نورها و شفق شمالی با آیفون ۱۱ چطور به نظر می‌رسند؟

0

هنوز کاربران در حال کشف قابلیت‌ها و کاربردهای ویژگی عکاسی در نور کم دوربین آیفون‌های ۱۱ پرو و ۱۱ پرو مکس هستند. حالت عکاسی در شب آیفون‌های جدید اپل حسابی سروصدا کرده است چون اجازه می‌دهد در شب و محیط‌های با نور کم، عکس‌هایی ثبت کنید که فوق‌العاده شفاف، واقعی و واضح هستند.

حالت عکاسی در نور کم آیفون ۱۱ پرو به شما اجازه می‌دهد از چیزهایی عکس بگیرید که تا یک سال پیش در حد رویا بودند. برای مثال، اخیرا «زاچ هویگ»، سردبیر وبلاگ محبوب و معروف The Points Guy داستان سفرش به کلدفون آلاسکا و عکاسی از شفق‌های شمالی با آیفون ۱۱ پرو مکس را منتشر کرده است.

«زاچ هویگ» ضمن مرور نکاتی که برای عکاسی از نورهای شمالی با اسمارت‌فون‌ها باید رعایت شود؛ به مقایسه عکاسی از نورهای شمالی با آیفون ۱۱ پرو مکس و دیگر اسمارت‌فون‌ها پرداخته است.

عکس زیر توسط «زاچ هوینگ» با آیفون پرو ۱۱ مکس در حالت شب و دستی ۳ ثانیه گرفته شده است:

جالب است این عکاس و گردشگر می‌گوید همراه خودش دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی در شب و سه‌پایه داشته است ولی عکس‌های گرفته شده از نورهای شمالی با آیفون ۱۱ پرو مکس بهتر هستند. او می‌گوید به این ترتیب نیازی به کشیدن اسباب عکاسی مانند انواع لنزها، سه‌پایه‌ها و دوربین‌های حرفه‌ای نیست.

آیفون ۱۱ پرو کافی است

او می‌گوید با استفاده از یک چراغ قوه سعی کرده پس‌زمینه عکس را بیشتر روشن کند. خود آیفون به طور خودکار روی حالت Night قرار می‌گیرد و هنگامی که دستی شاتر را فشار می‌دهید و نگه می‌دارید؛ پردازش‌های مربوطه برای بهبود عکس توسط نرم‌افزارهای بومی آیفون انجام می‌شوند.

هونگ خیلی علاقه‌مند است قدرت عکاسی در شب دوربین‌های گوشی‌هایی مانند پیکسل ۴ یا پرچم‌دارهای هواوی، سامسونگ و غیره را هم ببیند و با حالت شبکه دوربین آیفون ۱۱ پرو مکس مقایسه کند.

اما تا اینجا می‌گوید برای عکاسی از پدیده‌های شفق شمالی نیازی به دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی ندارید و اگر قصد سفر به یکی از مناطق شمالی برای عکاسی از نورهای شمالی را دارید؛ بردن یک آیفون ۱۱ پرو کافی است.

عکسی که در بالا می‌بینید؛ کمی رتوش شده و بهبود یافته عکس اصلی هستند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.