حل دایمی مشکل آیفون ۵G: اپل در یک قدمی خرید بخش مودم‌های موبایل اینتل است

0

اپل در مراحل پایانی خرید بخش کسب‌وکار مودم اسمارت‌فون‌های اینتل است و مذاکرات مثبت و نتیجه‌بخشی داشته است.

وال‌استریت‌ژورنال روز دوشنبه خبر داد ارزش این خرید حدود ۱ میلیارد دلار است و شامل تمام ثبت‌اختراع‌های اینتل و کارمندان این بخش می‌شود. این خرید بزرگ اپل می‌تواند گام بزرگی برای تولید تراشه ۵G آیفون‌های بعدی باشد.

تقریبا ماه گذشته بود که خبر تلاش اپل برای خرید بخش مودم اینتل منتشر شد. اپل حدود ۱۰ سال پیش وقتی اولین آیفون را معرفی کرد؛ از مودم‌های شرکت آلمانی Infineon استفاده کرد.

اپل تا سال ۲۰۱۱ و پیش از سوییچ به مودم‌های کوالکام از مودم‌های Infineon روی آیفون بهره می‌برد. از آن تاریخ به بعد، تا آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس در سال ۲۰۱۶ متکی به مودم‌های شرکت کوالکام بود ولی اختلافات این دو شرکت بر سر مجوزها بالا گرفت و کار به دادگاه و شکایت کشید.

وقتی، اپل و کوالکام مشکلات حقوقی خود را در آوریل امسال حل و فصل کردند و قرار شد اپل از مودم‌های ۵G کوالکام روی آیفون استفاده کند؛ به یک‌باره اینتل از بازار مودم‌های ۵G خارج شد. بسیاری از ناظران بازار، این حرکت اینتل را واکنشی به توافق اپل با کوالکام قلم‌داد کردند.

در ماه ژوئن، اینتل به رسانه‌ها گفته بود خبرهای مهمی از بخش مودم اسمارت‌فون‌های در راه است ولی مشخص نبود چه اتفاقی خواهد افتاد. اینتل با استخدام کارشناسان خارجی و مشورت با آن‌ها، سعی کرد آینده بازار مودم‌های فایوجی را بررسی و یک تصمیم مهم و استراتژیک اتخاذ کند.

حل دایمی مشکل مودم‌های آیفون

در سال‌های اخیر، همیشه تراشه مودم یک دغدغه و چالش بزرگ برای اپل و آیفون بوده است به‌طوری که منجر به پیشی گرفتن دستگاه‌های اندرویدی در بازار شد. ماه می گزارش رسید اپل در پی راه‌کاری برای حل دایمی مشکل تولید تراشه‌ها و مودم‌های ۵G است. شایعات می‌گفتند این شرکت تا سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ خودش مودم ۵G تولید خواهد کرد.

حتی با وجود کمک شرکت کوالکام و در دسترس بودن مودم‌های ۵G، امیدی به عرضه آیفون فایوجی تا سال ۲۰۲۰ نیست ولی بسیاری از برندهای اندرویدی مانند سامسونگ، هواوی، ال‌جی، وان‌پلاس، لنوو/موتورولا، شیائومی، اوپو و زدتی‌ای گوشی فایوجی خود را روانه بازار کردند.

شبکه‌های ۵G در بخش‌های از ایالات متحده توسط اپراتورهای ورایزون،  AT&T، اسپرینت و تی‌موبایل راه‌اندازی شده است و چند کشور اروپایی نیز شروع به استفاده از فایوجی کردند.

هنوز، اپل و اینتل به شایعات خرید بخش مودم واکنش رسمی نشان ندادند ولی باید این معامله را نهایی شدن دانست!

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.