چرا مردم کارشان را رها می‌کنند؟ تحقیقات جدید در ۴ کلمه دلیل آن را می‌گوید

0

دلایل مالی و کسب‌وکاری خوبی برای استقبال از دورکاری کارمندان از سوی شرکت‌ها وجود دارد. بسیاری از شغل‌های آینده قابلیت دورکاری دارند.

همین‌طور، دورکاری کارمندان باعث خلاقیت و باروری ذهنی بیشتر آن‌ها شده و استرس محیط کار را کاهش می‌دهد. افزون بر این دلایل، هزینه‌های کسب‌وکارها را هم کاهش خواهد داد.

یک مطالعه جدید از سوی موسسه FlexJobs در سال ۲۰۱۹ این موضوع را بیشتر تایید کرده و عمده دلایل ترک کار توسط مردم را نشان می‌دهد. این موسسه در تحقیقی به نام ۲۰۱۹ Annual Survey که برای هشتمین سال متوالی است انجام می‌شود؛ از بیش از ۷۳۰۰ پاسخ‌دهنده درباره انعطاف‌پذیری محل کار و تاثیرگذاری آن در انتخاب شغل بعدی سوال شده است.

چرا مردم شغل خود را ترک می‌کنند؟

در گزارش موسسه FlexJobs بیش از یک سوم کارمندان (حدود ۳۰ درصد) دلیل ترک کار خود را عدم انعطاف‌پذیری بیان کردند. به طور واضح آن‌ها گزینه «No flexible work options» را انتخاب کردند که بیشتر بر انعطاف‌پذیری در دورکاری شغل اشاره دارد.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

به زبان ساده، نزدیک به یک سوم کارمندانی که شغل و شرکت محل کار خود را ترک کردند؛ خواهان آزادی بیشتری در شغل خود شده و خواستار تطابق‌پذیری بالاتری برای کار و زندگی بودند. آن‌ها انتظار داشتند کسب‌وکارها با نیازها و درخواست‌های آن‌ها برای تغییر شرایط کار، ساعت کار، نوع و محل کار موافقت کنند.

در گزارش FlexJobs چهار دلیل واضح برای انعطاف‌پذیری بیشتر در کار عنوان شده است. این دلایل باید مورد توجه تصمیم‌گیرندگان در کسب‌وکارها قرار گیرد تا بتوانند سیاست‌ها و استراتژی‌های خود را براساس این موارد تنظیم کنند:

ایجاد تعادل میان کار و زندگی (۷۵ درصد)

خانواده (۴۵ درصد)

صرفه‌جویی در زمان (۴۲ درصد)

استرس‌های رفت و آمد (۴۱ درصد)

از دیگر یافته‌ها و آمارهایی که می‌توان در گزارش سال ۲۰۱۹ موسسه FlexJobs اشاره کرد:

۱۶ درصد از کارگران به دلایل مشکلات انعطاف‌پذیری در کار می‌خواهند شغل بهتری پیدا کنند.

۸۰ درصد پاسخ‌دهنده‌ها اذعان داشتند اگر در کارشان انعطاف‌پذیری بیشتری وجود داشته باشد؛ روی همین شغل فعلی باقی مانده و به کارفرمایان وفادارتر هستند.

۷۳ درصد پاسخ‌دهنده‌ها می‌گویند در انتخاب شغل آینده بیشتر به فاکتور ایجاد تعادل میان کار و زندگی اهمیت می‌دهند. مثلا، برای آن‌ها بیمه درمانی، مدت زمان تعطیلات و سایر مزایای شغلی اهمیت دارد.

چرا کسب‌وکارها باید تغییر استراتژی دهند؟

موسسه آپ‌ورک در گزارش UpWork 2019 Future Workforce خود اشاره می‌کند در سال ۲۰۲۸، بیش از ۷۳ درصد تیم‌ها دارای اعضا و کارمندانی دورکاری هستند.

این واقعیت باعث می‌شود کسب‌وکارها به طور جدی‌تری به بررسی دلایل افزایش انعطاف‌پذیری در پست‌های شغلی کارمندان تفکر کرده و کم‌کم در استراتژی‌های خود تغییراتی ایجاد کنند. در سال‌های آینده، افراد بیشتر خواستار دورکاری یا کارهای پاره‌وقت هستند.

در گزارش موسسه FlexJobs حداقل ۵ دلیل قانع‌کننده برای استقبال از دورکاری توسط کسب‌وکارها ذکر شده است:

۱- حفظ کارمندان

۸۰ درصد کارمندان می‌گویند اگر در کارشان انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشند؛ بر سر کار خود باقی مانده و به کارفرما وفادار هستند.

