خستگی و خواب

17

– چقدر خسته‌ام و چقدر مریض دیدم. صبح شده و می توانم بخوابم.

– در مورد مسابقه دویچه وله نظر خاصی ندارم.
ولی فکر می‌کنم موافق هستید که نتایج را هیچ کس نمی‌توانست پیش‌بینی کند. من نقطه
نظرات شخصی خودم را دارم اما به جهت اینکه وبلاگ خودم در این مسابقه شرکت داشت من
را از دادن هر گونه نظر معذور بدارید. امیدوارم نتایج بهترین وبلاگ فارسی، باعث راه
افتادن دعواهای وبلاگی جدید نشود که اصلا به صلاح وبلاگستان نیست. همین!

 
17 نظرات
 1. كامليا می گوید

  سلام دکتر جان:))) خسته نباشی امیدوارم که دفعه بعد وبلاگ شما اول بشه هر چند که زیاد مهم نیست من و تمام کسانی که ایران زندگی میکنیم هممون میدونیم که با چه علاقه ای داری این وبلاگ رو مینویسی و خیلی هم خوب تا حالا این کار رو کردی من که خودم به شخصه از این وبلاگ خیلی چیزها یاد گرفتم.
  راستی من یه سوالی هم داشتم و اون اینکه آیا سایت و یا کتابی رو که به زبان فارسی باشه را راجع به Medical Informatics اگه میشناسی که خوب باشه رو میتوانی به من معرفی کنی که مطالبی راجع به Electronic patients records,Telemedicine ,…. داشته باشد.

 2. diggly می گوید

  خیلی عجیب بود نتایج !!!
  به نظر من ملاک فناوری و علم و تکنولوژی نبوده و اهداف انقلابی یا معترضانه و سیاسی رو ملاک قرار دادند. در همه موارد !
  هم این وبلاگ هم کیبرد آزاد ارزش اول شدن رو داشت اما شاید دلیل اول نشدنش این بوده که خواستند از وبلاگ های سیاسی حمایت کنند .

 3. دل زده می گوید

  متاسفم.باتمام احترامی که برای ۳۵ درجه قائلم،متاسفم که دویچه وله غیرسیاسی عمل نکرده.مرز “۳۵ درجه=تهران=تابوو…” انتخاب راازدست گزارشگران بدون مرز درآورده.درهرحال شما خسته نباشید.درانتخاب برترین وبلاگ شمابرترین بودیدوهستید.

 4. roozbeh می گوید

  I saw the results and I really believe that your blog was greatly qualified to be selected. but I guess it’s not important at all. the only important thing is to be good.
  No, the only important thing is TO BE

  http://www.roozab.blogfa.com

 5. محدثه می گوید

  همه اینترنت یه طرف. وبلاگ شما یه طرف دیگه
  اگه شما نبودین وبلاگستان(کلا اینترنت) مفهومی نداشت
  من همیشه شمارو تحسین کردم .
  با این همه کمبود وقت وبلاگتون همیشه به روزه.
  مطالب مهم. با نثروترجمه روون مخصوص شما
  دکتر مجیدی عزیز .امیدوارم هیچوقت خسته نشی
  بگو تا جبران کنیم
  چرا هیچوقت نگفتین از خواننده هاتون چه انتظاری دارین؟
  پاسخ : خیلی ممنونم از شما،‌البته با محبتی که دارید، غلو می کنید!

 6. niki می گوید

  متاسفم هرچند می دونم شما بزرگتر از این حرفهایی که برای اینجور اهداف کوچیک خودت را ناراحت کنی یا همه هدف وبلا گ نویسیت برنده شدن در این مسابقه باشه؟
  پاسخ : مهمترین انگیزه من در این مسابقه دویچه وله بود که زاویه جدیدی از وبلاگستان ایران به کاربران خارجی شناسانده بشود. یعنی یک کاربر خارجی بداند که وبلاگرها ایرانی‌ای هم هستند که خسته از روتین‌های سیاسی، مثل جوانان دیگر کشورها، فیلم می‌بینند، رویدادهای فناوری را دنبال می‌کنند، منتظر رسیدن ابزارهای الکترونیکی جدیدی مثل آی‌فون و آی‌پاد لمسی و مدل‌های گوشی موبایل هستند، به تولید محتوای آماتوری فکر می‌کنند،به خوبی با مفهومی به نام سرگرمی‌سازی متعهدانه آشنا هستند و دغدغه‌ها و دلمشغولی‌های مشابه دارند و ..
  متأسفانه در رسیدن به این هدف نتوانستیم از دویچه وله استفاده کنیم، حتی در قسمت وبلاگ‌های فارسی یک وبلاگ «تابوشکن» برنده شد که من بسیار بعید می‌دانم مسائلی که آن وبلاگ عنوان کرده دغدغه عمده اصلی جامعه و وبلاگرهای ما باشد.(به اعتقاد خودم البته)
  بنابراین اشتباه نکنید!، من این مسابقه را تنها به عنوان یک وسیله می خواستم، نه یک هدف! ولی من به هر ترتیب شده با همکاری وبلاگ‌نویس‌های تواناتر دیگر فکر و ایده برقرار کردن یک پیوند پویا و نه یک روزنه تصادفی بین وبلاگستان ایران و وبلاگستان جهانی را دنبال خواهم کرد. به امید آن روز!
  در عین حال به تصمیم داوران احترام می‌گذارم و به وبلاگ‌های برنده احترام می‌گذارم. از بین همه منتخب‌ها البته فقط انتخاب آن وبلاگ خانم کهنسال اسپانیایی با انتخاب من جور شد!!!!!!!

