برترین رهبران و مدیران، این ۱۷ چیز را قربانی می‌کنند تا تیم‌شان موفق شود

0

بخشی از رهبری کسب‌وکارها، انتخاب اولویت‌های مناسب است. رهبران خوب و موفق شرکت‌ها می‌دانند باید چه کاری را انجام دهند و از انجام چه کاری پرهیز کنند. آن‌ها شناخت خوبی از خود و سیستم دارند و همیشه در پی عیب‌یابی هستند.

رهبری یک تیم و شرکت فقط برعهده گرفتن مسئولیت نیست؛ بلکه تسلیم شدن در برابر برخی کارها است. اگر می‌خواهید یک رهبر موفق باشید؛ ابتدا باید بدانید در برابر چه کارهایی تسلیم شوید و هرگز آن‌ها را انجام ندهید. به زبان دیگر، چه ویژگی‌ها یا خواسته‌هایی را قربانی کنید تا تیم و شرکت شما در مسیر درستی قرار داشته باشد.

رهبران بزرگ مجبور هستند فداکاری کرده و از برخی مسایل اجتناب کنند. گاهی اوقات انجام ندادن برخی کارها برای یک رهبر مهم‌تر از انجام دادن کارهای دیگری است. اگر می‌خواهید کارمندان با تمام وجود، با قلب و ذهن خود برای شما کار کنند؛ باید ۱۷ چیز زیر را قربانی کنید:

۱- علاقه شخصی

مهم‌ترین اولویت برای رهبران کسب‌وکارها، رها کردن علاقه‌ها و منافع شخصی است. اصلا درباره رشد و پیشرفت، لذت از زندگی و فراموش کردن علایق شخصی در یک رهبر صحبت نمی‌کنیم. رهبران می‌دانند راهنمای بزرگی برای دیگران هستند و هنگامی که تیم‌شان موفق شود؛ این موفقیت برای آن‌ها هست.

۲- دیده شدن

رهبران خوب سعی می‌کنند از دیده شدن؛ در کانون توجه بودن و معروف شدن بپرهیزند و بیشتر در خفا و سایه کارها را پیش ببرند. بهترین رهبران دنیا ترجیح می‌دهند بی‌سروصدا به تیم‌ها و شرکت‌شان کمک کنند تا همگی با هم در مسیر رشد و توسعه قرار بگیرند.

۳- انتساب پیروزی‌ها به خود و شکست‌ها را نتیجه اشتباه دیگران دانستن

باید در هنگام خطاها و اشتباهات، بیشتر خودتان را ببینید و در هنگام پیروزی‌ها و موفقیت‌ها، دنبال دیگران باشید. آن‌ها به راحتی از دیگران تمجید می‌کنند و نگران اعتبار و شخصیت خود نیستند.

۴- زمان فراغت

در دسترس بودن مهم‌ترین چیزی است که یک رهبر کسب‌وکار باید داشته باشد. درب اتاق‌شان همیشه به روی کارمندان و مدیران رده پایین‌تر شرکت باز باشد و زمان کافی برای رسیدگی به امورات آن‌ها داشته باشد.

۵- کنترل اطلاعات

بهترین رهبران دنیا سعی می‌کنند اطلاعات را آزاد کنند و به سوی انحصارگرایی اطلاعات یا مخفی کردن آن‌ها پیش نمی‌روند. سعی می‌کنند اطلاعات بیشتری به کارمندان و مدیران خود بدهند و در متن‌ها، نامه‌ها و اطلاعیه‌های خود، اطلاعات لازم و مناسب کارمندان را بگنجانند.

۶- قبول دارند که همیشه حق با آنها نیست

اگر احساس کردید کارمند شما مشغول دروغ‌گویی و چابلوسی است؛ باید نگران شوید و رویه خود را تغییر دهید. رهبران موفق آشکارا اشتباهات و آسیب‌های خود را پذیرفته و با خودشان یا دیگران در این زمینه صریح و راحت هستند. نباید این‌طور وانمود کرد که همیشه درست می‌گویند و درست عمل می‌کنند.

۷- برترنمایی و همیشه بهتر بودن

یک رهبر خوب سعی می‌کند بهترین کارمندان و نیروهای خود را انتخاب و به سمت‌های مهم و حساس شرکت بگمارد. در جذب بهترین استعدادها و نیروها کوشا است؛ حتی اگر احساس کند یک کارمند از او بهتر است و در آینده جایگزین او می‌شود. رهبران ضعیف شرکت‌ها سعی می‌کنند افراد پایین‌تر از خود را به کار بگیرند.

۸- تظاهر

مانند خاک عمل می‌کنند نه خورشید. سراغ تظاهر، ادعا و بهانه‌تراشی نمی‌روند. اصلا اهل وانمودسازی و ظاهرسازی نیستند. همیشه هر فرد یا اتفاق را آن‌طور که هست می‌بینند و نشان می‌دهند.

۹- کنترل

سعی نمی‌کنند کنترل همه‌چیز را در دست داشته باشند. به مدیران و کارمندان خود استقلال کامل می‌دهند تا بهترین و درست‌ترین کارها را انجام دهند. از ورود به جزئیات جلوگیری می‌کنند و آشکارا به تیم خود اعتماد دارند.

۱۰- مقاومت در برابر تغییر و انعطاف‌ناپذیر بودن

نباید رهبران و مدیران از نقاط قوت خود چشم‌پوشی کنند و نگاهی به مسیر طی شده نداشته باشند ولی گاهی اوقات نیاز است چیزهایی که به دست آوردند را قربانی و برای چیزهای جدید تلاش کنند. شاید نیاز باشد یک عادت را تکرار، عادت دیگر را کامل و عادت دیگری را ترک کنند.

