به بهانه آغاز پخش سریال «His Dark Materials»: یک اقتباس امیدوارکننده و سرگرم‌کننده از اچ‌بی‌او

0

دوشنبه این هفته، ۴ نوامبر بخش اول فصل اول سریال نیروی اهریمنی او (His Dark Materials) آغاز شد. یک سریال فانتزی و ماجراجویی ایتالیایی که براساس رمان‌هایی به همین نام از «فلیپ پولمن» ساخته شده است.

قرار است فصا اول سریال His Dark Materials به طور همزمان از شبکه‌های تلویزیونی BBC One و HBO پخش شود. شبکه بی‌بی‌سی وان یک روز زودتر و در سوم نوامبر امسال شروع به پخش اولین قسمت این سریال کرد.

این برنامه هفتگی خواهد بود و هر هفته یک روز زودتر در بریتانیا و در روز بعدی، تماشاچیان امریکای شمالی و دیگر کشورهای جهان شاهد قسمت‌های جدید «نیروی اهریمنی او» خواهند بود.

شبکه اچ‌بی‌او به طور همزمان پخش دو سریال فانتزی را در آغاز کرده است تا شاید بتواند خلاء سریال پر مخاطب گیم اف ترونز را جبران کند. سریال نخست به نام «Watchmen» رتبه‌های خوبی در بررسی‌ها و کانال سریال‌های تلویزیونی کسب کرده است.

اما دومین سریال فانتزی اچ‌بی‌او، «His Dark Materials» است. یک لایو اکشن اقتباسی از رمان‌های تخیلی «فلیپ پولمن» که قرار است با بودجه زیادی برای طرفداران فیلم‌های فانتزی ساخته شود. فصل اول این سریال در ۸ قسمت است و سفارش ساخت فصل دوم آن هم داده شده که احتمالا در سال ۲۰۲۰ پخش می‌شود.

کارگردان این سریال «جک تورن» و تهیه‌کنندگی «نیو لاین سینما»، «جین ترانتز» و «جولی گاردنر» به طور همزمان است. در این سریال شاهد برخی از بازیگران و صداپیشگان معروف هستیم.

بازیگرانی مانند دافنه کین، لین-منوئل میرندا، جیمز مک‌ آووی، روث ویلسون، کلارک پیترس، ایان گلدر، ویل کین، جورجینا کمپبل، ایان گلدر، آن-ماری داف، جیمز کازمو، مت فریزر، جف بل و روتا گدمینتاس در این پروژه حضور دارند و هلن مک‌کروری، دیوید سوشی، کریستلا آلونز، کیت کانر و جو تندبرگ نیز صداپیشگی حیوانات این سریال را برعهده گرفتند.

اگرچه غالب هنرمندان این سریال سرشناس نیستند و از بازیگران سریال‌های بی‌بی‌سی وان انتخاب شدند ولی نوع شخصیت‌پردازی و بازی آن‌ها می‌توان باعث پر مخاطب شدن سریال شود.

رتبه خوب؛ آمار خوب‌تر

استقبال از قسمت اول این سریال بسیار خوب بوده است و توانسته نظر مساعد تماشاچیان و منتقدان را جلب کند. طبق آماری که فعلا منتشر شده؛ بیش از ۷۰۰ هزار نفر قسمت اول سریال «His Dark Materials» را به طور مستقیم در یک شب از اچ‌بی‌او تماشا کردند.

سریال چرنوبیل در اردیبهشت ماه توانسته بوده به رکورد ۷۵۰ هزار بیننده در یک شب روی پلتفرم‌های مختلف شبکه HBO برسد و اکنون آمار بیننده‌های «His Dark Materials» نشان می‌دهد شروع خوبی حداقل تا به اینجا داشته است.

داستان فیلم «نیروی اهریمنی او» پیرامون دو نوجوان ماجرا‌جو به نام‌های «لایرا بلاکوا» و «ویل پری» است. آن‌ها در دو جهان موازی زندگی می‌کنند ولی درگیر یک ماجرای اسرارآمیز می‌شوند.

اچ‌بی‌او امید زیادی دارد که سریال اقتباسی او از رمان‌های تخیلی «فلیپ پولمن» بتواند راهی را برود که هری‌پاتر، گیم اف ترونز و دیگر سریال‌ها اقتباسی از رمان‌های تخیلی حد فاصل سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ رفتند و به موفقیت بزرگی برسد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.