 7. ناهید کرمی می گوید

  سه چیز پایدار نماند مال بی تجارت وعلم بی بحث وملک بی سیاست

 8. hossein mazidi می گوید

  دکترجان. فکر می‌کنم لازم به گفتن نباشه که این نتیجه چیزی از ارزش کار شما و کیبرد آزاد و بقیه افراد کم نمی‌کنه.
  فراموش نکنیم که این مسابقه دویچه وله بود و برترینهای وب از دید دویچه وله. ولی از دید تمام وبلاگستان نبود-که شاید اساسا سنجش دید تمام وبلاگستان کار ممکنی هم نباشد.
  در هر صورت انتخاب دویچه وله و خوانندگان و کاربران دویچه وله این بود.بسیار هم محترم است این انتخاب .
  من و شما و تمام وبلاگ‌نویسان همچون همیشه کار خودمان را انجام می‌دهیم. از این کار لذت می‌بریم و خوشحال می‌شویم اگر نوشته‌های ما برای حتی یک نفر مفید واقع شود.
  ممکن است روزی هم مسابقه‌ای برپا شود – حال از طرف هرکسی- که کمتر به تابو شکنی اولویت دهد.البته آن روز نیز انتخاب وبلاگهای خوبی چون شما زیرسوال بردن وبلاگهای تابو شکن نیست.
  در هر صورت این انتخاب با اینکه دور از انتظار بود اما چون بیانگر دید خاص دویچه وله است- بعنوان نظر دویچه وله- قابل احترام است.
  آیا لازم است به زبان بیاورم که ما -بسیاری از کاربران وب ایرانی – همیشه مدیون زحمات شما بوده هستیم و خواهیم بود؟
  پاسخ : ممنونم از لطفت.بیشتر وارد مسئله نمی‌شوم ، گرچه کامنت تو من را تحریک کرد کمی در این باره بنویسم.

 9. لیلی نیکونظر می گوید

  استاد، شما خودت رو خیلی ناراحت نکن. فردا (شنبه) هفته نامه‌ی شهروند امروز را بخر و بخوان و حالش را ببر. در بخش پیشنهاد اینترنت، وبلاگ شما معرفی شده است؛ با تیتر پزشک وبلاگستان 🙂
  پاسخ: ممنونم ولی وبلاگ آن آنقدر هم روشنفکری نیست که در هفته‌نامه‌ای مثل شهروند شایسته معرفی شدن باشد!

 10. مسيح علي نژاد می گوید

  به گمانم باید به استقلال داور احترام گذاشت و به همه خسته نباشید گفت؟ ها؟
  پاسخ : دقیقا. سلیقه‌های ما هر کار کنیم متفاوتن، ما مثلا دوست دشاتیم کیبورد آزاد برنده شود و یا من بالشخصه دوست داشتم از بین گزینه‌های موجود وبلاگ شما یا جمهور برنده شود ، ضمن اینکه تعلق خاطری به وبلاگ روبو هم داشتم که خدمات زیادی به وبلاگستان کرده ولی اینها بهانه‌ای برای ارج نگذاشتن به جسارت داوران به خصوص خانم سیفی که ترجیح دادند، یک وبلاگ متفاوت را انتخاب کنند، نیست.

 11. حسین هاشمی می گوید

  خسته نباشی دکتر جان
  برای ما که وبلاگ یک پزشک اوله و یه روز اگه مطلب جدید از اینجا نخونیم مریض می شیم.

