ویژگی Memories به گوگل فوتوز افزوده شد: آرشیو خصوصی از عکس‌های قدیمی به سبک استوری اینستاگرام

0

دوربین‌های اسمارت‌‌فون‌ها روز به روز بهتر می‌شوند و ما عکس‌های بیشتری می‌گیریم. این یک چالش برای شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل است. چگونه می‌توان بهترین و خاطره‌انگیزترین عکس‌ها را از میان هزاران عکسی که در طول یک سال گرفته شده است؛ پیدا و رده‌بندی کرد؟

اپل در iOS 13 ترفندهایی را به کار گرفته است تا عکس‌های شاخص در هر روز، ماه و سال را نشان دهد و اکنون گوگل در برنامه Photos تغییراتی ایجاد کرده تا مردم عکس‌های قدیمی را ساده‌تر آرشیو، دسته‌بندی و چاپ کنند. جالب است این ویژگی جدید با نام «Memories» از قالب و سبک استوری‌های معروف اینستاگرام و اسنپ‌چت تقلید می‌کند تا عکس‌های قدیمی را به کاربر نشان دهد.

اولین چیزی که گوگل روی آن تاکید دارد؛ خصوصی بودن آرشیو عکس‌های قدیمی و خاطره‌انگیز هستند. گوگل می‌گوید اگرچه شاید ویژگی «Memories» شبیه به استوری‌های شبکه‌های اجتماعی باشد ولی فراموش نکنید که فقط خودتان بیننده این عکس‌ها هستید و گوگل فوتوز یک رسانه شخصی و خصوصی شما است.

ویژگی «Memories» دقیقا به سبک استوری‌ها، در بالای گالری عکس‌های شما در گوگل فوتوز نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را در بالای جدیدترین عکس‌های خود مشاهده کنید. آیکونی دارد تا با لمس آن، بهترین عکس‌های شما در یک سال گذشته، نمایش و مرور شوند.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

گوگل برای جلوگیری از نمایش چندباره یک عکس از فناوری یادگیری ماشینی استفاده کرده است. بنابراین، از یک خاطره، رویداد و یک روز چندین عکس نمایش داده نمی‌شود. گوگل می‌گوید شاید شما بخواهید برخی عکس‌های قدیمی را مرور نکنید و اصلا به خاطر نیاورید. همین‌طور، شاید تمایلی به مرور خاطرات و عکس‌های گذشته نداشته باشید.

به همین دلیل، ویژگی «Memories» قابل سفارشی‌سازی است تا بهترین عکس‌های یک بازه زمانی خاص را نمایش دهد یا اصلا به طور کلی خاموش شود.

گوگل فتوز قبلا یک ویژگی به نام «on this day» در زیر برگه «Assistant» داشت که تصویری کلاژ از بهترین عکس‌ها و خاطرات مربوط به یک روز خاص را نمایش می‌داد. اکنون، به نظر می‌رسد ویژگی «Memories» بسیار شبیه به آن باشد با این تفاوت که عکس‌های مهم چندین سال را نمایش می‌دهد و درست در بخش گالری و ناحیه عکس‌های جدید شما قرار دارد.

اشتراک‌گذاری و چاپ ساده عکس‌ها

گوگل در شیوه اشتراک‌گذاری عکس‌ها هم تغییراتی اعمال کرده است و تا آخر سال میلادی، ویژگی جدیدی با رابط کاربری شبیه به یک پیام‌رسان عرضه می‌شود تا کاربران سریع‌تر و ساده‌تر بتوانند عکس‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. این ویژگی نیز مشابه قابلیت دایرکت اینستاگرام خواهد بود تا به طور خصوصی بتوانید عکس‌هایی را برای دوستان خود بفرستید یا عکس‌های قبلی ارسالی را مشاهده کنید.

هنگامی که این ویژگی اشتراک‌گذاری عکس‌ها در گوگل فوتوز راه‌اندازی شود؛ می‌توانید عکس‌های بخش «Memories» را به طور مستقیم برای دیگران ارسال کنید.

در نهایت، اکنون شما می‌توانید عکس‌های خود را در اندازه ۴ در ۶ اینچ با کیفیت بالا چاپ کنید. در کشور ایالات متحده، هنگامی که در یکی از فروشگاه‌های والمارت یا CVS Pharmacy هستید؛ می‌توانید به ترتیب عکس‌های خود را روی کاغذهای فوجی فیلم یا کاغذهای کداک چاپ کرده و یک آرشیو فیزیکی هم از عکس‌های موبایل خود داشته باشید. سفارش عکس‌ها در همان روز قابل دریافت است.

قیمت هر عکس ۲۵ سنت اعلام شده است ولی هنوز مشخص نیست اگر تعداد عکس بیشتری بگیرید؛ آیا از تخفیف‌هایی برخوردار خواهید شد یا خیر. عکس‌ها به طور پیش‌فرض در اندازه ۱۰ در ۱۵ سانتی‌متر چاپ می‌شوند ولی اگر بخواهید می‌توانید با هزینه بیشتری، عکس‌هایی بزرگ‌تر یا اندازه‌های خاص مانند ۸ در ۸ اینچ، ۱۱ در ۱۴ اینچ، ۱۶ در ۲۰ اینچ و حتی به اندازه بوم‌های نقاشی چاپ کنید.

ویژگی جدید  «Memories» برای اپلیکیشن گوگل فوتوز در اندروید و iOS از امروز منتشر شده است. گوگل فوتوز به آرامی دارد تبدیل به یک اپلیکیشن محبوب مدیریت عکس‌های گوشی‌های تلفن همراه می‌شود و با عرضه ویژگی اشتراک‌گذاری آسان عکس‌ها با دوستان، بیشتر از گذشته در کانون توجه‌ها خواهد بود.

منبع: + و +

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.