شرکت سازنده اپلیکیشن تیک‌تاک وارد کسب‌وکار جست‌وجو در چین می‌شود؛ تهدیدی جدی برای بایدو پس از سال‌ها

0

از هنگامی که شرکت گوگل در سال ۲۰۱۰ بازار چین را ترک کرد؛ بازار جست‌وجوی وب در اختیار شرکت محلی بایدو بوده است. یک تجارت پرسود با حمایت غول‌های بزرگ وب چین که باعث شد این شرکت رشد سریعی داشته باشد. اکنون، به نظر می‌رسد پس از سال‌ها این بازار رقیب تازه‌ای خواهد داشت.

شرکت ByteDance که یک استارتاپ پکنی و سازنده اپلیکیشن شبکه اجتماعی ویدیویی تیک‌تاک است؛ می‌خواهد وارد کسب‌وکار جست‌وجو شود. درآمد از تبلیغات سودای جدید مدیر بایت‌دنس است.

بایت‌دنس که به استخدام برترین استعدادهای شرکت‌های فناوری جهان شهرت دارد و کارمندانی از بینگ، مایکروسافت، گوگل و بایدو را در تیم خود جمع کرده است؛ می‌خواهد وارد بازار پردرآمدترین کسب‌وکار آنلاین شود تا به جاه‌طلبی‌های خود ادامه دهد.

ان‌ها می‌خواهند یک موتور جست‌وجوی محلی از صفر تا صد بسازند. موتور جست‌وجوگر عمومی که تجربه کاربری ایده‌آل‌تری به کاربران بدهد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

البته، احتمالا شرکت بایت‌دنس نمی‌خواهد یک موتور جست‌وجوی مستقلی بسازد؛ شبیه به چیزی که از گوگل و بایدو سراغ داریم چون اصولا مردم چین زیاد اهل جست‌وجو در وب نیستند.

ادامه جاه‌طلبی‌های آقای ژانگ

موتور جست‌وجوی بایت‌دنس با سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های محلی از جمله سرویس خبر Jinri Toutiao ادغام می‌شود تا مردم بتوانند سریع‌تر اخبار دلخواه خود را جست‌وجو کنند.

همین‌طور، این موتور جست‌وجو با نرم‌افزار Douyin که نسخه محلی تیک تاک است؛ ادغام خواهد شد. در حال حاضر، Douyin محبوب‌ترین سرویس استریم ویدیو در کشور چین است.

ژانگ ییمینگ، بنیان‌گذار شرکت ByteDance می‌خواهد پس از محبوب کردن Toutiao در چین و جهانی کردن TikTok که کاربرانی از پکن تا بوستون دارد؛ سرویس دیگری را راه‌اندازی و به موفقیت برساند.

این استارتاپ ۷ ساله ارزشی معادل ۷۵ میلیارد دلار دارد که در میان استارتاپ‌های به این سن پیش‌تاز است. حالا، با راه‌اندازی سرویس جست‌وجوی هوشمند روی تلفن‌های همراه برای اخبار، ویدیو و سایر محتواها، ارزش این شرکت بیشتر هم خواهد شد.

با انتشار خبر ساخت موتور جست‌وجو توسط شرکت بایت‌دنس، سهام شرکت بایدو فورا ۲.۲ درصد در بازار بورس ایالات متحده افت کرده است. بایدو هنوز درباره این خبر اظهارنظری نکرده است. ارزش شرکت بایدو در دو سال گذشته تقریبا نصف و به ۳۸ میلیارد دلار رسیده است.

منبع

   

پستهای اخیر

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.