چگونه با ساختن کیو آر کد در آیفون، دیگران به را وای‌فای خود وصل کنیم؟

اشتراک‌گذاری امن و آسان رمزعبور وای‌فای با میهمانان

0

به جای آنکه یک میهمان، شبکه وای‌فای شما را انتخاب کند و بعد با وارد کردن رمزعبور کاملا ساده به آن وصل شود؛ از کدهای QR برای اشتراک‌گذاری رمزعبور وای‌فای و اتصال میهمان‌ها به اینترنت استفاده کنید. این روزها هم در آیفون و iOS و هم در اندروید به سادگی می‌توانید برای رمزعبور وای‌فای یک کیو آر کد بسازید.

کیو آر کدها بهترین روش اشتراک‌گذاری رمزعبور وای‌فای با دیگران هستند. دیگر نیازی نیست یک رمزعبور را روی کاغذ نوشته و به دیوار بزنید و در معرض دید همه قرار دهید. و دیگر نیازی نیست همه رمزعبور وای‌فای شما را حرف به حرف بدانند.

همین‌طور، از دردسرهای گفتن رمزعبور وای‌فای به دیگران رهایی پیدا می‌کنید. اگر یک رمزعبور ساده برای وای‌فای خودتان انتخاب کرده باشید که به سادگی همه آن‌ها را یاد می‌گیرند و به خاطر می‌سپارند. اگر یک رمزعبور سخت شامل چندین حرف و عدد و علامت ساخته باشید؛ انتقال آن به دیگران سخت است و مدام باید آن را روی کاغذ بنویسید و هجی کنید.

کیو آر کد هم از رمزعبور وای‌فای شما محافظت می‌کند تا پس از هر میهمانی، ناچار به تغییر آن نباشید و هم اینکه به سادگی دیگران به وای‌فای وصل شوند. ضمن اینکه می‌توانید کیو آر کد را پرینت گرفته و به گوشه‌ای از خانه بزنید؛ میهمان‌ها می‌توانند آن را از روی گوشی شما و حتی روی دعوت‌نامه‌های چاپی و ایمیلی اسکن کنند.

از iOS 11 به بعد، آیفون‌ها می‌توانند بدون نیاز به یک اپلیکیشن شخص ثالث، کدهای QR را اسکن کرده و بخوانند. بنابراین؛ هر آنچه که نیاز است تا میهمان‌ها به وای‌فای وصل شوند را در اختیار دارند و نیازی به نصب اپلیکیشن نیست.

اگر میهمان‌های شما نمی‌دانند چگونه باید کدهای QR را اسکن کنند یا چگونه با قرار دادن یک کلید در بخش Control Center اسکن را سریع‌تر انجام دهند؛ شما می‌توانید به سادگی و در کمتر از یک دقیقه به آن‌ها آموزش دهید. حتی می‌توانید با استفاده از میانبرها یا اپلیکیشن‌های شخص ثالث این کارها را انجام دهید.

چگونه در یک میانبر کد کیو آر بسازیم؟

۱- این میانبر نوشته شده توسط Stephen Robles را دانلود کنید.

۲- میانبر را اجرا کنید.

۳- یک کپی از نتایج آن را با اشتراک‌گذاری آن در AirDrop یا Messages یا Mail یا پلتفرم‌های دیگر برای خودتان ذخیره کنید.

اگر می‌خواهید بفهمید این میانبر چگونه کار می‌کند؛ باید بدانید میانبر استفان دو کار متمایز انجام دهد: ابتدا یک سری اطلاعات را استخراج کرده و بعد از این اطلاعات برای ساخت کیو آر کد استفاده می‌کند.

اگر نخواهید به طور کامل از این میانبر استفاده کنید؛ حداقل می‌توانید از بخش نخست آن یا Ask for Input برای جمع‌آوری اطلاعات اتصال به وای‌فای استفادهد کنید و بعد این اطلاعات از جمله نام شبکه و رمزعبور را در اختیار میهمان‌ها قرار دهید. اما بهتر است پس از مرحله Ask for Input، سراغ مرحله Generate QR Code From بروید.

هنگامی که می‌خواهید در این میانبر، نام شبکه وای‌فای را تایپ کنید؛ از شما می‌پرسد می‌خواهید یک کیو آر کد برای شبکه فعلی بسازید و اگر جواب شما مثبت باشد؛ نام شبکه را پیدا کرده و دیگر نیازی به تایپ نام وای‌فای نیست.

شما می‌توانید رمزعبور وای‌فای خود را تایپ کنید ولی زدن روی نام شبکه وای‌فای موجود ساده‌تر است.

کاری که شما باید انجام دهید

میانبر استفان با نمایش یک کیو آر کد و گزینه اشتراک‌گذاری آن به پایان می‌رسد. می‌توانید خودتان یک مرحله اضافه کنید تا این کیو آر کد در جایی ذخیره شود یا حتی به طور خودکار یک کپی از آن برای هر فردی که انتخاب می‌کنید؛ ایمیل شود.

کاری که باید میهمان شما انجام دهد

وقتی یک میهمان در محدوده شبکه شما است؛ می‌توانید کد QR را اسکن کند و به طور خودکار به وای‌فای شما وصل شود. اگر در هنگام ساحت این کیو آر کد، نام شبکه و رمز را درست وارد کرده باشید؛ دیگر نیازی به هیچ کار یا مرحله اضافه‌ای نیست!

دوربین آیفون یا گوشی خود را به سمت کیو آر کد گرفته و فقط باید تایید کنید که می‌خواهید به شبکه وای‌فای متصل شوید.

شما چند دقیقه وقت می‌گذارید ولی میهمان شما در یک لحظه به وای‌فای وصل می‌شود؛ بدون اینکه رمزعبور وای‌فای شما را بداند یا رمزی رد و بدل شود.


منبع Appleinsider
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.