تاریخچه عجیب شکنجه با آب توسط چینی‌ها! چگونه قطرات آب می‌توانند ابزار شکنجه شود؟!

0

اب مظهر طراوت، تسکین‌دهندگی و حیات‌بخشی است. ما برای زنده ماندن به آب نیاز داریم.  با این حال در طول تاریخ انسان‌ها راهی برای تبدیل این منبع گرانبها به شکلی شیطانی از شکنجه یافته‌اند.

آب ممکن است به اندازه سایر روش‌های شکنجه مرسوم مانند میخ، میله، جریان برق، یا‌ اشیاء تیز دیگر، چیز پلیدی را به ذهن ما نیاورد. اما ‌چینی‌ها ایده عجیب چکاندن آب بر روی افراد برای شکنجه کردن آنها داشتند. اما قطرات آب چطور می‌توانند آزاردهنده باشند؟

آب در دست آدم‌های بدنهاد واقعا می‌تواند به چیز پلیدی تبدیل شود. بنابراین بیایید برای شروع نگاهی به ریشه‌های شکنجه آبی در چین بیندازیم و اینکه آیا واقعاً از آن استفاده شده یا خیر.

تصور کنید که به یک صندلی بسته شده‌اید و بی‌حرکت نگه داشته شده‌اید. شکنجه‌گران با جریان مداوم و مداوم قطرات آب سرد روی سر که هیچ کاری نمی‌توانید در مورد قطع آن کنید، شما را آزار می‌دهند.

در طی ساعت‌های مدید، آب سرد به پیشانی یا کف سر شما ضربه مداوم می‌زند. دمای بدن شما کاهش می‌یابد و بدنان سرد می‌شود.

تسمه‌هایی که شما را نگه می‌دارند در پوست شما فرو ‌می‌روند. شما نمی‌دانید چه مدت باید درد و ناراحتی را تحمل کنید. نمی‌توانید بخوابید یا آرامش داشته باشید. و قطرات آب همچنان می‌چکند.

در نهایت اگر این آدم‌های نگون‌بخت رها و آزاد نمی‌شدند، به احتمال زیاد دچار فروپاشی روانی می‌شدند.

بسیاری بر این باورند که شکنجه آب چینی روشی بسیار مؤثر برای آسیب زدن به کسی است. اما این فکر بد از کجا سرچشمه گرفت؟

برخلاف تصور رایج، شکنجه آب چینی به احتمال زیاد در آسیا اختراع نشده است.

اولین شرح آن در متنی نوشته شده توسط محقق ایتالیایی هیپولیتوس د مارسیلیس، که در قرن پانزدهم زندگی می‌کرد، پیدا شده.

به نظر می‌رسید هیپولیتوس شیفتگی خاصی به اعمال مجازات‌های ظالمانه بر مردم داشت، زیرا او به مطالعه محرومیت از خواب به عنوان روشی برای شکنجه شهرت داشت.

او در نوشته‌هایش به دقت توضیح می‌دهد که چگونه کمبود خواب و روش‌های تهاجمی بازجویی می‌تواند به طور مؤثر منجر به تخلیه اطلاعاتی قربانی شوند.

جای تعجب نیست که همین فرد روشی را ابداع کند که هدف اصلی آن دیوانه کردن یک فرد باشد.

با این حال، روشی که او ابداع کرد از یک نتیجه‌گیری اشتباه سرچشمه گرفت. ظاهراً، او مشاهده کرد که چگونه قطرات آب در طول زمان، سطح یک سنگ را فرسایش می‌دهد و به این نتیجه رسید که وقتی برای انسان‌ها اعمال شود، همین اتفاق می‌تواند رخ بدهد!

درست است! هیپولیتوس فکر می‌کرد که آب می‌تواند سوراخی در جمجمه یک فرد ایجاد کند.

