نوستر آداموس؛ از افسانه تا واقعیت

0

آیا پیش‌گویی «آینده نحس» به راستی قدرت رؤیت آینده را داشته یا دربارهٔ نوستر آداموس افسانه ساخته‌اند؟

پیش‌گویی‌های نوستر آداموس در طی قرن‌ها بر روان بشر سایه افکنده است. ۵۰۰ سال مرگ او می‌گذرد، اما پیشگویی‌های او هنوز موضوع تحقیقات و بررسی‌ها است. با تمام شدن قرن بیستم بحث و گفتگو دربارهٔ پیشگویی‌های او داغ‌تر شد.

پیشگویی‌هاینوستر آداموس علی‌رغم شهرت و محبوبیت عام هنوز به‌درستی تفسیر نشده و دربارهٔ آن اغراق و مبالغهٔ فراوان صورت گرفته. بیشتر شهرت نوستر آداموس دربارهٔ پیشگویی آینده بر شایعه‌ها و تفسیرهای تحریف شدن شکل گرفته است. گرچه بعضی از پیشگویی‌های او به تحقق پیوسته اما بسیاری از آن‌ها مبهم است و بعضی دیگر را مفسران قرن بیستمی از خود جعل کرده‌اند.

نوستر آداموس که بود؟

نوستر آداموس از هوش سرشاری برخوردار بود. میشل دو نوستر آداموس ۱۴ دسامبر ۱۵۰۳ در فرانسه به دنیا آمد و پدر بزرگ مادری و پدری آموزش او را برعهده گرفتند و لاتین و زبان‌های دیگر را به او آموختند. در جوانی به شهرت آوینیون رفت و در مدرسهٔ طب نام‌نویسی کرد. حافظهٔ نیرومند او همیشه توجه اساتید را به خود جلب می‌کرد.

وقتی طاعون در شهر مونت‌پلیه شایع شد، نوستر آداموس روش‌های متفاوتی برای درمان بیماری از خود ابداع کرد و جان صدها، بلکه هزاران نفر را نجات داد. او بنا بر شیوه مرسوم، عمل نمی‌کرد. علم طب به روزگار او در مراحل ابتدایی بود. بعضی از روش‌ها که کارآ از آب درمی‌آمد جادو و معجزه تلقی می‌شد.

چند سال بعد او ازدواج کرد و صاحب فرزندانی شد. از قضای روزگار زن و فرزندانش در شیوع مجدد طاعون، مردند. بی‌آن‌که این پزشک جوان بتواند کاری برای آن‌ها انجام دهد. چند سال بعد از مرگ افراد خانواده‌اش و به سال ۱۵۵۰، نوستر آداموس نخستین کتاب پیشگویی را نوشت. این کتاب شهرت فراوانی پیدا کرد و موجب آن شد که او کتاب قرون را در ده مجلد نوشت که شامل ۱۰۰ پیشگویی ۴ خطی است. چاپ این کتاب موجب شهرت فراوان نوستر آداموس شد و علی‌رغم آن‌که عده‌ای مدعی شدند که او دست به کارهای شیطانی می‌زند چارلز نهم پادشاه فرانسه او را طبیب مخصوص دربار کرد. چندی بعد کاترین دو مدیسی، ملکهٔ فرانسه به او سمت پیشگوی مخصوص داد.

تعبیرهای امروزی

اما چرا این همه سروصدا بر سر آثار او برپا شد؟ دو پیشگویی معروف او را یکی استوارت راب مترجم و مفسر آثار نوستر آداموس در کتاب پیشگویی‌های وقایع جهان از نوستر آداموس و دیگری هنری سی. رابرتز در پیشگویی‌های کامل نوستر آداموس آورده‌اند.

پیشگویی اول دربارهٔ ظهور هیتلر است:

با خروش خشمگین کلام

افکار فریب‌خورده

آرام می‌گیرند

امپراتور خونین

با واژه‌هایش جنگ می‌آفریند

و زبان‌ها را در آتش می‌سوزاند

سخنرانی‌های آتشین هیتلر مشهور بود و او آتش جنگ دوم جهانی را شعله کرد.

پیشگویی دوم دربارهٔ پایان جهان است

ماه هفتم

از سال ۱۹۹۹

پادشاه بزرگ وحشت

از آسمان نازل خواهد شد

و خدای اخر زمان

بر تخت سلطنت خواهد نشست

این چنین تعبیر شد که در سال ۱۹۹۹ جهان به پایان خواهد رسید. (اخیراً تاریخ ۲۰۱۲ سال پایان جهان اعلام شده. معلوم نیست پیشگویی تاریخ آخر زمان به نفع چه کسانی است که گاه و بیگاه در این باره جنجال به پا می‌شود). حالا که عقربه‌های زمان به سلامت از سال ۱۹۹۹ گذشت و چند سالی هم از آن تاریخ …………

ملاقات با غازچران

آیا به راستی اتفاق افتاده است؟

می‌گویند نوستر آداموس هنگامی‌که در ایتالیا سیاحت می‌کرد با غازچران جوانی مواجه شد و جلو او توقف و تعظیم کرد و او را «عالیجناب مقدس» خطاب کرد. اطرافیان از مشاهدهٔ این وضع به حیرت آمدند. سال‌ها بعد از مرگ نوستر آداموس زمانی‌که این غازچران به مقام پاپ سیکستوس پنجم رسید اطرافیان، به یاد این پیشگویی تاریخی و صحت آن افتادند.

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.