آمارها نشان می‌دهد کاربران و طرفداران آیفون بی‌سروصدا در حال پیوستن به سامسونگ هستند

0

آمارها نشان می‌دهد طرفداران و متعصبان اپل و آیفون در تاریکی خود را به سامسونگ می‌رسانند.

در مقایسه با سال گذشته، تعداد کاربران کمتری مدل‌های آیفون قدیمی خود را به مدل‌های جدیدتر ارتقا داده‌اند. این کاربران ترجیح دادند آیفون را کنار گذاشته و به سراغ گوشی‌های رقیب شرکت اپل از جمله سامسونگ گرایش پیدا کنند.

سایت CNET براساس اطلاعاتی که از موسسه تبادل گوشی BankMyCell دریافت کرده است؛ نشان می‌دهد نگه‌داری و ارتقای گوشی‌های آیفون در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۵.۲ درصد نسبت به مارس ۲۰۱۸ کاهش داشته است.

این آمار نشان می‌دهد ۲۶ درصد از کاربران آیفون ترجیح دادند گوشی آیفون ۱۰ خود را به یک اندرویدی تبدیل کنند ولی تنها ۷.۷ درصد کاربران گلکسی اس ۹ به یک مدل آیفون سوییچ کردند.

۹۲.۳ درصد کاربرانی که گوشی خود را تعویض کردند؛ از یک گوشی اندرویدی به گوش اندرویدی دیگری سوییچ کرده و در همان اکوسیستم باقی ماندند. در ماه ژوئن امسال فقط به تنهایی ۱۸ درصد کاربران آیفون اقدام به خرید یک دستگاه سامسونگی کردند.

این آمار نشان می‌دهد سامسونگ نقش کلیدی در عدم وفاداری کاربران آیفون و اپل داشته و به طور محسوسی باعث کاهش خرید آیفون‌های جدید شده است.

موسسه BankMyCell با استناد به آمارهای خود و دیگر شرکت‌هایی که در حوزه تعویض و تبادل گوشی فعال هستند؛ ادعا می‌کند شرکت اپل از سال ۲۰۱۱ تا کنون در پایین‌ترین سطح وفاداری رسیده است.

در سال ۲۰۱۷ بیش از ۹۲ درصد کاربران آیفون سراغ خرید یک گوشی دیگر از این شرکت می‌رفتند ولی در سال ۲۰۱۹ این آمار به ۷۳ درصد رسیده است.

آمار تبادل همه‌چیز را نمی‌گویند

باید در نظر داشت که آمار موسساتی مانند BankMyCell همه‌چیز درباره وضعیت آیفون و گوشی‌های اندرویدی را منعکس نمی‌کنند. آمار این موسسه تنها براساس ۳۸ هزار نفری است که اقدام به معاوضه گوشی کردند و نمی‌تواند وضعیت کامل بازار را نشان دهد.

گزارش‌های مالی سال ۲۰۱۸ اپل و دیگر شرکت‌های رصدکننده بازار نشان می‌دهد آیفون‌های Xs و Xs Max فروش خوبی داشتند و کمک کردند اپل به بالاترین میانگین فروش گوشی جدید در سال برسد.

اما به طور کلی، فروش آیفون روندی نزولی دارد. بهترین دلیل برای این موضوع، سخنان تیم کوک، مدیرعامل اپل در ژانویه ۲۰۱۹ است. تیم کوک به سهامداران هشدار داد ممکن است فروش آیفون ۹ میلیارد دلار کاهش داشته باشد.

فروش آیفون در کشوری مانند چین به شدت پایین آمده است و حتی در هند هم با کاهش تقاضای جدیدی روبرو شده است. در فصل اول سال ۲۰۱۹ فروش آیفون در هند ۴۲ درصد نسبت به سال گذشته مشابه کاهش فروش داشته است.

اپل در حالی‌که با کاهش فروش آیفون روبرو است؛ در زمینه‌های دیگر مانند تجهیزات و سرویس‌های سرگرمی و ویدیو رشد داشته و می‌خواهد با استریم ویدیو و بازی جبران کند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.