گوگل کروم ۷۶ دیگر به وب‌سایت‌ها اجازه نمی‌دهد وضعیت کاربران در حالت ناشناس را ردگیری کنند

0

گوگل کروم ۷۶ برای انتشار در ۳۰ جولای برنامه‌ریزی شده است و قرار است باگ مشاهده کاربران توسط وب‌سایت‌ها در مود Incognito را رفع کند.

گوگل در وبلاگ خود گفت برخی از وب‌سایت‌ها از ضعف و باگ ناخواسته FileSystem API کروم استفاده کرده و باز هم کاربران را در مود ناشناس این مرورگر ردگیری و شناسایی می‌کنند.

در مرورگر کروم، یک حالت به نام Incognito Mode تعریف شده است که کاربران در هنگام انتخاب آن، API کروم نباید اجازه دهد وضعیت آنلاین آن‌ها شناسایی و ردگیری شود.

برخی وب‌سایت با زرنگی سعی می‌کنند وضعیت فعال بودن این API را برای کاربران بررسی کنند و اگر آن را پیدا نکنند؛ متوجه می‌شوند کاربر در وضعیت آنلاین یا فعال بودن Incognito Mode قرار دارد.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

گوگل گفت در کروم ۷۶، رفتار  FileSystem API تغییر پیدا می‌کند تا ردگیری مود Incognito ممکن نباشد. گوگل دوباره روی حفظ حریم خصوصی کاربران در مرورگر کروم تاکید کرده است و می‌گوید هرگونه ابزار تشخیص وضعیت کاربر در مود ناشناس را مسدود خواهد کرد.

مخالفت ناشران با حالت ناشناس مرورگرها

ویژگی Incognito Mode اولین بار در فوریه ۲۰۱۹ عرضه شد و صدای برخی ناشران الکترونیکی و وب‌سایت‌ها را درآورد. چون آن‌ها تصور می‌کنند یک کاربر بدون پرداخت حق اشتراک یا هزینه‌های تعریف شده از محتوای آن‌ها استفاده خواهد کرد.

در حقیقت، وب‌سایت‌ها می‌گویند ویژگی Incognito Mode باعث شده کاربران به طور ناشناس وارد صفحات محتواهای آن‌ها شده و از خدماتشان بدون پرداخت هزینه استفاده کنند.

بسیاری از وب‌سایت‌ها سعی می‌کنند کاربران در حالت ناشناس را شناسایی و مسدود کنند. نیویورک تایمز، لس‌آنجلس تایمز و بسیاری از ناشران معتبر دنیا از چنین استراتژی استفاده می‌کنند و کاربران محبور هستند از مرورگرهای خصوصی برای دسترسی به وب‌سایت‌های آن‌ها استفاده کنند.

سایت آرس تکنیکا تایید کرده است نشریاتی مانند بوستون گلوبال، نیویورک تایمز، لس‌آنجلس تایمز و چند وب‌سایت دیگر نمی‌توانند کاربران در مود Incognito را شناسایی و مرورگر آن‌ها را تشخیص دهند.

گوگل کروم ۷۶ نیز چنین ویژگی خواهد داشت و همانند کروم ۷۵ تشخیص حالت ناشناس کاربران بسیار سخت است.

گوگل در وبلاگ خود گفته است همیشه از ناشران و استراتژی‌های محتوایی آن‌ها پشتیبانی کرده است ولی نیاز است این وب‌سایت‌ها سیاست‌های FileSystem API را بررسی و براساس آن کوکی‌های خود را برای مشاهده تعداد مقالات رایگان، پرداخت حق عضویت و دسترسی به بخش‌های مختلف سایت تنظیم کنند.

منبع

   

پستهای اخیر

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

کارشناسان خرید و استفاده این ۸ چیز را برای کاهش استرس و اضطراب در دوران کرونا توصیه می‌کنند

اگر اخیرا به خاطر شیوع ویروس کرونا گرفتار استرس و اضطراب شدید؛ شما تنها نیستید. به‌ویژه، اگر در خانه نشسته‌اید و کارهای خود را انجام می‌دهید و منتظر کاهش شیب منحنی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا هستید. قطعا ساعت‌ها پای کامپیوتر و لپ‌تاپ…

۷ کاری که خیلی‌ها نمی‌دانند با اپل واچ می‌شود انجام داد

اپل واچ بهترین ساعت هوشمند موجود در بازار است. دلایل خوبی هم برای آن وجود دارد. یک ردیاب تناسب اندام عالی و یک ساعت با طراحی شیک و زیبا است که کاملا در اکوسیستم اپل ادغام می‌شود. با وجود ویژگی‌های بسیار عالی که اپل واچ دارد و همه از…

مریخ‌نشین اینسایت ناسا در بحران – ناسا مجبور شد که اینسایت را به صورت اورژانسی به حالت خواب یا…

ظاهرا ناسا باید فناوری جدیدی برای صفحات خورشیدی سیاره‌نشین‌های خود پیدا کند. مطابق خبری که به تازگی منتشر شده، مریخ‌نشین 800 میلیون دلاری اینسایت دچار مشکل جدی شده است. اینسایت در سال 2018 در بخشی از مریخ به نام بخش بهشت یا Elysium…

بعد از چند سال هویت کسی که به درخواست اف بی آی ، آیفون تروریست‌های سن برناردینو را رمزگشایی و باز…

اگر یادتان باشد در سال 2015 در آمریکا یک حادثه تروریستی رخ داده بود که در آن سید رضوان فاروق و همسرش -تشفین مالک- به مردم در کالیفرنیای جنوبی در سن برناردینو تیراندازی کردند و 14 نفر را کشتند. این دو در پی درگیری با پلیس کشته شدند. اما…

هزینه یک ماه آمریکایی‌ها برای ویدئو گیم: مبلغ شگفت‌آور ۵.۶ میلیارد دلار

گاهی ما با دیدن جزئیات ویدئوگیم‌ها و آن همه وقت و انرژی و فناوری پشت سر هر یک از آنها ناخودآگاه از خودمان می‌پرسیم که جدا شرکت‌های سازنده‌شان با آن همه عوامل و هزینه تحقیق و توسعه، منتفع هم می‌شوند؟ ما به سبب دور بودن و بهتر است بگویم…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.