از فردا پلتفرم ویدیوهای طولانی اینستاگرام به نام IGTV شروع به کار می‌کند

0

اینستاگرام فردا پلتفرم هاب ویدیویی اختصاصی خود به نام «IGTV» را معرفی می‌کند.

این خبر را اولین بار ساعاتی پیش، سایت تک‌کرانچ اعلام کرده و منابع مختلف آن را تایید کردند. مدتی پیش شایعه شده بود اینستاگرام به فکر راه‌اندازی سرویس ویدیوهای طولانی یک ساعته است.

گفته می‌شود از فردا بخش جدیدی به برگه اکسپلور اینستاگرام اضافه خواهد شد تا کاربران بتوانند فیلم‌های طولانی یک ساعته مشاهده کنند.

اینستاگرام طی روزها و هفته‌های گذشته، به طور فشرده در حال مذاکره با سازندگان فیلم و محتوای آنلاین بوده تا بتواند محتوای ویدیوی خوبی برای شروع سرویس IGTV آماده کند.

البته، پلتفرم ویدیویی IGTV مختص فیلم‌سازان و تولیدکنندگان محتواهای ویدیویی حرفه‌ای نخواهد بود و اینستاگرام می‌خواهد خود کاربران وب و اینستاگرام، سلبریتی‌های معروف این شبکه اجتماعی و فیلم‌سازان آماتور به سوی این پلتفرم جذب شوند.

شروع با تازه‌کارها؛ ادامه با حرفه‌ای‌ها

این استراتژی می‌تواند هزینه‌های کمتری برای اینستاگرام در پی دشته باشد و کاربران بیشتری را درگیر کند ولی انتظار می‌رود به مرور تولیدکنندگان و سازندگان فیلم‌های بلند و حرفه‌ای یا استودیوهای فیلم‌سازی و تبلیغاتی نیز درگیر این پلتفرم شوند.

هر کاربری می‌تواند فیلم‌های خود را به صورت تمام صفحه و در حالت عمودی با حداکثر دقت تصویر ۴K روی IGTV اینستاگرام آپلود کنند. کاربران می‌توانند فیلم‌ها و ویدیوهای خود را به منابع دیگر لینک بدهند یا از ابزارهای تبلیغاتی استفاده کنند.

برخی شایعات از امکان درآمدزایی مستقیم روی IGTV با تولید محتوا یا افزایش تعداد بازدیدکننده وجود دارد.

هدف اصلی اینستاگرام از راه‌اندازی پلتفرم IGTV، رقابت با بخش Discover اسنپ‌چت و شبکه اجتماعی یوتیوب است. در حقیقت، اینستاگرام نمی‌خواهد با شبکه‌های استریم ویدیوی مانند نت‌فلیکس یا شبکه HBO رقابت کند.

دیگر هدف بزرگ اینستاگرام در IGTV، تغییر ماهیت و رفتن به سوی یک پلتفرم تولید و اشتراک‌گذاری ویدیوهای طولانی مدت است. ویدیو در سال‌های اخیر بالاترین ترافیک و بازدید را روی اینترنت داشته و می‌تواند کاربران و درآمدزایی اینستاگرام را افزایش دهد.

این شبکه اجتماعی حدود ۸۰۰ میلیون کاربر دارد که انتظار می‌رود با افزوده شدن این ویژگی به مرز یک میلیارد کاربر برسد.

قطعا در ساعت‌های آینده اخبار بیشتری درباره سرویس IGTV اینستاگرام منتشر خواهد شد و ما سعی می‌کنیم با به‌روزرسانی این پست یا پست‌های جداگانه، درباره ویژگی‌های آن بیشتر صحبت کنیم.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.