۲- کاهش هزینه‌ها

۲۸ درصد پاسخ‌دهنده‌ها می‌گویند حاضر به دورکاری هستند و به ازای آن ۱۰ الی ۲۰ درصد حقوق آن‌ها کاهش پیدا کند. ۲۱ درصد می‌گویند باید در زمان تعطیلات در کنار خانواده باشند و اصلا کار نکنند و حاضر هستند پولی برای این روزها نگیرند. ۱۶ درصد هم گفتند نیازی به حقوق و مزایای بازنشستگی ندارند.

۳- بهره‌وری

۶۵ درصد می‌گویند در محیط کار بیشتر حواس‌شان پرت می‌شود و در خانه بهره‌وری بیشتری دارند. آن‌ها می‌گویند استرس محیط کار، همکاران، عدم تطابق محیط با نیازهای کاری آن‌ها و راحتی بیشتر، رفت‌وآمدها و برخی سیاست‌های شرکت‌ها روی بهره‌وری آن‌ها اثرگذار هستند.

۴- آموزش و تجربه

جالب است بدانید ۳۳ درصد افرادی که می‌خواهند کارشان را برای انعطاف‌پذیری بیشتر ترک کنند؛ در سمت‌های مدیر و بالاتر هستند. ۷۸ درصد افراد مدرک دانشگاهی دارند و ۶۹ درصد آن‌هاحداقل مدرک لیسانس و ۲۸ درصد آن‌ها دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

۵- استراتژی استخدام

۹۷ درصد پاسخ‌دهنده‌ها می‌گویند اگر در کارشان انعطاف‌پذیری بیشتری وجود داشته باشد؛ حاضر هستند در طولانی‌مدت استخدام شرکتی باشند.

در حقیقت، تغییر استراتژی استخدام کسب‌وکارها می‌تواند به جذب نیروهای متخصص‌تر، باتجربه‌تر، وفادارتر و ارزان‌تر منجر شود. افراد می‌خواهند بهره‌وری بیشتری داشته باشد و به کارشان متعهد باشند ولی از سوی دیگر میان کار و زندگی یک تعادل برقرار شود.

منبع

   

پستهای اخیر

۴ دماسنج برای اندازه‌گیری دما و رطوبت محیط با آیفون

اگر شما نیاز به اندازه‌گیری و نظارت بر دمای خانه و محل کار دارید؛ مثلا برای گیاهان خاص یا حیوانات خانگی که باید در دمای خاصی نگهداری کنند؛ می‌توانید از راه‌کارهای مبتنی بر آیفون استفاده کنید که البته رایگان هم نیست. برای بررسی دقیق دمای…

دنیایی که وراج‌ها و فک‌زنی را دوست دارد! این مرد برنامه‌ریزی کرده که سال‌ها تک و تنها لایواستریم کند…

در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم که متن و مفهوم در حال از دست معنی خود است و در عوض جنجال و ساعت‌های حرف زدن و گرفتن وقت مخاطب، ارزش پیدا می‌کند. برخی‌ها هنوز نمی‌خواهند این واقعیت را قبول کنند، برخی هم به سرعت از تغییر سلیقه و گرایش‌های…

چرا از بهترین اپلیکیشن اندروید و iOS برای ایجاد عادت‌های روزانه بهتر و پیگری وضعیت سلامتی استفاده…

اگر در اندروید و iOS دنبال یک اپلیکیشن انگیزشی روزانه و ردگیری عادت‌ها یا خودمراقبتی بگردید؛ احتمالا هیجان‌انگیزتر از اپلیکیشن Fabulous نخواهید یافت. بهترین اپلیکیشن سال گوگل پلی در دسته Health & Fitness، برنده جایزه بهترین طراحی…

درگذشت بنیان‌گذار ادوبی، خالق PDF و بسیاری از نرم‌افزارهای مهم دنیای فناوری

چارلز گسچه (Charles Geschke) بنیان‌گذار شرکت ادوبی و فردی که در خلق فرمت PDF کمک‌های زیادی کرده بود؛ در سن ۸۱ سالگی، روز ۲۷ فروردین ماه درگذشت. مدیرعامل شرکت ادوبی در یک نامه به کارمندان این شرکت؛ درگذشت «چارلز گسچه» را ضایعه بزرگی برای…

بهترین و بدترین محصولات اپل از نظر قابلیت تعمیرپذیری (جدول رتبه‌بندی آیفون‌ها و مک‌بوک‌ها)

اکنون می‌توانید امتیازهای قابلیت تعمیر گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها اپل را به طور رسمی در سایت این شرکت مشاهده کنید. هرچند هنوز هم دارای ابهاماتی هستند و چون خود اپل گزارش داده، چندان قابل اعتماد نیستند و مرموز به نظر می‌رسند. قانون جدید دولت…

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.