از شر IGTV راحت می‌شویم! به زودی می‌توانیم راحت و سرراست ویدئوهای طولانی در اینستاگرام آپلود کنیم

0

پس از جار و جنجال قطعی فیس‌بوک و اینستاگرام، امروز اینستاگرام سرانجام اعتراف کرده که IGTV موفق نبوده و در حال تغییر نام IGTV به “Instagram TV” است و ما هم از شر آن راحت خواهیم شد!

ویدئو‌های ارسال شده در فید اصلی اینستاگرام به زودی می‌توانند تا ۶۰ دقیقه هم باشند و دنبال‌کننده‌های شما هنگام دیدن ویدئوهای طولانی دیگر از اینستاگرام خارج نخواهند شد.

تا حالا ۲ راه برای ارسال ویدئوهای طولانی وجود داشت:

۱- ویدئو را در IGTV آپلود کنید. در این صورت دنبال‌کننده‌های شما کمی از ویدئو را به صورت روتین در اینستاگرام می‌دیدند و برای تماشای ادامه ویدئو باید یک تپ می‌کردند و ویدئو را از IGTV می‌دیدند.

ظاهرا این کار نمی‌بایست برای کاربران زحمتی می‌داشت، اما در عمل خیلی وقت‌ها دنبال‌کننده‌ها این کار را نمی‌کردند.

پس خیلی‌ها سراغ راه حال دوم می‌رفتند:

۲- ویدئو را به قطعات یک دقیقه‌ای تقسیم می‌کردند. این طوری می‌توانستند تا ۱۰ دقیقه ویدئو را آپلود کنند.

پیداست که قطعه قطعه کردن ویدئو برای ارسال‌کننده اندکی زحمت داشت و به علاوه دنبال‌کننده باید حواسشان می‌بود و بعد اتمام هر یک دقیقه از ویدئو، اسکرول عرضی می‌کردند تا می‌توانستند یک دقیقه بعدی را ببینند.

IGTV در ژوئن ۲۰۱۸ معرفی شد و اساساً قرار بود یک نوع یوتیوب شود و فضایی برای کشف و تماشای فیلم‌های طولانی‌تر ایجاد کند. اما قالب طولانی‌تر هرگز مورد توجه کاربران قرار نگرفت.

تازه دو ماه بعد، اپلیکیشن نام تیک تاک رونمایی شد و کل معادلات را به هم ریخت و تازه مسئولان اینستاگرام متوجه شدند که مردم این روزها از بس شتاب‌زده هستند، ویدئوهای خیلی کوتاه بامزه را ترجیح می‌دهند. پس به این فکر افتادند که برای مقابله، فرمت ویدئویی کوتاه Reels را بسازند که در در آگوست ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد.

خلاصه کنم مدت زیادی است که غول‌های فناوری با دقت رفتار هم را زیر نظر دارند و خیلی سریع هم از روی دست هم کپی می‌کننند. برخی اوقات این کپی‌ها موفق هستند و برخی اوقات هم کاملا ناموفق هستند و بعد مدتی از تصمیم خود عقب‌نشینی می‌کنند.

باید منظر بنشینیم و ببینیم که عملا چه محتواهای طولانی پس از تغییر جدید در اینستاگرام توسط کاربران آپلود خواهد شد و راحت‌تر کردن آپلود ویدئوهای طولانی تغییری در رویکرد و شیوه کاربری خواهد داد یا خیر.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.