارهای فاسد و ناقض قدرت دارد. داستان این مینی سریال به فراتر از فاجعه چرنوبیل کشیده می‌شود و بیننده را با خود همراه می‌کند.

اتفاقا در ایران هم مینی سریال چرنوبیل با استقبال کاربران روبرو شده و در شبکه‌های اجتماعی پیرامون‌اش بحث و بررسی‌های زیادی صورت می‌گیرد. برخی از تکه کلام‌های سریال توییت می‌شوند و کاربران درباره دروغ‌گویی و فدا کردن جان انسان‌ها برای قدرت حرف می‌زنند.

سلفی بر خرابه‌های شهر ارواح

اما نباید فراموش کرد در سال ۲۰۱۹ هستیم و اینفلوئنسرهای اینستاگرام آماده بهره‌برداری از هر سوژه محبوبی هستند. بنابراین، منطقه اطراف نیروگاه چرنوبیل این روزها میزبان ده‌ها و صدها کاربر اینستاگرام و گردشگران دیگر است.

آن‌ها سعی می‌کنند خودشان را به چرنوبیل رسانده و سلفی بگیرند و هشتک بزنند تا لایک‌های بیشتری در فیدها نصیب‌شان شود.

پخش سریال چرنوبیل باعث کنجکاوی مردم شده و برخی عوارض جانبی را به همراه داشته است. مردم می‌خواهند از نزدیک محل این حادثه را تماشا و حضورشان را ثبت کنند.

یکی از آزانس‌های برگزارکننده تورهای بازدید از منطقه چرنوبیل به خبرگزاری رویترز گفته است پس از نمایش این سریال از شبکه HBO با افزایش ۴۰ درصدی گردشگر روبرو شده و کسب‌وکارشان رونق مضاعفی گرفته است.

این روزها منطقه اطراف نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل شبیه یک منطقه بمب‌گذاری شده است. همه‌چیز خراب و فروپاشی شده و سگ‌های ولگرد، ساختمان‌های نیمه مخروبه و نابوده شده، قطارهای زنگ زده و نظایر این‌ها دیده می‌شود ولی گردشگران با شوق و هیجان زیاد می‌خواهند از این منطقه بازدید کنند.

شاید چرنوبیل بزرگ‌ترین فاجعه‌ای انسانی در ده‌های اخیر تاریخ بشر باشد که خانه هزاران کارگر را خراب و ویران کرد و اکنون شبیه به شهر ارواح است اما اینفلوئنسرهای اینستاگرام از دیدن این شهر خوشحال می‌شوند و برای گرفتن سلفی‌هایی لایک‌خور هیجان‌زده هستند.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.