اپلیکیشنی شبیه شازم برای اسکن و شناسایی آثار هنری

هنگامی که آهنگی می‌شنویم و دوست داریم بدانیم نام این آهنگ چیست، از چه خواننده‌ای است یا از کجا باید دانلود شود؛ سریعا اپلیکیشن شازم را باز کرده و پس از چند ثانیه تمام اطلاعات آهنگ را به دست می‌آورید.

شازم یک رویکرد و شیوه جدید در اسکن و شناسایی آهنگ‌ها بود که سریعا به حوزه‌های دیگر کشیده شده و اکنون ما اپلیکیشن‌هایی برای تشخیص چهره افراد مشهور، شناسایی برندها و مدل لباس‌ها، صدای پرندگان و حتی فونت‌ها داریم.

حالا امروز می‌خواهیم اپلیکیشنی معرفی کنید که دقیقا عملکردی مشابه شازم ولی برای آثار هنری و نقاشی دارد. اپلیکیشن Magnus اخیرا در وب سروصدای زیاد به پا کرده و جزو اپ‌های انتخاب شده نشریه نیویورک تایمز در حوزه تجربه هنرهای واقعی است.

کافی است گوشی خود را روبروی یک اثر هنری بگیرید و اپ Magnus را باز کنید تا سریعا نام اثر، نام هنرمند و نقاش آن، قیمتی که برای آخرین بار فروخته شده است و اطلاعات دیگری مانند نام موزه و طبقه را به شما بدهد.

یک مزیت این برنامه، نشان دادن قیمت‌های اخیر یک اثر هنری در حراجی‌ها و گالری‌ها، قیمت‌های سال‌های گذشته و قیمت‌هایی است که در آخرین فروش‌ها داشته است. این قیمت‌ها می‌توانند به شما بگویند این اثر هنری چقدر ارزشمند است و هنرمند آن از چه شهرتی برخوردار است یا در چه بازه‌ای به شهرت و محبوبیت رسیده است.

افزون بر این، امتیازها و نظراتی که درباره این اثر هنری نوشته شده را مشاهده خواهید کرد تا تصمیم نهایی خود را بگیرید که آیا مناسب خرید و قرار دادن آن در خانه شما هست یا خیر!

اپلیکیشنی برای گوشی هر هنردوست

از دیگر ویژگی‌های برنامه Magnus می‌توان به اطلاعاتی اشاره کرد که درباره گالری‌ها و موزه‌های نزدیک مکان شما می‌دهد. به راحتی از روی نقشه می‌توانید نزدیک‌ترین گالری‌ها، ساعت‌های کاری آن‌ها و موضوع نمایشگاه‌ها را مشاهده کنید.

اگر به هنرمند خاصی علاقه پیدا کردید؛ این امکان را دارید که آثار دیگر او را دنبال کرده و روی نقشه ببینید در چه مکان‌هایی در معرض نمایش و فروش بودند. همین‌طور به شما می‌گوید در کدام موزه و گالری‌ها می‌توانید کارهای بیشتری از این هنرمند به دست بیاورید.

البته، این برنامه هنوز جای کار دارد. مثلا، می‌تواند با کمک واقعیت افزوده به شما نشان دهد یک اثر هنری در خانه شما چه شکلی می‌شود و آیا با دکوراسیون موجود هم‌خوانی دارد یا خیر!

اپلیکیشن Magnus می‌تواند همانند شازم یک برنامه نصب شده روی گوشی هر هنرمند و هنردوستی باشد تا سریعا آثار هنری را اسکن کرده و اطلاعاتی درباره‌شان به دست بیاورد.

اپلیکیشن Magnus را برای دستگاه‌های اندرویدی و آی‌او‌اسی از گوگل پلی و اپ‌استور دریافت کنید.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.