اینستاگرام اپلیکیشن IGTV را برای ساخت و انتشار ویدیوهای یک ساعته رونمایی کرد

0

دیروز خبر دادیم که اینستاگرام در حال آماده شدن برای معرفی پلتفرم ویدیویی IGTV است. دیشب، اپلیکیشن و پلتفرم IGTV به طور رسمی رونمایی و از همان زمان نیز آغاز به کار کرد.

کوین سیستروم، مدیرعامل اینستاگرام گفت IGTV یک پلتفرم جدید برای میزبانی ویدیوهای طولانی مدت کاربران است. این پلتفرم به صورت یک اپلیکیشن IGTV مستقل عرضه شده ولی در اینستاگرام و برگه اکسپلورر قابل دسترس است.

کاربران اینستاگرام می‌توانند اپلیکیشن IGTV را روی گوشی‌های اندرویدی یا iOS نصب و استفاده کنند.

ویدیوهای آپلود شده روی IGTV می‌توانند از ۵ تا ۶۰ دقیقه و عمودی باشند. اینستاگرام اعتقاد دارد فیلم‌های عمودی فرمت غالب و راحت برای کاربران موبایل است. نسبت تصویر ویدیوها هم باید ۹:۱۶ باشد.

حداکثر حجم ویدیوها حدودا ۳.۶ گیگابایت اعلام شده است و حداکثر از فرمت ۴K پشتیبانی می‌شود. البته، کاربران می‌تواند برای راحتی بیشتر و آپلود سریع‌تر، ویدیوهایی با فرمت‌های پایین‌تر از جمله HD بسازند.

اینستاگرام به دنبال یکپارچگی اپلیکیشن اشتراک عکس با پلتفرم ویدیویی IGTV بوده است و نمی‌خواسته مردم از یک شبکه اجتماعی ویدیویی مجزا استفاده کنند.

یکپارچگی عکس و ویدیو

کاربران با همان حساب‌های کاربری خود می‌توانند وارد IGTV شوند و یک کانال جدید برای خود بسازند و ویدیوهای خودشان را با دیگران به اشتراک بگذارند. کاربران دیگر باید وارد کانال ساخته شده شوند تا این ویدیوها را مشاهده کنند.

همین‌طور، کاربران می‌توانند ویدیوهای پربازدید یا مشابه را ببینند و با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند.

وقتی بخش IGTV اینستاگرام را باز کنید، چهار تب یا برگه «For you» و «Following» و «Popular» و Continue Watching» مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید ویدیوهای درون هریک از این تب‌ها را بازدید کرده، لایک کنید، به اشتراک بگذارید، کامنت برایشان بنویسید و حتی در دایرکت برای شخص خاصی بفرستید.

اینستاگرام اعلام کرده ماهیانه یک میلیارد کاربر فعال دارد و حالا پلتفرم IGTV می‌تواند یکپارچگی بیشتری میان عکس و ویدیو بسازد تا فیلم‌های کاربران هزاران و میلیون‌ها بازدیدکننده داشته باشند.

به علاوه، پیش‌بینی می‌شود درآمدهای اینستاگرام افزایش پیدا کند و فاصله بیشتری با رقبای سنتی مانند اسنپ‌چت و یوتیوب هم از نظر کاربر و هم از نظر محبوبیت بیندازد.

اگر ابزار IGTV در برگه اکسپلورر اینستاگرام شما ظاهر نمی‌شود؛ می‌توانید اپلیکیشن IGTV را به طور مستقل از روی گوگل‌پلی و اپ‌استور دانلود و روی گوشی تلفن همراه‌تان نصب کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.