اگر ثروتمند باشید، با خرید اقامتگاه در پناهگاه هسته‌ای لوکس کانزاس، حتی می‌توانید جنگ هسته‌ای و زمستان هسته‌ای را هم تاب بیاورید!

1

یکی از ترس‌های همیشگی و خطرهای پرطرف‌نشده‌ای که تمدن انسانی را تهدید می‌کند، بروز جنگ هسته‌ای است.

حتی اگر در محدوده یک انفجار هسته‌ای نباشید و در معرض پرتوهای خطرناک قرار نگرفته باشید، آثار جنگ هسته‌ای مثل قطحی و از همه هراس‌انگیزتر -زمستان هسته‌ای- می‌تواند شما را از پا دربیاورد.

زمستان هسته‌ای چیزی مثل یک کریسمس سرد نیست، برآورد می‌شود که یک زمستان هسته‌ای حتی برودت بیشتری از عصر یخ را سبب شود.

به صورت ساده بعد از انفجارهای عظیم هسته‌ای، گرد و غبار زیادی که بر پا می‌شود، تا مدت‌ها جلوی رسیدن مؤثر نور خورشید به زمین را خواهد گرفت و سرمای زیاد و طبعا ناممکن شود کشاورزی را در پی خواهد داشت.

اما اگر کسی ثروتمند باشید، می‌تواند همه این شرایط را تاب بیاورد. در ۲۰۰ مایلی شهر کانزاس، یک سیلوی سابق پرتاب موشک راهبردی اطلس قرار دارد که حالا تغییر کاربری پیدا کرده و مبدل به یک پناهنگاه لوکس هسته‌ای شده است.

این پناهنگاه ۶۰ متر زیر زمین قرار دارد و در زمان جنگ سرد ساخته شده است. دیواره‌های از بتن تقویت شده ۲.۷ متری است، طوری که می‌تواند در برابر انفجارهای ۱۲ کیلوتونی هسته‌ای هم مقاومت کند.

در بیرون آن نیروهای محافظ به صورت تمام‌وقت و ۲۴ ساعته از آن دفاع می‌کنند.

قیمت خرید یک واحد آن، یکی میلیون دلار است و به علاوه خریدار باید ماهانه ۲۵۰۰ دلار در ماه برای مخارج نگهداری و آب و برق و اینترنت بپردازد! البته واحدهای بزرگ‌تر ارزشی حدود ۳ میلیون دلار دارند.

ورودی این پناهگاه ۲ در ۸ تنی است. پناهگاه کلا ۱۵ طبقه دارد. در طبقه بالا یک استخر شنا و دیوار تمرینی صخره‌نوردی قرار دارد.

در سه طبقه بالایی، اتاق‌های مراقبت‌‌های پزشکی و فروشگاه مواد غذایی قرار دارد.

به پایین‌تر که می‌رویم با ۴ طبقه دیگر مواجه می‌شویم که در آنها اتاق‌های درس و کتابخانه و بار و سینما و سالن و ورزش و سونا قرار دارند!

در ساختمان برای مقابله با تشعشعات هسته‌ای تجهیزاتی مانند شمارشگرهای گایگر و نیز قرص‌های ید و موارد شیمیایی لازم برای زدودن آلودگی‌ها قرار داده شده است.

در سینمای این پناهگاه ۲ هزار حلقه فیلم و حتی دیتابیسی گلچین شده از اینترنت قرار داده شده. بله! ما از آخرالزمان داریم صحبت می‌کنیم و داشتن اینترنت آفلاین هم برای خودش نعمتی است. هر ساکن این پناهگاه کافی است که کلیدواژه‌ها و نام سایت‌های مورد علاقه خود را بدهد تا نرم‌افزارها گنجینه‌ای از اینترنت برایش دانلود کنند.

حتی فکر شده که همواره دستمال توالت کافی برای مصرف ۷۵ نفر در طی ۵ سال در پناهگاه باشد!

تلویزیون‌هایی در دیوارهای پناهگاه قرار داده شده که منظره بیرون را به صورت زنده نشان می‌دهند تا ساکنان بدانند که در بیروت چه می‌گذرد.

کلا پناهگاه طوری طراحی شده که نه‌تنها در شرایط جنگ هسته‌ای بلکه در شرایط بروز تندباد، سونامی‌های بزرگ، ابرزمین‌لرزه‌ها، تغییرات عمده آب و هوا، قحطی، برخورد شهابسنگ و زبانه‌های خورشیدی تاب بیاورد. دست کم ادعای فروشندگان واحدهای این پناهگاه این است!


 
1 نظر
  1. فراز گرگین می گوید

    مشخص شده خریدار این خونه ها کیا هستن؟ مثلا یه فرد عادی میتونه خونه رو تهیه کنه یا حتما باید یه شخصیت سیاسی باشه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.