معرفی اپلیکیشن: ساخت راحت عکس‌نوشته‌هایی زیبا با فونت‌های فارسی متنوع

0

وقتی وارد اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی می‌شویم؛ عکس‌نوشته‌هایی با فونت‌های بسیار بد و آزاردهنده می‌بینیم. بسیاری از کاربران تصور می‌کنند فونت‌های قابل استفاده برای نوشتن متن روی عکس محدود هستند یا اینکه نمی‌توانند تایپوگرافی بهتر استفاده کنند.

برخی از صاحبان پیچ‌ها و کانال‌ها هم چون با اپلیکیشن‌های تایپوگرافی و ساخت عکس‌نوشته آشنایی ندارند یا تصور می‌کنند کار با آن‌ها بسیار سخت است؛ اصلا سراغ‌شان نمی‌روند؛ در حالی‌که اپ‌های زیادی هستند که سریع و راحت یک متن را به شکل‌ها و فونت‌های مختلفی روی عکس درج کرده و انواع گزینه‌ها برای شکیل‌تر کردن عکس‌نوشته دارند.

با این اپ‌ها می‌توانید نوع فونت، اندازه فونت، رنگ و پس‌زمینه را تغییر دهید و عکس‌نوشته‌هایی به مراتب قشنگ‌تر و دل‌نشین‌تر بسازید.

امروز، در اپ‌استور به اپلیکیشن جالبی به نام Tahrir برخوردم که شاید توسعه‌دهنده آن هم یک ایرانی باشد. این اپلیکیشن به طور معمول ۳ دلار قیمت دارد ولی برای چند روز محدود رایگان شده است.

اپلیکیشن Tahrir از بیش از ۱۰۰ فونت داخلی برای زبان‌های انگلیسی، عربی، فارسی، چینی و زبان‌های دیگر پشتیبانی می‌کند. در ضمن می‌توانید بسته‌های فونت مخصوص آن را از اینترنت دریافت و نصب کنید.

علاوه بر اینکه می‌توانید متن‌هایی به شکل‌های مختلف روی عکس یا پس‌زمینه‌های گوناگون و سفارشی بنویسید، امکان تغییر رنگ متن و پس‌زمینه، تایپوگرافی و تغییر اندازه فونت را دارید.

ویژگی مهم دیگر برنامه تحریر، اعمال ویرایش‌های ساده‌ای روی متن‌ها مانند چرخش، سایه‌زنی و تراز است. همین‌طور، امکان زوم کردن روی پس‌ژمینه و عکس‌ها یا استفاده از انواع پس‌زمینه‌های آماده را دارد.

این اپلیکیشن امتیاز ۴.۷ از ۵ گرفته و غالب کاربران ۵ ستاره به آن دادند. تنها ایرادی که برای این اپ نوشته شده؛ کار روی پس‌زمینه‌ها و عکس‌های عمودی است. ضعفی که این روزها بسیار اهمیت دارد و کاربران می‌خواهند روی عکس‌های افقی هم کار کنند.

اگر دنبال نرم‌افزاری ساده برای نوشتن متن روی عکس هستید و نمی‌خواهید سراغ نرم‌افزارهای حرفه‌ای و سنگین ویرایش عکس و تایپوگرافی بروید؛ استفاده از اپلیکیشن Tahrir را پیشنهاد می‌کنیم.

اپلیکیشن Tahrir را رایگان از روی اپ‌استور اپل برای آیفون و آیپد دانلود کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.