اپلیکیشن واقعیت مجازی آیکیا به‌روزرسانی و باهوش‌تر شد: همزمان چند وسیله را به طور مجازی در اتاق بچینید!

0

شرکت سوئدی آیکیا (Ikea) جزو اولین منتشرکنندگان اپلیکیشن واقعیت مجازی بود تا کاربران بتوانند پیش از خرید لوازم منزل و مبلمان، تصویری از قرارگیری آن در منزل‌شان داشته باشند. این اپلیکیشن کمک می‌کرد مشتریان ست مبلمانی بزرگ‌تر از فضای خانه‌شان، میز نهارخوری کوچک‌تر از فضای آشپزخانه و صندلی‌هایی ناهماهنگ با دکوراسیون خانه خریداری نکنند.

آیکیا چند سال پیش اپلیکیشن Place را عرضه کرده بود و اکنون نسخه جدید و به‌روزشده‌ای از آن را برای دستگاه‌های iOS منتشر کرد. مشتریان اندرویدی این شرکت باید اندکی بیشتر صبر کنند تا به‌روزرسانی جدید برای دستگاه‌های اندرویدی نیز عرضه شود.

اپلیکیشن واقعیت مجازی Place جدید هم از نظر رابط کاربری و ظاهر و هم از نظر ویژگی‌ها تغییراتی داشته و به نظر می‌رسد باهوش‌تر و کاربردی‌تر شده است. به طور مشخص، آیکیا چندین ویژگی جدید بدان افزوده است تا دردسرهای مشتریان برای انتخاب و خرید لوازم منزل کمتر شود.

مهم‌ترین ویژگی جدید افزوده شده به این برنامه، ویژگی به نام «Multi-placement» است که اجازه می‌دهد چندین قطعه و وسایل را در اتاق یا محل‌های مدنظرتان در خانه قرار دهید. پیش از این، شما فقط می‌توانستید یک وسیله یا قطعه را جایگذاری کنید ولی اکنون می‌توانید مبل، میز عسلی و مثلا یک صندلی کنار آن را با هم در اتاق قرار دهید و وضعیت‌شان را بررسی کنید.

این ویژگی برای افرادی جالب است که خانه جدیدی خریداری کرده و می‌خواهند از شرکت آیکیا چندین وسیله با هم خریداری کنند.

باهوش‌تر ولی بدون امکان خرید آنلاین

ویژگی جدید بعدی با نام «Room Sets» به شما چندین مجموعه مبلمان را برای اتاق‌تان پیشنهاد می‌دهد تا سریعا انتخاب کنید. کافی است شما یک موضوع (مثلا اتاق استراحت، اتاق خواب، اتاق میهمان، سالن غذاخوری یا آشپزخانه) را مشخص کنید تا سریعا ست‌های مبلمان یا وسایل دیگر خانه برای شما چینش شوند و بهتر بتوانید مقایسه کنید. اگر از پیشنهادهای خود آیکیا خوشتان نیامد؛ می‌توانید به طور دستی گزینه‌های مختلف را انتخاب و مقایسه کنید.

در اپ AR جدید آیکیا ویژگی دیگری یافت می‌شود که «For You Feed» نام دارد و ظاهرا شامل ایده‌ها و الهام‌های طراحی و انتخاب محصول، اعلامیه‌های محصولات جدید و چیزهایی است که به مشتریان در انتخاب بهتر وسایل کمک می‌کنند. آیکیا می‌گوید For You Feed برای مردم الهام‌بخش است و باعث جرقه زدن ایده‌های جدیدی می‌شود که تا پیش از این به فکرشان نرسیده بود.

ابزار جست‌وجوی این برنامه هم به نام «visual search» توسعه یافته است و به چشم شما کمک می‌کند زودتر وسایل موردنظرتان را یافته و از فروشگاه‌های آیکیا بیرون بزنید.

اکنون، اپلیکیشن واقعیت مجازی آیکیا به وضوح بهتر و باهوش‌تر شده است. ویژگی‌های دوست‌داشتنی بیشتری دارد و مردم بیشتر ترغیب به استفاده از آن می‌شوند. اگرچه هنوز یک ضعف بزرگ دارد و آن عدم امکان خرید آنلاین است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.