سال‌های زیادی طول می‌کشد تا آب حفره‌ای در جسمی سخت ایجاد کند. اما این بدان معنا نیست که شکنجه آبی چین منوط به ایجاد حفره در جمجمه باشد.

جالب است که پزشکان فرانسوی و آلمانی از همین روش به عنوان یک شیوه درمانی در آسایشگاه‌های روانی در قرن نوزدهم استفاده می‌کردند.

آن زمان تصور می‌شد که انواع خاصی از جنون ناشی از تجمع خون در سر باشد. بنابراین شکنجه آبی به شکلی از درمان تبدیل شد. یک بیمار را می‌بستند و در معرض قطرات آب قرار می‌دادند!

اما اگر این روش شکنجه با آب آب از نوشته‌های یک محقق ایتالیایی سرچشمه گرفته، چرا به آن شکنجه آب چینی می‌گویند؟ پاسخ به احتمال زیاد به هری هودینی مربوط می‌شود.

در سال ۱۹۱۱، هری هودینی وسیله‌ای به نام سلول شکنجه آب چینی را اختراع کرد که در نمایش‌های خودش از آن استفاده کند.

سلولی که از چوب و شیشه ساخته شده بود، فقط به اندازه یک انسان بود.

در طول هر اجرا، هودینی خود را به صورت وارونه با زنجیرهای سنگین دور مچ پا می‌بست و با سر در آب فرو می‌رفت.

تماشاگران هودینی را می‌دیدند که به صورت وارونه در آب آویزان شده. سپس پرده‌ای بسته می‌شد و پس از چند دقیقه تعلیق، او پیروزمندانه از جعبه شیشه‌ای بیرون می‌آمد.

سلول شکنجه آب چینی به یکی از معروف‌ترین ترفند‌های او تبدیل شده بود و مخاطبان را در سراسر جهان شگفت‌زده می‌کرد.

مشخص نیست که چرا این ابزار به عنوان سلول شکنجه آب «چینی» شناخته شد. خود هودینی آن را به طور خلاصه «وارونه» یا «USD» می‌نامید.

اقدام هودینی ارتباط چندانی با شکل شکنجه‌ای نداشت که در آن چکه کردن باعث فروپاشی روانی می‌شود. با این حال، واضح است که اصطلاح «شکنجه آب چینی» قبلاً در دهه ۱۹۰۰ شناخته شده بود، زیرا در اوایل سال ۱۸۹۲ در یک داستان کوتاه شرح آن داده شده بود.

جالب اینجاست که در آن داستان که «سازشکار» نام دارد، این اصطلاح به صورت استعاری برای توصیف یکنواختی کار یک وکیل استفاده شد. اقدام هودینی احتمالاً این اصطلاح را بین مخاطبان عمومی ترویج داد.

اما از آنجایی که شواهد تاریخی شکنجه آب در چین بسیار محدود است، بعید است که زیاد از آن استفاده شده باشد.

اما چندین شکل ظالمانه دیگر از شکنجه با آب واقعاً برای قرن‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. بسیاری از آن‌ها تا به امروز ادامه دارند.

شناخته شده‌ترین آن‌ها شبیه‌سازی غرق شدن یا “waterboarding” است. پس از اینکه در اخبار افشا شدن که از این روش برای سکنجه زندانیان در خلیج گوانتانامو توسط آمریکایی‌ها استفاده شده، نام آن بر سر زبان‌های افتاد. با این حال، تاریخ آن حداقل به قرن چهاردهم باز می‌گردد.

واتربردینگ به عنوان یک روش به اصطلاج انسانی برای شکنجه تلقی می‌شد، زیرا زخم‌های فیزیکی بر روی بدن بر جای نمی‌گذاشت!

بدیهی است که چنین روشی در تفتیش عقاید اسپانیایی استفاده می‌شد چون آسیب فیزیکی بر جا نمی‌گذاشت یا منجر به مرگ قربانی نمی‌شد.

