مایکروسافت در سودای ساخت سرفیس دو نمایشگره با لولاهایی پیچیده از جنس مایع است

0

بیش از دو سال است شایعات و خبرهایی درباره یک سرفیس تاشو و دو نمایشگره می‌شنویم. در ابتدا قرار بود این سرفیس مایکروسافت در سال ۲۰۱۸ رونمایی شود ولی اینک تازه‌ترین نشت‌ها و اخبار می‌گوید غول ردموند در سال ۲۰۲۰ یک محصول سرفیس انعطاف‌پذیر با دو صفحه‌نمایش عرضه خواهد کرد.

در حالی‌که هنوز هیچ اطلاعات یا اخبار موثقی درباره این سرفیس از سوی مایکروسافت اعلام نشده است؛ برخی رسانه‌ها می‌گویند قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندروید را هم خواهد داشت. مایکروسافت در تاریخ ۲ اکتبر(۱۰ مهر ماه)، یک مراسم رونمایی دارد ولی غالب رسانه‌ها احتمال می‌دهند یک سخت‌افزار جدید سرفیس به همراه برخی لوازم جانبی آن‌ها را رونمایی کند و از سرفیس تاشو خبری نیست!

اما جدیدترین شایعات پیرامون سرفیس تاشو را نشریه آلمانی WindowsUnited با انتشار تصاویری از یک ثبت اختراع مایکروسافت دامن زده است. این نشریه آنلاین مدعی است مایکروسافت در پی ساخت سرفیس تاشویی با دو صفحه‌نمایش و لولاهای مایع است.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

ثبت اختراع جدید مایکروسافت این ماه در WIPO منتشر شده و نشان می‌دهد این شرکت در حال کار روی یک صفحه‌نمایش اولد انعطاف‌پذیر و لولاهایی است که از یک مایع نیمه چسبناک ساخته شده‌اند. سایت ورج می‌گوید این نوع مایع به دستگاه‌های تاشو کمک می‌کند به راحتی خم شوند و در موقعیت‌های مختلف قرار گیرند بدون اینکه فشار یا استرسی بدان‌ها وارد آید. این مایع درون حفره‌ای اطراف نمایشگر تاشو ریخته می‌شود.

ثبت اختراع جدید مایکروسافت به طور کامل روی لولاها متمرکز شده است و نحوه کار آن‌ها را نمایش می‌دهد. طرح‌های مفهومی مایکروسافت برای این سرفیس تاشو نشان می‌دهد لولاها نقش بسیار مهمی در دستگاه داشته و تسهیل‌کننده حرکت و انعطاف‌پیذری نمایشگرها هستند. مدت‌ها است مایکروسافت در حال طراحی انواع لولاهای پیچیده و فوق‌العاده جذاب برای دستگاه‌های تاشو است ولی این بار شاهد جزئیات دقیق و بیشتری هستیم.

جالب است در بخشی از این طرح مفهومی و ثبت اختراع تاکید شده است که این لولا ساختاری «ممانعت‌کننده از ورود اجسام خارجی به بخش لولای دستگاه» دارد. اخیرا، سامسونگ مشکلاتی با ورود گرد و خاک یا اجسام خارجی دیگر به محل لولای گلکسی فولد داشت.

این ثبت اختراع توسط واحد «بخش اعطای لایسنس فناوری‌های مایکروسافت» به ثبت رسیده است و به این معنی است که شرکت‌های همکار و دیگر سازندگان کامپیوترهای شخصی می‌توانند از مجوز این لولاهای مایع برای ساخت محصولات خود استفاده کنند. در واقع، مایکروسافت می‌خواهد این نوع طراحی لولاها به بخش وسیعی از سخت‌افزارهای تاشو نفوذ کند.

هنوز مشخص نیست این لولای مایع در لپ‌تاپ دو نمایشگره Surface Centaurus نیز استفاده خواهد شد یا خیر. برخی شایعات می‌گفتند این لپ‌تاپ در اواخر سال ۲۰۱۹ رونمایی می‌شود.

آنچه مسلم است؛ سرفیس تاشوی مایکروسافت شاید در سال ۲۰۲۰ عرضه شود و شاید هم باید هنوز صبر کنیم و منتظر ثبت اختراع‌ها و طراحی‌های دیگر باشیم.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.