ساخت مجسمه بزرگ گمراه‌کننده‌ای با واقعیت افزوده و تکنیک‌های قدیمی چوب‌سازی

0

مجموعه‌ای از مجسمه‌ها و ساختارهای معماری جدید در شهر تالین، پایتخت کشور استونی نصب شده است. این مجسمه‌ها برای دو سالانه Tallinn Architecture Biennial سال ۲۰۱۹ طراحی شده‌اند.

مجسمه Steampunk توسط چندین شرکت طراحی معماری ساخته شده است و ترکیبی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا و تکنیک‌های قدیمی کار با چوب‌ها و ساخت مجسمه‌های چوبی است.

طرح این مجسمه توسط کامپیوتر و رباتیک کشیده است و در نوع خودش بی‌نظیرترین و مدرن‌ترین طراحی محسوب می‌شود ولی ظریف‌کاری‌های دستی چوب‌سازی نیز در ساخت این مجسمه استفاده شده است. جنبه‌هایی که کامپیوتر و رباتیک نمی‌توانند بدان وارد شوند.

ابتدا، مدل‌های دیجیتالی از مجسمه آماده شده و بعد توسط فناوری واقعیت افزوده طرح‌های نهایی ساخته شد. این طرح‌هایی نهایی راهنمای هنرمندان چوب‌تراش و تیم سازنده مجسمه Steampunk بودند تا با دست نقش‌ها و ظریف‌کاری‌های پروژه را پیاده‌سازی کنند.

ویژگی بارز این مجسمه، پیچ‌های درهم و گمراه‌کننده‌ای است که از هر سو نگاه کنید؛ متفاوت با سوی دیگر به نظر می‌رسند. پیاده‌سازی چنین طرحی به طور ساده و براساس طراحی‌های قدیمی غیرممکن است و واقعیت افزوده به کمک طراحان و هنرمندان آمده است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.