آمارها نشان می‌دهد کاربران و طرفداران آیفون بی‌سروصدا در حال پیوستن به سامسونگ هستند

0

آمارها نشان می‌دهد طرفداران و متعصبان اپل و آیفون در تاریکی خود را به سامسونگ می‌رسانند.

در مقایسه با سال گذشته، تعداد کاربران کمتری مدل‌های آیفون قدیمی خود را به مدل‌های جدیدتر ارتقا داده‌اند. این کاربران ترجیح دادند آیفون را کنار گذاشته و به سراغ گوشی‌های رقیب شرکت اپل از جمله سامسونگ گرایش پیدا کنند.

سایت CNET براساس اطلاعاتی که از موسسه تبادل گوشی BankMyCell دریافت کرده است؛ نشان می‌دهد نگه‌داری و ارتقای گوشی‌های آیفون در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۵.۲ درصد نسبت به مارس ۲۰۱۸ کاهش داشته است.

این آمار نشان می‌دهد ۲۶ درصد از کاربران آیفون ترجیح دادند گوشی آیفون ۱۰ خود را به یک اندرویدی تبدیل کنند ولی تنها ۷.۷ درصد کاربران گلکسی اس ۹ به یک مدل آیفون سوییچ کردند.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

۹۲.۳ درصد کاربرانی که گوشی خود را تعویض کردند؛ از یک گوشی اندرویدی به گوش اندرویدی دیگری سوییچ کرده و در همان اکوسیستم باقی ماندند. در ماه ژوئن امسال فقط به تنهایی ۱۸ درصد کاربران آیفون اقدام به خرید یک دستگاه سامسونگی کردند.

این آمار نشان می‌دهد سامسونگ نقش کلیدی در عدم وفاداری کاربران آیفون و اپل داشته و به طور محسوسی باعث کاهش خرید آیفون‌های جدید شده است.

موسسه BankMyCell با استناد به آمارهای خود و دیگر شرکت‌هایی که در حوزه تعویض و تبادل گوشی فعال هستند؛ ادعا می‌کند شرکت اپل از سال ۲۰۱۱ تا کنون در پایین‌ترین سطح وفاداری رسیده است.

در سال ۲۰۱۷ بیش از ۹۲ درصد کاربران آیفون سراغ خرید یک گوشی دیگر از این شرکت می‌رفتند ولی در سال ۲۰۱۹ این آمار به ۷۳ درصد رسیده است.

آمار تبادل همه‌چیز را نمی‌گویند

باید در نظر داشت که آمار موسساتی مانند BankMyCell همه‌چیز درباره وضعیت آیفون و گوشی‌های اندرویدی را منعکس نمی‌کنند. آمار این موسسه تنها براساس ۳۸ هزار نفری است که اقدام به معاوضه گوشی کردند و نمی‌تواند وضعیت کامل بازار را نشان دهد.

گزارش‌های مالی سال ۲۰۱۸ اپل و دیگر شرکت‌های رصدکننده بازار نشان می‌دهد آیفون‌های Xs و Xs Max فروش خوبی داشتند و کمک کردند اپل به بالاترین میانگین فروش گوشی جدید در سال برسد.

اما به طور کلی، فروش آیفون روندی نزولی دارد. بهترین دلیل برای این موضوع، سخنان تیم کوک، مدیرعامل اپل در ژانویه ۲۰۱۹ است. تیم کوک به سهامداران هشدار داد ممکن است فروش آیفون ۹ میلیارد دلار کاهش داشته باشد.

فروش آیفون در کشوری مانند چین به شدت پایین آمده است و حتی در هند هم با کاهش تقاضای جدیدی روبرو شده است. در فصل اول سال ۲۰۱۹ فروش آیفون در هند ۴۲ درصد نسبت به سال گذشته مشابه کاهش فروش داشته است.

اپل در حالی‌که با کاهش فروش آیفون روبرو است؛ در زمینه‌های دیگر مانند تجهیزات و سرویس‌های سرگرمی و ویدیو رشد داشته و می‌خواهد با استریم ویدیو و بازی جبران کند.

منبع

   

پستهای اخیر

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

کارشناسان خرید و استفاده این ۸ چیز را برای کاهش استرس و اضطراب در دوران کرونا توصیه می‌کنند

اگر اخیرا به خاطر شیوع ویروس کرونا گرفتار استرس و اضطراب شدید؛ شما تنها نیستید. به‌ویژه، اگر در خانه نشسته‌اید و کارهای خود را انجام می‌دهید و منتظر کاهش شیب منحنی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا هستید. قطعا ساعت‌ها پای کامپیوتر و لپ‌تاپ…

۷ کاری که خیلی‌ها نمی‌دانند با اپل واچ می‌شود انجام داد

اپل واچ بهترین ساعت هوشمند موجود در بازار است. دلایل خوبی هم برای آن وجود دارد. یک ردیاب تناسب اندام عالی و یک ساعت با طراحی شیک و زیبا است که کاملا در اکوسیستم اپل ادغام می‌شود. با وجود ویژگی‌های بسیار عالی که اپل واچ دارد و همه از…

مریخ‌نشین اینسایت ناسا در بحران – ناسا مجبور شد که اینسایت را به صورت اورژانسی به حالت خواب یا…

ظاهرا ناسا باید فناوری جدیدی برای صفحات خورشیدی سیاره‌نشین‌های خود پیدا کند. مطابق خبری که به تازگی منتشر شده، مریخ‌نشین 800 میلیون دلاری اینسایت دچار مشکل جدی شده است. اینسایت در سال 2018 در بخشی از مریخ به نام بخش بهشت یا Elysium…

بعد از چند سال هویت کسی که به درخواست اف بی آی ، آیفون تروریست‌های سن برناردینو را رمزگشایی و باز…

اگر یادتان باشد در سال 2015 در آمریکا یک حادثه تروریستی رخ داده بود که در آن سید رضوان فاروق و همسرش -تشفین مالک- به مردم در کالیفرنیای جنوبی در سن برناردینو تیراندازی کردند و 14 نفر را کشتند. این دو در پی درگیری با پلیس کشته شدند. اما…

هزینه یک ماه آمریکایی‌ها برای ویدئو گیم: مبلغ شگفت‌آور ۵.۶ میلیارد دلار

گاهی ما با دیدن جزئیات ویدئوگیم‌ها و آن همه وقت و انرژی و فناوری پشت سر هر یک از آنها ناخودآگاه از خودمان می‌پرسیم که جدا شرکت‌های سازنده‌شان با آن همه عوامل و هزینه تحقیق و توسعه، منتفع هم می‌شوند؟ ما به سبب دور بودن و بهتر است بگویم…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.