چرا برای خرید آیفون باید تا شهریور ماه منتظر بمانیم؟

0

این روزها بهترین زمان برای خرید آیفون جدید نیست.

براساس شایعات و همین‌طور روال مرسوم اپل، در ماه سپتامبر (شهریور) شاهد رونمایی از آیفون‌های جدید خواهیم بود. آیفون‌هایی که از پردازنده سریع‌تری استفاده کرده و به دوربین‌های بهتری نسبت به آیفون‌های موجود مجهز شدند.

باز هم براساس تاریخچه قیمت‌گذاری اپل، پس از معرفی آیفون‌های جدید سال ۲۰۱۹، شاهد کاهش قیمت آیفون‌های قدیمی خواهیم بود. پس، بهترین فرصت برای خریداران آیفون است که با مقداری صرفه‌جویی صاحب یک گوشی آیفون شوند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، اپل قصد دارد در ماه سپتامبر سه مدل آیفون ۱۱ معرفی کند. قطعا اپل از پردازنده بهبودیافته‌تر و سریع‌تری روی آیفون‌های جدید استفاده می‌کند و حداقل در یک مدل آیفون شاهد دوربین سه لنزه برای عکاسی بهتر خواهیم بود.

این ششمین سال متوالی است که اپل در ماه سپتمابر گوشی‌های آیفون جدیدی معرفی می‌کند. اپل همیشه سعی می‌کند هیچ اطلاعاتی درباره محصولات جدید به طور ویژه، آیفون‌های جدید به بیرون از شرکت درز نکند ولی برخی اطلاعات و تغییرات قابل پیش‌بینی و برخی اطلاعات دیگر توسط شرکت‌های زنجیره تامین قطعات اپل برملا می‌شوند.

اپل از سال ۲۰۱۲، هر سال آیفون‌های جدید را در ماه سپتامبر (شهریور ماه) عرضه کرده است. گاهی اوقات یک مدل آیفون کاملا جدید و تغییر یافته و گاهی اوقات آیفون‌های به‌روز شده را شاهد بودیم ولی همیشه در همان ماهی که رونمایی شدند؛ فروش و عرضه آن‌ها نیز آغاز شد.

البته، اپل در این بازه، برخی مدل آیفون‌ها را در ماه‌های دیگری غیر از سپتامبر هم عرضه کرده است. مثلا، آیفون SE در ماه مارس ۲۰۱۶، آیفون X در نوامبر ۲۰۱۷ و آیفون XR در اکتبر ۲۰۱۸ وارد بازار شدند.

یکی دو ماه صبر کنید تا صاحب آیفون شوید

بنابراین، اگر قصد خرید یک گوشی آیفون جدید و نو را دارید؛ در بدترین بازه زمانی قرار دارید و بهتر است یک ماه دیگر صبر کنید تا آیفون‌های ۲۰۱۹ معرفی و وارد بازار شوند. اگر حتی قصد خرید آیفون‌های ۱۱ تازه معرفی شده را نداشته باشید؛ باز هم می‌توانید برای خرید آیفون‌های XR و XS و XS Max با قیمت‌های کمتر خیز بردارید.

اگر بخواهید آیفون‌هایی قدیمی‌تر از مدل‌های سری ۱۰ خریداری کنید؛ باز هم مقداری پول صرفه‌جویی خواهید کرد. بسیاری از اوقات، آیفون‌های تازه معرفی شده واقعا ویژگی بسیار پررنگی نسبت به آیفون‌های سال پیش ندارند و بهترین تصمیم، خرید یک آیفون قدیمی‌تر است.

در ایران، آیفون‌های جدید با فاصله‌ای دو الی سه هفته‌ای وارد بازار شده و قیمت‌های بسیار نجومی و غیرمنطقی دارند ولی آیفون‌های قدیمی‌تر را می‌توانید با قیمت‌هایی متعادل‌تر خرید کنید.

اپل پس از معرفی آیفون‌های جدید، قیمت آیفون‌های قدیمی را ۱۰۰ دلار کاهش می‌دهد که البته این تغییر قیمت دیرتر در ایران اعمال می‌شود ولی باز هم می‌توانید امیدوار باشید فروشنده‌ها سریع‌تر قیمت‌های آیفون‌های سری X را کاهش داده و شما با یک الی دو میلیون کمتر صاحب یک آیفون تقریبا به‌روز شوید.

هنوز از قیمت‌های آیفون‌های ۱۱ هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست ولی بعید است اپل قیمت آیفون‌هایش را نسبت به پارسال کمتر کرده باشد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.