در طول سال‌ها، از واتربردینگ در طول درگیری‌های مختلف از جمله جنگ جهانی دوم و جنگ ویتنام استفاده شد. تئودور روزولت گزارش‌های استفاده از آن توسط خودی‌ها را نادیده می‌گرفت، با این استدلال که آسیب جدی وارد نمی‌کند.

احتمالاً به همان دلیلی است که دموکراسی‌ها در سرتاسر جهان، واتربردینگ را به عنوان یک روش بازجویی پذیرفته‌اند. این روشی است برای اجرای شکنجه بدون به جا گذاشتن نشانه‌های آسیبی که روش‌های دیگر از خود بر جای می‌گذارند.

اگرچه امروزه ممکن است از شکنجه آب چینی استفاده نشود، هنوز راه‌های زیادی برای تبدیل آب به یک تجربه وحشتناک وجود دارد.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

کودکی که از کتابخانه عمومی شهر می‌خواستند بیرون بیندازندش، اما فضانورد شد!

دو برادر به نام‌ها رونالد (چپ) و کارل مک نیر (راست) با 10 ماه اختلاف در جنوب جدا شده به دنیا آمدند. این دو در دوران کودکی تا بزرگسالی جدایی‌ناپذیر بودند.در سال 1959، رونالد مک نیر 9 ساله به یک کتابخانه عمومی در لیک سیتی در کارولینای…

عکس‌های پراکنده جالب که دقایقی شما را سرگرم خواهند کرد

این ساعت آفتابی زمان را به صورت دیجیتالی نشان می‌دهدکریم عبدالجبار و مربی جان وودن : هرگز فراموش نکنید که چه کسی به شما کمک کرده و باعث پیشرفت شما شده.فقط به دقت نگاه کنیدآتش نشانان آمریکایی در حال خاموش کردن آتش در…

جشن ۷۵۰ سالگی برلین در آلمان شرقی و رژه رایانه‌های قابل حمل

در سال ۱۹۸۷، برلین ۷۵۰مین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفت و شهر پر از هیجان بود. دولت کمونیستی آلمان شرقی، که در آن زمان بر نیمه شرقی شهر حکومت می‌کرد، می‌خواست این مناسبت را با رژه بزرگی که دستاورد‌های کشور را به نمایش می‌گذاشت، جشن بگیرد.…

مجموعه عکس‌های پرتره زیبا هیلاری گولد از افراد مسن سندرم داون، پیش‌فرض‌های ذهنی ما را به چالش می‌کشد

یک مجموعه عکس با معنا و زیبا گرفته شده توسط هیلاری گولد، با عنوان «من اینجا هستم» این تصور نادرست مردم را به چالش می کشد که افراد مبتلا به سندرم داون تا سنین پیری نمی‌توانند زندگی گنند.برای مثال هیلاری گولد، عکس پرتره جوآن، زنی 84 ساله…

چیزهای کوچکی که مایه دلخوشی، سرگرمی یا تعجب یا تفریح می‌شوند – گالری عکس

دلخوشی‌ها در زندگی بسیارند. دلخوشی می‌تواند خانه بزرگ، ماشین لوکس، شغلی دلخواه، تماشای فیلم در آخر روز خسته‌کنندهt یک کتاب تازه، معاشرتی روح‌افزا باشد یا حتی چیزهایی کوچک‌تر مانند دیدن زمین یخ‌زده در اول صبح زمستان و شکسته شدن لایه نازک یخ…

فهرست چیزهایی که تا همین 20 – 30 سال پیش در ایران و جهان معمولی بودند، اما الان کارها و خریدها…

اوضاع اقتصادی کلی دنیا خوب نیست. از یک سو میل و اشتیاق همه به کمتر کار کردن و بیشتر داشتن و به خصوص سخت گرفتن به هم بیشتر شده و از سوی دیگر، درآمدها آنچنان افزایش نیفتاده‌اند. در این میان برخی کشورها با تورم‌های باورنکردنی دست به گریبان…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.