این اپلیکیشن کاری شبیه به شازم برای شناسایی فونت‌ها می‌کند

0

اپلیکیشن WhatTheFont برای فونت‌ها همان کاری را می‌کند که شازم برای آهنگ‌ها.

این اپلیکیشن که رویای طراحان است؛ نسخه موبایلی سایتی به نام MyFonts است که مدت‌ها پیش راه‌اندازی شد و کار تشخیص فونت‌ها را انجام می‌داد.

با استفاده از دوربین گوشی شما می‌تواند هر نوع فونتی را تشخیص دهد و فونت‌های مشابه آن را نیز به شما نمایش دهد تا شاید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

افزون بر این، به شما اجازه می‌دهد یک فونت یافت شده را به طور مستقیم از سایت MyFonts خریداری کنید یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اپلیکیشن WhatTheFont می‌تواند ۱۳۰ هزار فونت را با استفاده از یادگیری ماشینی شناسایی کند. نسخه آخر این اپ می‌تواند چندین فونت موجود در یک تصویر را شناسایی کند یا اسکریپت‌های مرتبط با عکس را بخواند.

رویای طراحان

برای استفاده از این اپ در شناسایی یک فونت، کافی است از آن فونت عکس بگیرید. مهم نیست فونت مورد نظر شما در یک وب‌سایت باز شده روی لپ‌تاپ، یک آگهی به دیوار، پوستر دانلود شده یا هر کجای دیگری است.

سریعا اپ WhatTheFont را باز کرده و یک عکس از فونت مورد نظر بگیرید. فونتی که باید شناسایی شود را انتخاب و تایید کنید تا فهرستی از فونت‌های مشابه آن برای شما نمایش داده شود.

این اپلیکیشن خیلی تمیز و راحت کاری که می‌خواهید را انجام می‌دهد. هدف این اپ، کمک به طراحان و گرافیست‌ها یا هر فردی است که نیاز به شناسایی و تشخیص یک فونت در متن، وب‌سایت و کاغذهای چاپی دارد.

ارزیابی‌های اولیه و نظرات کاربران درباره این برنامه مثبت است و بازخوردهای بسیار خوبی داشته است ولی باید دید در آینده چه قابلیت‌های جدیدی به آن افزوده می‌شود. مثلا، می‌تواند فونت‌های موجود در زبان‌های غیر انگلیسی را هم شناسایی کند یا خیر!

وب‌سایت‌های زیادی مانند MyFonts و Matcherator برای شناسایی فونت‌ها در دسترس هستند ولی WhatTheFont اولین اپلیکیشن موبایلی تشخیص فونت است.

برای دانلود اپلیکیشن WhatTheFont برای دستگاه‌های اندرویدی و iOS به گوگل‌پلی و اپ‌استور مراجعه کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.