۳ ویژگی بسیار مهمی که مایکروسافت سرفیس لپ‌تاپ ۳ نیاز دارد

0

انتظار می‌رود مایکروسافت امسال محصولات سرفیس بوک و سرفیس پرو را به‌روزرسانی و دگرگون کرده؛ نسل جدید از لپ‌تاپ‌های سرفیس را ارایه کند.

مایکروسافت نسل دوم لپ‌تاپ سرفیس را در اکتبر گذشته عرضه کرد که مورد توجه قرار گرفت و باعث افزایش رقابت در میان لپ‌تاپ‌های ویندوز ۱۰ شد.

اما اکنون Surface Laptop نسل ۳ چه ویژگی‌هایی خواهد داشت یا چه ویژگی‌هایی می‌تواند داشته باشد و کاربران از مایکروسافت انتظار دارند؟ سه بخش مهم و کلیدی هستند که باید مورد توجه ویژه مایکروسافت قرار بگیرند: صفحه‌نمایش، تراشه و درگاه‌های ارتباطی!

طراحی و صفحه‌نمایش

انتظار نداریم طراحی لپ‌تاپ سرفیس تغییر کند یا حداقل تغییرات بزرگی داشته باشد. البته، تیم تحقیقاتی مایکروسافت به شدت در حال کار روی طراحی‌های خلاقانه و تاشو مشابه سرفیس بوک هستند ولی سرفیس لپ‌تاپ همیشه طراحی سنتی داشته است.

نسل دوم سرفیس لپ‌تاپ یک طراحی بی‌نظیر دارد. دارای پارچه آلکانترای در اطراف کلیدها است و هیچ نیازی به بازطراحی ندارد. شاید برداشتن قاب‌های بزرگ اطراف صفحه‌نمایش یک گام رو به جلو برای بهبود طراحی و زیباشناسی این لپ‌تاپ باشد.

سرفیس لپ‌تاپ در مقایسه با لپ‌تاپ‌های رقبا از ظرافت کمتری برخوردار است و نیاز است مایکروسافت برای افزایش کیفیت برند خود به سوی نازکی بیشتر و طراحی بدون حاشیه برود.

پردازنده مرکزی

مایکروسافت نشان داده در بحث تراشه مرکزی به پلتفرم‌های اینتل وفادار است ولی شاید بهتر باشد به سوی پردازنده‌های AMD هم حرکت کند.

استفاده از پلتفرم ای‌ام‌دی دو مزیت بزرگ برای مایکروسافت دارد. ابتدا، مزیت رقابتی در قیمت به وجود می‌آورده و می‌تواند مدل‌هایی با قیمت‌های متعادل‌تر و برای رقابت با بازار معرفی کند و دوم قدرت گرافیکی محصول را افزایش دهد.

افزون بر این، حرکت به سوی ای‌ام‌دی می‌تواند تعادلی میان قیمت و قدرت سرفیس لپ‌تاپ ایجاد کند. اتفاقی که بسیاری از کاربران مایکروسافت انتظارش را دارند.

امکانات ارتباطی

سومین انتظار یا ویژگی مهمی که باید سرفیس لپ‌تاپ ۳ داشته باشد؛ در بخش درگاه‌ها و امکانات ارتباطی و شارژ است.

مایکروسافت Surface Laptop 2 با درگاه USB 3.0 معرفی شد و برای شارژ سریع از کانکتور اختصاصی Surface Blade استفاده می‌کرد. اکنون، انتظار می‌رود شاهد افزوده شدن یک درگاه تاندربولت ۳ یا USB-C 3.1 باشیم.

تمام دنیا به کانکتور USB-C برای شارژ سریع مهاجرت کرده است و افزوده شدن این درگاه می‌تواند انعطاف‌پذیری بیشتری برای یک لپ‌تاپ سرفیس جدید به ارمغان بیاورد.

بنابراین؛ اگر مایکروسافت می‌خواهد سرفیس لپ‌تاپ ۳ شگفت‌انگیزی عرضه کند؛ باید به سوی طراحی مدرن‌تر و بدون حاشیه، تراشه‌های متنوع‌تر و افزودن درگاه USB-C برود.

شاید سرفیس لپ‌تاپ ۳ یک پرچم‌دار در بازار نباشد و برای مصارف نیازمند کارایی بسیار بالا خریداری نشود ولی می‌تواند در بازار فروش خوبی داشته و اکوسیستم مایکروسافت را ارتقا دهد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.