مایکروسافت به دنبال ساخت ویندوز سازگار با دستگاه‌های تاشو و چند نمایشگره است

0

شایعات پیرامون ساخت دستگاه‌های تاشو توسط مایکروسافت تازگی ندارند ولی آن‌چه مهم است؛ سفارشی‌سازی و سازگاری ویندوز برای نصب روی دستگاه‌های تاشو و انعطاف‌پذیر است.

منابع نزدیک به مایکروسافت گزارش دادند این شرکت در حال کار روی نسخه‌ای از ویندوز است که با دستگاه‌های تاشو و چند نمایشگری سازگار باشد.

البته، مایکروسافت به دنبال ساخت دستگاه‌های قابل انعطاف و تاشو یا سخت‌افزارهایی با دو نمایشگر است. این غول بزرگ نرم‌افزار جهان می‌خواهد در هر دو حوزه نرم‌افزار و سخت‌افزار، بازار آینده دستگاه‌های قابل حمل و تاشو را به دست بگیرد و جریان‌ساز باشد.

مایکروسافت هدف‌گذاری و سرمایه‌گذاری بزرگی روی تطبیق دادن و سازگاری ویندوز و ده‌ها اپلیکیشن کاربردی آن با دستگاه‌های دو نمایشگره کرده است. ویندوز و اپلیکیشن‌ها برای کار با چنین دستگاه‌هایی باید ویژگی‌های منحصربه‌فرد داشته باشند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

در حالی‌که گفته می‌شود مایکروسافت پروژه دستگاه دو نمایشگره Andromeda خود را پیش می‌برد؛ خبرهایی پیرامون همکاری این شرکت با اینتل و دیگر سازندگان OEM با محوریت دستگاه‌های تاشو و چند صفحه‌نمایشی به گوش می‌رسد.

در چند سال اخیر، تلاش‌های زیادی برای ارایه دستگاه‌های تاشو، هیبریدی و چند نمایشگری با سیستم‌عامل ویندوز صورت گرفته است و انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۹ شاهد چند نمونه از آن‌ها باشیم.

جنگ دوباره ویندوز و اندروید در میدان تاشوها

غالب این دستگاه‌ها مبتنی بر Composable Shell و Windows Core OS مایکروسافت ساخته شدند و نسخه ماژولاری از Windows Shell هستند که بخش بزرگی از ویندوز ۱۰ را شامل می‌شود.

اوایل این هفته اولین Windows 10 build مخصوص دستگاه‌های تاشو شناسایی شد که حکایت از تمرکز مایکروسافت روی سازگاری و تطبیق‌پذیری هسته ویندوز ۱۰ با دستگاه‌های چند نمایشگر و سخت‌افزارهای جدید دارد.

مایکروسافت در این Windows 10 build قابلیت ادغام چندین صفحه‌نمایش (حتی بیشتر از دو صفحه‌نمایش) با یکدیگر را در هسته ویندوز فراهم کرده است.

ما تا کنون تنها شاهد بودیم که چگونه Windows Core OS روی دستگاهی مانند Surface Hub 2 و نظایر آن کار می‌کند ولی باید سخت‌افزارهایی مانند HoloLens 2 نیز با این نسخه از ویندوز سازگار باشند.

این نسخه از ویندوز فقط برای دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌ها و معماری اینتل طراحی نشده و باید انتظار پشتیبانی از طیف وسیعی از دستگاه‌های مبتنی بر تراشه‌های ARM را داشته باشیم.

در این بازار مایکروسافت تنها نیست و گوگل پیش‌تر اعلام کرده اندروید از دستگاه‌های دو نمایشگره پشتیبانی می‌کند. اندروید پلتفرم بزرگی است که به راحتی یک گوشی تلفن همراه را به تبلت تبدیل می‌کند.

نبر دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌های تاشو در سال ۲۰۱۹ تازه آغاز شده و چندین سال ادامه خواهد داشت.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.