با این برنامه می‌توانید به هر وای‌فای مشترک نزدیک خود وصل شوید

در حالی‌که هر روز از محل کار دورتر می‌شویم و کارهای دورکاری بیشتری داریم؛ نیاز به اتصال به اینترنت بیشتری هم خواهیم داشت.

همیشه نمی‌توان از اینترنت موبایل یا دیتا استفاده کرد. علاوه بر هزینه‌های سرسام‌آور اینترنت موبایل در ایران، گاهی اوقات سرعت اینترنت موبایل به اندازه کافی سریع نیست تا فایل‌های با حجم زیاد را آپلود کنیم یا یک بازی فوتبال را زنده به تماشا بنشینیم.

راه‌کار مشخص در غالب کشورها، وصل شدن به اینترنت وای‌فای است. در واقع، در اکثر کشورهای مهم دنیا، توسعه وای‌فای از توسعه اینترنت موبایل و باندپهن پیشی گرفته است و شما در هر نقطه مهمی از شهر چندین شبکه وای‌فای عمومی یا رایگان دارید.

به همین دلیل، نرم‌افزارهای زیادی برای یافتن نزدیک‌ترین شبکه‌های وای‌فای، بهترین وای‌فای، سریع‌ترین وای‌فای روی نقشه و غیره عرضه شده است. روی اندروید نرم‌افزارهای زیادی برای یافتن نزدیک‌ترین و بهترین وای‌فای رایگان یا وای‌فای اشتراکی داریم.

برای مثال، می‌توان به اپلیکیشن WiFi Map اشاره کرده که اولین نرم‌افزار موبایل جست‌وجوگر وای‌فای برای دستگاه‌های اندروید است و البته نسخه iOS آن هم منتشر شده است.

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های معروف یافتن و وصل شدن به وای‌فای‌های اشتراکی، نرم‌افزار Wifi Master Key است. این اپ هم برای اندروید و هم برای iOS عرضه شده ولی چندین سایت مدعی هستند کارمندان شرکت اپل تنها از آن برای وصل شدن به وای‌فای‌های عمومی و اشتراک در هر شهر و کشوری استفاده می‌کنند.

نحوه کار اپلیکیشن Wifi Master Key بسیار ساده است. شما این نرم‌افزار را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کرده و بعد با زدن کلید جست‌وجو، فهرستی از تمام وای‌فای‌های اشتراکی در محیط اطراف خود را مشاهده می‌کنید.

یافتن سریع امن‌ترین وای‌فای

کافی است یکی از این وای‌فای‌ها که سریع‌تر است و آنتن‌دهی بهتری دارد را انتخاب و روی آن ضربه بزنید تا بدون نیاز به هیچ‌گونه رمزعبوری بدان متصل شوید.

اپلیکیشن Wifi Master Key ابدا یک نرم‌افزار هک وای‌فای نیست و فقط شبکه‌های وای‌فای که رمزعبور آن‌ها توسط خود صاحب شبکه با دیگران به اشتراک گذاشته شده است را نشان می‌دهد. این نرم‌افزار هرگز یک وای‌فای خصوصی را به شما پیشنهاد نمی‌دهد.

این نرم‌افزار سعی کرده امن‌ترین شبکه‌های بی‌سیم وای‌فای محیط اطراف یک کاربر را شناسایی و به او نشان دهد تا به طور ساده و امنی متصل شود.

این نرم‌افزار در بیش از ۲۰۰ کشور و ۱۹ زبان زنده دنیا کار می‌کند. در ایران، قاعدتا تعداد شبکه‌های وای‌فای اشتراکی کمتری را نشان خواهد داد چون اصولا وای‌فای در ایران سهم زیادی از اینترنت ندارد ولی در کشورهای دیگر می‌توانید به راحتی این نرم‌افزار را اجرا کرده و به یک شبکه وای‌فای وصل شوید.

افرادی که زیادی در حال تردد و سفر هستند؛ به نرم‌افزارهایی مانند Wifi Master Key و WiFi Map بیشتر احتیاج دارند. این نکته را هم باید متذکر شد که گاهی گزارش‌هایی بر ضد نرم‌افزارهای وای‌فای‌یاب هم منتشر می‌شود و آن‌ها را متهم به ردیابی کاربران، جاسوس‌افزار و غیره می‌کنند.

اپلیکیشن Wifi Master Key را برای دستگاه‌ اندرویدی از روی گوگل پلی‌استور و برای دستگاه‌های iOS از روی اپل اپ‌استور دانلود کنید.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.