از امروز کاربران اینستاگرام می‌توانند محتوای جعلی را نشانه‌گذاری و گزارش کنند

0

از امروز می‌توانید محتواهایی که تشخیص می‌دهید نادرست هستند را گزارش دهید.

اینستاگرام با استفاده از نشانه‌ها (Flags) می‌خواهد اطلاعات و محتواهای جعلی و کاذب را در این پلتفرم بهتر درک و شناسایی کند و از آن‌ها برای آموزش هوش مصنوعی در شناسایی محتوای نادرست بهره ببرد.

در حال حاضر، اینستاگرام با استفاده زا بازخوردها و سیگنال‌های دیگری مانند تاریخچه پست‌ها و رفتارهای قبلی حساب‌های کاربری، برای تعیین بررسی حقوقی محتواها استفاده می‌کند.

اما این پلتفرم از ماه می سیاست جدیدی را به طور آزمایشی در پیش گرفت و اجازه داد کاربران محتوای کاذب را نشانه‌گذاری کنند تا توسط مامورین مورد بررسی قرار بگیرند. هنوز این سیستم در حالت آزمایشی است ولی برای طیف گسترده‌ای از مردم راه‌اندازی شده است.

نحوه نشانه‌گذاری پست‌های جعلی

برای نشانه‌گذاری یک پست یا محتوای اشتباه و کذب باید روی آیکون سه نقطه سمت راست بالای آن پست ضربه زده و گزینه it’s inappropriate را انتخاب و بعد روی گزینه false information بزنید.

اگر یک پست واقعا نادرست باشد؛ از اینستاگرام حذف نخواهد شد ولی در صفحه جست‌وجوها و هشتک‌ها برچسب downplayed می‌خورد. افزون بر این، به انتشاردهنده پست گزارش داده نمی‌شود که محتوای او از سوی کاربران نادرست اعلام شده و در دست بررسی است.

پست‌های اینستاگرام توسط همان ماموران شخص ثالث بررسی‌کننده نشانه‌های فیسبوک مورد ارزیابی و بازبینی قرار می‌گیرند. فیسبوک بزرگ‌ترین پلتفرم و شبکه اجتماعی از نظر انتشار اخبار جعلی است و سال‌ها است از مامورین بررسی‌کنند شخص ثالث برای شناسایی اخبار و محتوای جعلی استفاده می‌کند.

چندین شرکت شخص ثالث با فیسبوک قرارداد دارند تا محتوای کاذب و نادرست را بررسی و گزارش دهند. البته، این پلتفرم در حال توسعه الگوریتم‌هایی برای شناسایی خودکار و هوشمند محتوای جعلی است.

شناسایی اخبار و محتوای جعلی در شبکه‌های اجتماعی یک پروسه طولانی و زمان‌بر است. سه سال طول کشید تا فیسبوک به یک روال و پروسه برای شناسایی اخبار کذب و حذف آن‌ها دست پیدا کرد.

به همین دلیل، ممکن است نشانه‌گذاری کردن محتواها و پست‌های جعلی در اینستاگرام در کوتاه مدت نتایج ملموسی نداشته باشد و اتفاق خاصی نیفتد اما قطعا به مدیران فیسبوک کمک می‌کند الگوریتم‌ها و ابزارهای هوش مصنوعی خود را قوی‌تر و هوشمندتر کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.