لوکس‌ترین غار دنیا: یک اقامتگاه ۲.۵ میلیون دلاری در دل یک غار

0

آیا تمایل دارید که غارنشین شوید؟!

تصور سکونت در یک غار، ذهن ما را به سمت نوع زندگی آدمیان نخستین یا سکونت موقتی چوپان‌ها در غارها می‌اندازد. به نظر نمی‌رسد که هیچ یک از ما، جز برای تفریح و برای دقایق کوتاه، تمایلی داشته باشیم که در یک غاز گذران زندگی کنیم.

در یکی از مناطق کوهپایه‌ای آرکانزاس امریکا، غاری وجود دارد که در زمانه جنگ سرد از آن به عنوان یک پناهگاه برای امان گرفتن مردم در صورت حمله احتمالی روس‌ها استفاده می‌شد.

این غار از قرن نوزدهم یک جاذبه گردشگری به شمار می‌رفت و تا سال ۱۹۸۳، تغییر زیادی در آن ایجاد نشده بود. تا اینکه سرمایه‌داری به نام «جان هی»، در این زمان آنن را به قیمت ۱۴۶ هزار دلار خرید.

بعد دو میلیون دلار خرج کرد و غار را تبدیل به یک اقاماتگاه کاملا لوکس کرد. جایی که حدود ۲۵۰ میلیون سال بود، بدون تغییر مانده بود با حداقل تغییر ممکن تبدیل به یک محل سکونت دلخواه و هتلی با ظرفیت ۸ مهمان شد که هزینه اقمامت در آن برای هر شخص، به ازاری هر شب ۱۲۰۰ دلار بود.

دیواره‌ها و کف از سنگ تراش‌خورده صاف پوشانیده شدند و پنجره‌هایی برای نورگیری در غار باز شد و ترتیبی اتخاذ شد که اگر واقعا جنگ یا حادثه غیرمترقبه رخ بدهد، دهانه غار و پنجره‌ها دوباره بتوانند با بلوک‌های ضخیم بتونی پوشانیده شوند.

کرچه طبیعت، معمار طبیعی زیبایی این غار است؛ اما معمارهای انسانی هم هرچه می‌توانستند انجام دادند تا غار زیباتر شود. این غار حتی یک آبشار کوچک هم در داخل خود دارد.

حالا این اقامتگاه لوکس با قیمت اولیه ۲.۷۵ میلیون دلار به فروش گذاشته شده است.

این هتل غاری، ۴ اتاق خواب و ۴ سرویس بهداشتی مجزا دارد.

جلوه‌هایی از فناوری مدرن مثل یک تلویزیون ۷۵ اینچی LED هم در آن دیده می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.