 12. کامیار می گوید

  در مورد خستگی نظری ندارم.
  دویچه‌وله هم خوب و بد گذشت و برای حفظ پرستیژ و کلاس کاری بالای وبلاگ یک‌پزشک بهتره که از تحریک شدن جدا خودداری کنید، به هرحال فکر نمیکنم انتخاب دویچه‌وله تاثیری بر پیشینه‌ی خوب وبلاگ‌هایی مثل یک‌پزشک و کیبرد‌آزاد در وب فارسی داشته باشه.

 13. مریم مهتدی می گوید

  بی‌خیال دویچه‌وله! این بنده‌ی خداها در رادیو آلمان همیشه یک مورد مسخره دارن برای این‌که نتایج داوری‌شون عجیب و غریب بشه. نتیجه‌ی دویچه وله رو نمی‌شه به کل وب تعمیم داد! بگذریم… پس کتاب مارکز رو دارید؟ تازه خبر ندارین اون‌ها که کتاب رو داغ تحویل می‌گیرن، بعد از توقیف شدن‌اش هم یه سهمیه‌ی استراتژیک دارن! سئوالی که پرسیدین هم پیگیری می‌شود. نشنیدم چیزی.
  پاسخ : در اینکه باید شیوه گزینش و آشنایی داوران مسابقه با وبلاگ‌هایی با زبان‌های مختلف و فرهنگ‌های مختلف در آینده تغییر پیدا کند، شکی نیست ولی باید به تصمیم این داوران احترام گذاشت.

 14. احمد زاهدي می گوید

  دکتر جون سلام
  با تمام احترامی که برای وبلاگ‌نویسی‌حرفه‌ای شما قائلم اما از اینکه نوشته‌اید: “امیدوارم نتایج بهترین وبلاگ فارسی، باعث راه افتادن دعواهای وبلاگی جدید نشود که اصلا به صلاح وبلاگستان نیست.” حسابی ناراحت شدم؛ به این دو دلیل:
  ۱. مگر شما قیم وبلاگستان هستید که برای اینکه سایر وبلاگ‌نویس‌ها چگونه رفتار کنند صلاح و غیر صلاح وبلاگستان را تعیین می‌کنید.
  ۲. اینکه بحث‌های مختلف با لحن‌های مختلف و با دلایل مختلف درگیرد بهترین کار است و فقط در روی اینترنت امکان پذیر می‌باشد. چرا با این مخالف هستید و نامش را دعوا می‌گذارید؛ به نظرم شما هنوز رفتار دمکراتیک روی نت را نیاموخته‌اید.
  باز هم به خاطر لحن کمی تند این دو انتقاد پوزش مرا بپذیرید، هر چه باشد ما در وبلاگ نویسی هنوز آماتور محسوب می‌شویم و نیازمند راهنمایی‌های بیشتر.
  در مسابقه هم موفق باشید و برنده، اگر چه به نظرم توفیری نمی‌کند و از ارزش‌ها و خطاهای وبلاگ شما چیزی نمی‌کاهد، اما مسابقه در نفس خودش برای تشویق به وبلاگ نویسی مفید است.
  بدرود…
  پاسخ: دموکراسی؟!! قیم نیستم ولی دوست‌دار و عاشق وبلاگستان هستم.

 15. 7912428 می گوید

  شما واقعا انتظار داشتید که در یک مسابقه بین المللی برای انتخاب یک وبلاگ “ایرانی” ، وبلاگی با موضوعاتی که درباره زندگی امروز مردم ایران است انتخاب بشه؟
  شما فضای اینگونه مسابقات را انقدر پاک فرض کرده بودین؟
  پاسخ : البته اشاره تلویحی به ناپاکی صحیح نیست و من اصلا چنین قصد و نیتی ندارم.

 16. یک آرش می گوید

  بهترین راه پذیرفتن این نتایج، همین کار هست، یعنی منطقی برخورد کردن…
  هر چند که خیلی سخته در برابر چنین اعمال نظری بخوایم منطقی برخورد کنیم…!
  به شخصه منتظر چیز دیگه ای بودم…!

 17. عباسحسيننژاد می گوید

  البته جمله آقای پزشک خیلی ساده‌تر از این حرف‌ها بود که آقای زاهدی که «هنوز آماتور محسوب می‌شوند و نیازمند راهنمایی‌های بیشتر» این‌گونه عنان قلم را رها کنند و بنویسند!

  و البته‌تر آقای پزشک!
  باید به خاطر داشته‌باشیم و باشند که هیچ‌گاه دویچه‌وله دلسوز وبلاگستان فارسی نبوده و نیست و در انتخاب نشدن‌تان به خاطر روحیه‌ی علمی و اطلاع‌رسانی ِ آرام(به نظر من!) نبایست شک می‌کردید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.