پای اینترنت به کارزار انتخاباتی باز شد: «برنی سندرز» وعده اینترنت خانگی پرسرعت و آزاد برای همه مردم داد

0

روز جمعه، سناتور برنی سندرز از طرح جدیدی برای گسترش و در دسترس قرار دادن اینترنت باندپهن خانگی در سراسر کشور ایالات متحده و مبارزه با «انحصار اینترنت و کابل» رونمایی کرد.

این نامزد انتخابات سال آینده ریاست جمهوری امریکا از طرحی به نام «High-Speed Internet for All» سخن گفت که در آن، اینترنت پرسرعت خانگی همانند خدمات عمومی دیگر مانند برق در دسترس همه مردم در سراسر کشور قرار می‌گیرد. او دسترسی به اینترنت پرسرعت خانگی را یک «حق اساسی انسان» می‌داند.

در این طرح، قرار است کمک مالی و سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد دلاری به ایالت‌ها و شرکت‌های ارتباطی بشود تا بتوانند یک شبکه اینترنت باندپهن خودمشارکتی، کنترل شده دموکراتیک یا آزاد شده توسعه دهند.

به عنوان بخشی از این طرح، سناتور سندرز می‌گوید باید سرعت اینترنت خانگی برای همه مردم به ۱۰۰ مگابیت دانلود و ۱۰ مگابیت آپلود برسد که به طور قابل توجهی بالاتر از استانداردهای FCC برای اینترنت خانگی با سرعت دانلود ۲۵ مگابیت و آپلود ۳ مگابیت است.

این سناتور در سخنرانی روز جمعه خود به این موضوع نیز اشاره کرد که در صورت پیروزی در انتخابات، دوباره «بی‌طرفی اینترنت» را بازگردانده و از انحصار شرکت‌های کابلی اینترنتی جلوگیری می‌کند تا همه مردم به یک اینترنت آزاد و کاملا عادلانه دسترسی داشته باشد و برخی شرکت‌های بزرگ بیشتر نفع نبرند.

اینترنت آزاد و پرسرعت برای همه

این طرح و سیاست برنی سندرز می‌تواند منافع و درآمدهای شرکت‌های بزرگ اینترنتی مانند ورایزون، AT&T، کام‌کست و NBCUniversal را به خطر بیندازد. او می‌خواهد با کمک برخی قوانین موجود در ایالات متحده برضد انحصارگرایی خدمات اینترنت استفاده و دوباره «بی‌طرفی اینترنت» را برای همه شرکت‌ها حاکم کند.

سندرز در سخنان خود می‌گوید: «ما این انحصار را شکسته و دوباره قراردادهای آن‌ها را تنظیم می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود آن‌ها خدمات قابل قبول و بی‌طرفی به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهند و هزینه اضافی پنهایی یا خدمات تحت فشار دیگری به مشتری تحمیل نخواهند کرد.

اولین باری نیست که اینترنت پرسرعت خانگی به یک وعده بزرگ انتخاباتی تبدیل می‌شود. چندی پیش هم سناتور الیزابت وارن از حزب دموکرات‌ها از یک برنامه کمک مالی ۸۵ میلیارد دلاری برای افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت در روستاها و منطق دورافتاده سخن گفت.

برنی سندرز که نامزد اصلی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ است؛ دسترسی به اینترنت آزاد و پرسرعت را یک ضرورت در اقتصاد امروز برشمرده و تاکید دارد که باید در دسترس همه مردم باشد.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.