اولین حیوانی که در این تصویر می‌بینید؛ اطلاعات زیادی درباره قدرت ذهنی و شخصیت شما نشان می‌دهد

0

شما غالب اوقات راست مغز هستید یا چپ مغز؟

اگر بدانید نیم کره راست شما بیشتر فعال است یا نیم کره چپ، اطلاعات زیادی درباره قدرت ذهنی و شخصیت خود خواهید داشت و بیشتر با ویژگی‌های ذاتی که دارید؛ آشنا می‌شوید.

در ظاهر، دو نیم کره مغز مشابه یکدیگر هستند. توده‌های به هم پیوسته‌ و پیچیده‌ای از رشته‌های عصبی که یک بزرگراه اطلاعاتی تشکیل می‌دهند و وظیفه پردازش اطلاعات را برعهده دارند.

اما تحقیقات دهه ۱۹۶۰ راجر دبلیو اسپری نشان داد دو نیم کره در پردازش اطلاعات تفاوت‌های زیادی دارند و فعال بودن هر کدام آن‌ها، ویژگی‌های شخصیتی افراد را مشخص می‌کند.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

یک روش ساده برای پی بردن به این موضوع وجود دارد. به عکس زیر نگاه کنید و بگویید در اولین نگاه چه حیوانی را در تصویر مشاهده می‌کنید.

۱- سر ببری در حال غرش

اگر حیوان درون عکس بالا را یک سر ببر می‌بینید؛ نیم کره چپ مغز شما فعال‌تر از نیم کره راست آن است.

چپ مغزها افرادی منظم‌تر، تحلیل‌گر با افکاری سازمان‌یافته‌تر هستند. قدرت محاسباتی بیشتری دارند و غالبا در نوشتن یا حل مسئله بهتر از راست مغزها عمل می‌کنند.

احتمالا شما شخصیتی خونسردتر، دقیق‌‌تر و منطقی‌تر از اطرافیان خود دارید و چه بسا برای این ویژگی‌های ذاتی مورد سرزنش هم قرار بگیرید. هدف‌گرا هستید و در زندگی برنامه و نظم دارید. سعی می‌کنید کمتر درگیر احساسات شوید و تصمیم‌های هیجانی بگیرید.

بیشتر از اینه رویاگرا باشید؛ زندگی را منطقی و واقعی دنبال می‌کنید.

۲- میمونی آویزان از شاخه درخت

اگر در اولین نگاه به عکس اولیه، میمونی آویزان از شاخه درخت مشاهده کردید؛ نیم کره راست مغز شما قوی‌تر و فعال‌تر است.

افرادی که نیم کره راست مغز فعال‌تری دارند؛ افرادی خلاق و هنرمند، دارای هوش هیجانی، رویاپرداز و خودمختار هستند. این افراد بیشتر کارها را براساس شهود و استنباط خود انجام می‌دهند و در حل مسئله به شدت شهودی هستند.

به احساسات و هیجان‌ها اهمیت می‌دهند و غالبا رویاپرداز هستند. برای زندگی آینده خود یک برنامه رویایی چیده و سعی می‌کنند آن را رنگ واقعیت ببخشند. غالبا موفق می‌شوند چون تلاش می‌کنند و سر پای خود می‌ایستند.

این افراد در زمینه‌های هنری مانند نقاشی، موسیقی، خلاقیت و سایر رشته‌های خلاقانه مهارت دارند.

راست مغزها تفکراتی انتقادی و روشن دارند. روی یک خط راست حرکت نمی‌کنند و دوست دارند ساختارشکن باشند.

هر دو نیم کره مغز را نیاز داریم

در نهایت باید بدانیم هیچ‌کس تنها با یک نیم کره مغزی خود زندگی نمی‌کند. در بسیاری از ویژگی‌ها و زمان‌ها، هر دو نیم کره مغز فعال هستند و بخشی از کار را به دست گرفتند.

مثلا، در حالی‌که آموزش زبان و افزایش مهارت در زبان جدید برعهده نیم کره چپ مغز است؛ نیم کره راست مدیریت لحن و درک معنای را برعهده دارد و همکاری این دو نیم کره منجر به یک مهارت کامل می‌شود.

هر دو نیم کره با هم هماهنگی زیادی دارند و دو بال یک نیروگاه قدرتمند اطلاعاتی هستند تا به درکی درست از جهانی تک بعدی برسیم!

منبع

   

پستهای اخیر

دنیایی که وراج‌ها و فک‌زنی را دوست دارد! این مرد برنامه‌ریزی کرده که سال‌ها تک و تنها لایواستریم کند…

در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم که متن و مفهوم در حال از دست معنی خود است و در عوض جنجال و ساعت‌های حرف زدن و گرفتن وقت مخاطب، ارزش پیدا می‌کند. برخی‌ها هنوز نمی‌خواهند این واقعیت را قبول کنند، برخی هم به سرعت از تغییر سلیقه و گرایش‌های…

چرا از بهترین اپلیکیشن اندروید و iOS برای ایجاد عادت‌های روزانه بهتر و پیگری وضعیت سلامتی استفاده…

اگر در اندروید و iOS دنبال یک اپلیکیشن انگیزشی روزانه و ردگیری عادت‌ها یا خودمراقبتی بگردید؛ احتمالا هیجان‌انگیزتر از اپلیکیشن Fabulous نخواهید یافت. بهترین اپلیکیشن سال گوگل پلی در دسته Health & Fitness، برنده جایزه بهترین طراحی…

درگذشت بنیان‌گذار ادوبی، خالق PDF و بسیاری از نرم‌افزارهای مهم دنیای فناوری

چارلز گسچه (Charles Geschke) بنیان‌گذار شرکت ادوبی و فردی که در خلق فرمت PDF کمک‌های زیادی کرده بود؛ در سن ۸۱ سالگی، روز ۲۷ فروردین ماه درگذشت. مدیرعامل شرکت ادوبی در یک نامه به کارمندان این شرکت؛ درگذشت «چارلز گسچه» را ضایعه بزرگی برای…

بهترین و بدترین محصولات اپل از نظر قابلیت تعمیرپذیری (جدول رتبه‌بندی آیفون‌ها و مک‌بوک‌ها)

اکنون می‌توانید امتیازهای قابلیت تعمیر گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها اپل را به طور رسمی در سایت این شرکت مشاهده کنید. هرچند هنوز هم دارای ابهاماتی هستند و چون خود اپل گزارش داده، چندان قابل اعتماد نیستند و مرموز به نظر می‌رسند. قانون جدید دولت…

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

کارشناسان خرید و استفاده این ۸ چیز را برای کاهش استرس و اضطراب در دوران کرونا توصیه می‌کنند

اگر اخیرا به خاطر شیوع ویروس کرونا گرفتار استرس و اضطراب شدید؛ شما تنها نیستید. به‌ویژه، اگر در خانه نشسته‌اید و کارهای خود را انجام می‌دهید و منتظر کاهش شیب منحنی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا هستید. قطعا ساعت‌ها پای کامپیوتر و لپ‌تاپ…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.