شایعات: اینستاگرام امکان انتشار ویدیوهای ۶۰ دقیقه‌ای را می‌دهد

0

اینستاگرام در سال‌های اخیر روی ویدیو تمرکز کرده و سعی دارد قابلیت‌های بیشتری برای ضبط و انتشار کلیپ‌های ویدیویی توسط کاربران فراهم کند.

در حال حاضر، کاربران اینستاگرام می‌توانند روی استوری فیلم‌هایی ۱۵ ثانیه‌ای و روی صفحه اصلی ویدیوهایی ۶۰ ثانیه‌ای ارسال کنند. محدودیتی که چندان به مذاق کاربران خوش نیامده و انتظار دارند فایل‌های ویدیویی با مدت زمان بیشتر انتشار دهند.

حالا، نشریه وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده این شبکه اجتماعی دارد روی قابلیتی کار می‌کند تا کاربران بتوانند کلیپ‌های ویدیویی ۶۰ دقیقه‌ای روی استوری آپلود کنند.

در این گزارش، اطلاعات بیشتری درباره این امکان جدید اینستاگرام عرضه نشده است. مثلا نمی‌دانیم این ویدیوها باید حتما به شکل فعلی اینستاگرام و عمودی باشند یا این محدودیت نیز برداشته خواهد شد.

برخی سایت‌ها گفتند امکان اشتراک‌گذاری ویدیوهای یک ساعته افقی در اینستاگرام وجود ندارد و حتما ویدیوهای طولانی مدت به صورت عمودی خواهند بود.

اگر این شایعه واقعیت داشته باشند؛ اینستاگرام با ۸۰۰ میلوین کاربر فعال می‌تواند شبکه‌های اجتماعی دیگری مانند فیسبوک و یوتیوب را به ویدیوهای یک ساعته به چالش بکشاند.

تهدید یوتیوب و فیسبوک

در حقیقت، اینستاگرام با قابلیت انتشار ویدیوهایی یک ساعته می‌تواند به طور کلی تغییر ماهیت دهد و دست به جذب مخاطب و رشد تبلیغات شود. درآمد بیشتر اینستاگرام می‌تواند به نفع فیسبوک باشد ولی یقینا سلطنت یوتیوب بر وب را به خطر می‌اندازد.

ظاهرا اینستاگرام در حال آزمایش این ویژگی است و نباید به این زودی‌ها منتظر استفاده از آن باشیم. برخی گزارش‌ها می‌گویند چنین ویژگی در مدت زمانی طولانی‌تر از انتظار عرضه می‌شود.

به گزارش موسسه تحقیقاتی Pew، در میان جوانان امریکایی، یوتیوب از محبوبیت بیشتری برخوردار است و فعلا تنها مکانی است که کاربران می‌توانند ویدیوهایی آنلاین طولانی آپلود و منتشر کنند.

اپلیکیشن اینستاگرام در رتبه دوم محبوب‌ترین شبکه اجتماعی قرار دارد و پس از آن، اسنپ‌چت و فیسبوک قرار دارند. پس، تقویت قابلیت‌های ویدیویی اینستاگرام می‌تواند محبوبیت یوتیوب را به خطر بیندازد ولی قطعا از اعضای فیسبوک نیز کاسته می‌شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.