معرفی اپلیکیشن: ساخت راحت عکس‌نوشته‌هایی زیبا با فونت‌های فارسی متنوع

وقتی وارد اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی می‌شویم؛ عکس‌نوشته‌هایی با فونت‌های بسیار بد و آزاردهنده می‌بینیم. بسیاری از کاربران تصور می‌کنند فونت‌های قابل استفاده برای نوشتن متن روی عکس محدود هستند یا اینکه نمی‌توانند تایپوگرافی بهتر استفاده کنند.

برخی از صاحبان پیچ‌ها و کانال‌ها هم چون با اپلیکیشن‌های تایپوگرافی و ساخت عکس‌نوشته آشنایی ندارند یا تصور می‌کنند کار با آن‌ها بسیار سخت است؛ اصلا سراغ‌شان نمی‌روند؛ در حالی‌که اپ‌های زیادی هستند که سریع و راحت یک متن را به شکل‌ها و فونت‌های مختلفی روی عکس درج کرده و انواع گزینه‌ها برای شکیل‌تر کردن عکس‌نوشته دارند.

با این اپ‌ها می‌توانید نوع فونت، اندازه فونت، رنگ و پس‌زمینه را تغییر دهید و عکس‌نوشته‌هایی به مراتب قشنگ‌تر و دل‌نشین‌تر بسازید.

امروز، در اپ‌استور به اپلیکیشن جالبی به نام Tahrir برخوردم که شاید توسعه‌دهنده آن هم یک ایرانی باشد. این اپلیکیشن به طور معمول ۳ دلار قیمت دارد ولی برای چند روز محدود رایگان شده است.


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

اپلیکیشن Tahrir از بیش از ۱۰۰ فونت داخلی برای زبان‌های انگلیسی، عربی، فارسی، چینی و زبان‌های دیگر پشتیبانی می‌کند. در ضمن می‌توانید بسته‌های فونت مخصوص آن را از اینترنت دریافت و نصب کنید.

علاوه بر اینکه می‌توانید متن‌هایی به شکل‌های مختلف روی عکس یا پس‌زمینه‌های گوناگون و سفارشی بنویسید، امکان تغییر رنگ متن و پس‌زمینه، تایپوگرافی و تغییر اندازه فونت را دارید.

ویژگی مهم دیگر برنامه تحریر، اعمال ویرایش‌های ساده‌ای روی متن‌ها مانند چرخش، سایه‌زنی و تراز است. همین‌طور، امکان زوم کردن روی پس‌ژمینه و عکس‌ها یا استفاده از انواع پس‌زمینه‌های آماده را دارد.

این اپلیکیشن امتیاز ۴.۷ از ۵ گرفته و غالب کاربران ۵ ستاره به آن دادند. تنها ایرادی که برای این اپ نوشته شده؛ کار روی پس‌زمینه‌ها و عکس‌های عمودی است. ضعفی که این روزها بسیار اهمیت دارد و کاربران می‌خواهند روی عکس‌های افقی هم کار کنند.

اگر دنبال نرم‌افزاری ساده برای نوشتن متن روی عکس هستید و نمی‌خواهید سراغ نرم‌افزارهای حرفه‌ای و سنگین ویرایش عکس و تایپوگرافی بروید؛ استفاده از اپلیکیشن Tahrir را پیشنهاد می‌کنیم.

اپلیکیشن Tahrir را رایگان از روی اپ‌استور اپل برای آیفون و آیپد دانلود کنید.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.