۱۱- کمال‌گرایی افراطی

با قانون ۸۰ به ۲۰ آشنایی کامل دارند و سازمان را به سوی واقع‌گرایی پیش می‌برند و از کمال‌گرایی، ایده‌آل بودن و ۱۰۰ درصد بهره‌وری یا سود برحذر می‌دارند. چون کمال‌گرای باعث فرسودگی سازمان و تیم‌ها می‌شود.

۱۲- خودبینی

رهبران موفق کسب‌وکارها می‌دانند عاری از عیب نیستند؛ پس در دریافت بازخوردها و کاستی‌ها فروتنانه عمل می‌کنند. می‌دانند که هنوز باید پیشرفت‌های زیادی داشته باشند.

۱۳- قدرت

به جای قدرت، بیشتر به مهر و محبت، احترام‌گذاری و انتقال انرژی‌های مثبت به دیگران تاکید دارند. هرگز از قدرت خود برای انتقام‌گیری، رسوا کردن و شکست دیگران استفاده نمی‌کنند یا با قدرت شخصی خود دنبال به دست آوردن چیزی نیستند.

۱۴- تسلط بر بحث

رهبران موفق شرکت‌های تجاری سعی می‌کنند عمدا یک بحث را طولانی نکرده و خودشان را مسلط بر آن جلوه ندهند. آن‌ها برای نظرات دیگران ارزش قائل شده و بیشتر سعی در گوش دادن آن‌ها دارند.

۱۵- تعصب‌ها

باید از الگوهای فکری پیروی کنند که فارغ از تعصبات باشند. رهبران باید تعصبات خود را قربانی منافع بزرگ‌تر کنند و بیش از حد روی چیزی اصرار نداشته باشند.

۱۶- عادت‌های بدی که به سختی می‌شود در برابرشان مقاومت کرد

برای یک رهبر کسب‌وکار، کوچک‌ترین عادت بد تبدیل به رفتاری زشت و ناپسند می‌شود. کارمندان از کوچک‌ترین عادت‌های او الگوبرداری می‌کنند؛ چه عادت خوب یا عادت بد!

۱۷- نیاز به برتری‌جویی

به اندازه کافی اعتماد به نفس دارند که دیگری نیازی به اثبات خود یا حس برتری‌جویی نداشته باشند. هنگامی که سکان هدایت یک کسب‌وکار را به دست می‌گیرند؛ باید خالی از چنین حسی باشند.

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

ایده‌های خوب و خلاقانه برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضای بیرونی خانه‌های و مجتمع‌های مسکونی و اداری

آیا تا به حال به دنبال الهام گرفتن برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضاهای بیرونی منزل خود بوده‌اید. آیا دوست داشته‌اید بتوانید به نوعی طبیعت را در فضاهای کوچک حیاط آپارتمان یا خانه ییلاقی خود ادغام کنید.در این صورت مجموعه این پست می‌تواند…

تصور شاهان صفوی بر اساس شرح متنی جهانگردان و افراد شاخصی که آنها را دیده و توصیف کرده‌اند

در حساب توییتر Cavid Ağa شاهان صفوی را بر اساس نوشته‌های قدیم به دقت و به صورت گرافیکی و چشم‌نوازی تصور شده‌اند.(توضیحات از ویکی پدیا) شاه اسماعیل بنا به نوشته‌های جیووانی ماریا دلی آنجیوللوشاه اسماعیل یکم (۱۷ ژوئیهٔ ۱۴۸۷ – ۲۳ مه…

اگر در این لحظات تاریخی حساس، شخصیت‌های مهم عکس سلفی می‌گرفتند

عکس سلفی به مفهوم کنونی آن مدت یک دهه است که مرسوم شده و به مفهوم گرفتن عکس آینه‌ای یا تکنیک‌های گرفتن عکس با شاتر زمان‌دار قدمت آن به زمان عکاسی برمی‌گردد.اما تصور کنید که در این لحظات مهم تاریخی، شخصیت‌ها دست به دوربین می‌شدند و به…

اگر نئاتدرتال‌ها بر انسان‌های به اصطلاح خردمند غلبه می‌کردند، شاید اینها ستاره‌های سینماهای آنها…

سوابق فسیلی نشان می‌دهد که نئاندرتال‌ها در حدود 40000 تا 30000 سال پیش از سوابق باستان‌شناسی ناپدید شدند، اگر در برخی مکان‌ها ممکن است تا حدود 28000 سال پیش  زنده مانده باشند.نئاندرتال‌ها گونه‌ای از انسان‌های باستانی بودند که تا زمان…

اگر مجموعه ارباب حلقه‌ها را پیکسار بازسازی کند …

مجموعه فیلم ارباب حلقه‌ها به کارگردانی پیتر جکسون و بر اساس رمان فانتزی حماسی نوشته جی. آر. آر. تالکین، دارای شخصیت‌های متنوعی بود. برخی از آنها اینها هستند:فرودو بگینز (با بازی الیجا وود): قهرمان داستان، فرودو، هابیتی است که تبدیل به…

قسمت دیگری از عکس‌های تاریخی کمتر دیده شده: یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد!

شاید این گفتار مشهور فرنگی‌ها که می‌گویند که یک عکس به اندازه هزار کلمه سخن می‌گوید، غلو باشد. گاهی در یک عکس فقط زیبایی می‌بینیم. گاهی هم داخل آن چیزی نیست. بدتر از همه، گاهی چون یک عکس برش محدودی از زمان و مکان است، به نوعی حاوی دروغ است…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.