یک عکاس در طول ۶ سال عکس‌هایی از خورشید در طیف‌های رنگی متنوع و گوناگون گرفت و یک تصویر ترکیبی از این عکس‌ها ساخت

0

یک عکاس به نام مارسلا پیس، عکس‌های رنگی متعددی از خورشید گرفته و آنها را در کنار هم قرار داده تا با استفاده از آن مفاهیم انتزاعی مورد نظرش را بنمایاند.

او پیش از این ۴۸ عکس از ماه زمانی که از دید ناظر زمینی رنگ‌های متفاوتی داشتند گرفته بود و حالا به صورت مشابه ۴۸ عکس از خورشید گرفته تا به باور خودش  مفهوم «تداوم و خلقت چرخه‌ای، اما پیشرونده» را برساند.

تصاویر او از خورشید نشان می‌دهد که چگونه دخالت جو زمین در عبور نور خورشید، رنگ‌ها و شکل‌های مختلفی به خورشید می‌دهد.

میزان پراکندگی و انکسار، در هر یک از این عکس‌ها باعث شده بود که سراب‌های متنع، تغییر هندسه شکل خورشید، ته‌رنگ سبز، ناهواری کناره‌ها و آثار مختلف دیگر ایجاد شود.

انکسار، زمانی که قرص خورشیدی نزدیک به افق است، قطر عمودی دیسک خورشیدی را تغییر می‌دهد اما بر قطر افقی آن تأثیر نمی‌گذارد.

Pace از دوربین‌های مختلفی برای پروژه خود استفاده کرد، از جمله Canon Powershot، Nikon CoolPix، Nikon D7100 و Sigma 150-600 mm.

یک عکس خورشید گرفتگی هم در میان عکس‌ها است که از فراز یکی از قله‌های دولومیت در ایتالیا گرفته شده.

او این پروژه را با استفاده از وقت فراغت ایجاد شده به خاطر قرنطینه‌های کرونا تکمیل کرد. از آنجا که او نمی‌توانست به سبک قبل به بیرون برود و عکاسی کند، کل آرشیوش را زیر و رو کرد تا عکس‌های زیادی که از خورشید را گرفته بود مرور کند و ۴۸ تا از آنها را انتخاب کند.

او با دقت بهترین عکس‌های خورشید و ماه را انتخاب کردتا به یک ترکیب‌بندی جذاب برسد.

پیس معتقد است که این تصاویر حامل پیامی از «احترام، توجه و عشق به همه اشکال زندگی» هستند.

او توضیح می‌دهد: «در اساس در هر همزیستی مدنی و مسالمت‌آمیز، باید این آگاهی وجود داشته باشد که همسایه فقط همنوع ما نیست، بلکه همه اشکال زندگی است.»

«زندگی در تداومش، در زنده شدن، مردن و تولد دوباره‌اش، سفری ابدی در یک مسیرش دوار با محوریت انسان نیست، بلکه مارپیچ است با تکامل دائمی.»

اگر به این صفحه بروید و روی هر عکس خورشید کلیک کنید، می‌توانید تصویر تکی در ابعاد بزرگ را ببینید. البته ظاهرا این تصویر را به صورت تعاملی را با موبایل نمی‌شود دید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.