چگونه از حالت Low Data در آیفون برای شبکه‌های موبایل و وای‌فای استفاده کنیم؟

0

اگر اصرار دارید از دیتای موبایل روی گوشی آیفون خود کمتر استفاده کنید؛ حالت Low Data در iOS 13 کاملا برای شما کاربردی و مفید است.

با فعال کردن این مود برای شبکه‌های موبایل و وای‌فای می‌توانید دیتای کمتری استفاده کرده و در مصرف حجم بسته‌های اینترنتی خود صرفه‌جویی کنید. در این مود، اپلیکیشن‌های پس‌ژمینه به طور خودکار رفرش نمی‌شوند؛ دانلودها و به‌روزرسانی‌های خودکار، پشتیبان‌گیری‌ها و اجرای خودکار ویدیوها متوقف می‌شود تا دیتای کمتری مصرف شود.

اگرچه این ویژگی بسیار کاربردی است و باعث می‌شود دیتای موبایل خود را بهتر کنترل و مدیریت کنید ولی تاثیراتی هم روی پهنای‌باند یا پخش ویدیوها با نرم‌افزار FaceTime می‌گذارد. در ادامه می‌گوییم چگونه از Low-Data Mode در شبکه‌های موبایل و وای‌فای استفاده کنید.

فعال‌سازی حالت Low-Data برای شبکه‌های موبایل

۱- اپلیکیشن Settings را باز کنید.

۲- روی گزینه Cellular ضربه زده و بعد در صفحه جدید سراغ گزینه Cellular Data Options بروید.

۳- کلید فعال‌سازی Low Data Mode را بزنید.

فعال‌سازی حالت Low-Data برای شبکه‌های وای‌فای

اگر شما از دستگاهی با دو سیم‌کارت استفاده می‌کنید؛ ممکن است بخواهید مود Low Data را برای هر دو سیم‌کارت فعال کنید. همین‌طور، می‌توانید این ویژگی را برای شبکه‌های وای‌فای هم فعال نگه دارید:

۱- اپلیکیشن Settings را باز کرده و روی گزینه Wi-Fi بزنید.

۲- روی آیکون اطلاعات شبکه وای‌فای که متصل هستید؛ ضربه زده تا وارد آن شوید.

۳- ویژگی Low Data Mode را فعال کنید.

حالا ویژگی Low Data برای هر دو نوع شبکه‌های سلولی و وای‌فای روشن است و شما با خیال راحت می‌توانید از اینترنت استفاده کنید در حالی‌که کمترین مصرف دیتا را دارید.

اگر به شبکه‌ای وصل شدید که محدودیت مصرف و حجم نداشتید؛ می‌توانید به طور دستی ویدیوها را اجرا کرده یا اقدام به دانلود فایل‌ها کنید. روش دیگر این است که دوباره از طریق مراحل بالا حالت Low Data را غیرفعال کنید تا آیفون به طور آزادانه‌ای بتواند به اینترنت با پهنای‌باند بالا دسترسی داشته باشد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.