تبلیغات اینستاگرام در حال نابودی دهکده افسانه‌ای است که الهام‌بخش انیمیشن فروزن دیزنی بود

0

به صورت متناقضی، اینستاگرام با تبلیغات گردشگری خود، روستای افسانه‌ای «هال‌اشتات» (Hallstatt را که هال‌استات هم خوانده می‌شود، به ورطه نابودی می‌کشاند!

هال‌اشتات یکی از قدیمی‌ترین دهکده‌های کشور اتریش است که در زیر کوه‌های سالزکامرگوت و آلپاین واقع در ایالت اوبراسترایش قرار دارد. تنها از طریق مسیرهای کوهستانی یا قایق می‌توان به این دهکده سفر کرد.

تمام وسعت این روستای بسیار زیبا و دیدنی ۶۰ کیلومتر مربع است و از سال ۱۹۹۷ جزو فهرست میراث‌ جهانی یونسکو رفته است. زیبایی‌های طبیعی و شگفت‌انگیزی دارد که حاصل تلاقی دریا، کوه، جنگل و سبزه و منازل قدیمی ییلاقی است.

گفته می‌شود بیش از ۷ هزار سال قدمت دارد و بارها در آن جست‌وجوهای باستان‌شناسی صورت گرفته است. کل جمعیت این کشور در سال ۱۹۹۷ فقط ۷۸۰ نفر بود اما هنگامی که به ثبت یونسکو درآمد؛ مورد هجوم گردشگران قرار گرفت و هر روز بر جمعیت آن افزوده شد به‌طوری‌که دیگر گنجانش افزایش نفر ندارد.

گفته می‌شود به طور میانگین روزانه فقط بیش از هزار گردشگر آسیایی در این روستا اقامت دارند و در کنار دریاچه گشت می‌زنند. در خانه بسیاری از مردم بومی این روستا، گردشگران به ناچار سکونت کردند و زندگی از روال عادی خود برایشان خارج شده است. در ماه نوامبر بر اثر یک آتش‌سوزی، بخشی از آبشارهای ساخته شده در قرن شانزدهم میلادی از بین می‌روند.

شهردار هال‌اشتات درخواست کرده جمعیت این روستا به یک سوم کاهش پیدا کند و مانع از تردد گردشگران به این روستا شوند. بسیاری از شرکت‌های گردشگری در کره جنوبی برای این دهکده رویایی و افسانه‌ای مسافر جور می‌کنند و یک سرمایه‌گذار چینی نزدیک به یک میلیارد دلار خرج کرده تا همانند آن را در کشور خودش بسازد.

از سال ۲۰۱۳ و با انتشار انیمیشن «Frozen» بر محبوبیت روستای هال‌اشتات افزوده شده است چون این‌طور شایعه شده که این روستا الهام‌بخش دیزنی در ساخت فروزن بوده است.

هم‌اکنون میزان گردشگران دهکده هال‌اشتات شش برابر شهر ونیز هستند و اتاق‌های هتل‌های آن بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو در هر شب به فروش می‌رسند.

مقامات محلی به شدت از دولت درخواست دارند تبلیغات گردشگری برای این شهر را متوقف سازد ولی شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام به شدت در حال جذب گردشگر برای این روستا هستند.

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.