معرفی افزونه «فونت آرا»: سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی معروف را با فونت فارسی دلخواه‌تان ببینید

0

مصطفی الهیاری، توسعه‌دهنده «فونت ایران»؛ یک افزونه تغییر فونت فارسی جدید به نام «فونت آرا» طراحی و منتشر کرده است.

فونت آرا یک افزونه متن باز برای بهبود و تغییر فونت فارسی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی معروف است. با این افزونه می‌توانید هر فونت فارسی دلخواهی برای سایت و شبکه اجتماعی خود در هر مرورگر وبی انتخاب و استفاده کنید.

این افزونه چندین فونت پیش‌فرض دارد ولی به شما اجازه می‌دهد به طور نامحدودی هر نوع فونت فارسی دلخواهی را به افزونه اضافه کرده و استفاده کنید.

افزونه فارسی فونت آرا از تمام مرورگرهای وب مانند فایرفاکس، کروم، سافاری، مایکروسافت اج و اپرا پشتیبانی می‌کند و در برخی سایت‌ها مانند Slack و Medium متون فارسی به طور خودکار تشخیص داده شده و حتی مشکل چپ‌چین/راست‌چین آن‌ها برطرف می‌شود.

به‌زودی همه سایت‌های روی اینترنت

مزایای افزونه «فونت آرا» به افزونه «فونت فارسی» یکی امکان افزودن فونت‌های فارسی دلخواه تنها با یک کلیک و دیگری پشتیبانی از وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی معروف است.

تقریبا هر شبکه اجتماعی معروفی که استفاده می‌کنید به همراه پیام‌رسان‌ها و سایت‌های توسعه‌دهنده توسط افزونه فونت آرا پشتیبانی می‌شوند.

نحوه استفاده از این افزونه بسیار ساده است. ابتدا این افزونه را روی مرورگر وب خود نصب می‌کنید تا آیکون آن در نوار آدرس ظاهر شود. به طور پیش‌فرض، تمام سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی قابل پشتیبانی از سوی این افزونه انتخاب شدند مگر اینکه بخواهید مواردی را حذف کنید.

در فهرست فونت‌ها هم می‌توانید با یک کلیک، فونت‌های پیش‌فرض موجود را انتخاب کنید یا اینکه فونت‌های دلخواه خود را به این افزونه اضافه کنید.

توسعه‌دهنده این افزونه وعده داده به‌زودی «فونت آرا» از تمامی وب‌سایت‌ها حتی سایت‌های فارسی زبان پشتیبانی کند و شما بتوانید هر وب‌سایتی را با فونت‌های دلخواه خودتان مشاهده کنید.

برای دانلود افزونه «فونت آرا» مرورگرهای وب به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

دانلود افزونه «فونت آرا» برای مرورگر کروم

دانلود افزونه «فونت آرا» برای مرورگر فایرفاکس

دانلود افزونه «فونت آرا» برای مرورگر اپرا

گفتنی است این افزونه برای مرورگر مایکروسافت اج آماده شده و در دست تایید و انتشار است. به علاوه، برای مرورگر سافاری نیز این افزونه در دست اجرا است و به‌زودی منتشر خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.