تبلیغات اینستاگرام در حال نابودی دهکده افسانه‌ای است که الهام‌بخش انیمیشن فروزن دیزنی بود

0

به صورت متناقضی، اینستاگرام با تبلیغات گردشگری خود، روستای افسانه‌ای «هال‌اشتات» (Hallstatt را که هال‌استات هم خوانده می‌شود، به ورطه نابودی می‌کشاند!

هال‌اشتات یکی از قدیمی‌ترین دهکده‌های کشور اتریش است که در زیر کوه‌های سالزکامرگوت و آلپاین واقع در ایالت اوبراسترایش قرار دارد. تنها از طریق مسیرهای کوهستانی یا قایق می‌توان به این دهکده سفر کرد.

تمام وسعت این روستای بسیار زیبا و دیدنی ۶۰ کیلومتر مربع است و از سال ۱۹۹۷ جزو فهرست میراث‌ جهانی یونسکو رفته است. زیبایی‌های طبیعی و شگفت‌انگیزی دارد که حاصل تلاقی دریا، کوه، جنگل و سبزه و منازل قدیمی ییلاقی است.

گفته می‌شود بیش از ۷ هزار سال قدمت دارد و بارها در آن جست‌وجوهای باستان‌شناسی صورت گرفته است. کل جمعیت این کشور در سال ۱۹۹۷ فقط ۷۸۰ نفر بود اما هنگامی که به ثبت یونسکو درآمد؛ مورد هجوم گردشگران قرار گرفت و هر روز بر جمعیت آن افزوده شد به‌طوری‌که دیگر گنجانش افزایش نفر ندارد.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

گفته می‌شود به طور میانگین روزانه فقط بیش از هزار گردشگر آسیایی در این روستا اقامت دارند و در کنار دریاچه گشت می‌زنند. در خانه بسیاری از مردم بومی این روستا، گردشگران به ناچار سکونت کردند و زندگی از روال عادی خود برایشان خارج شده است. در ماه نوامبر بر اثر یک آتش‌سوزی، بخشی از آبشارهای ساخته شده در قرن شانزدهم میلادی از بین می‌روند.

شهردار هال‌اشتات درخواست کرده جمعیت این روستا به یک سوم کاهش پیدا کند و مانع از تردد گردشگران به این روستا شوند. بسیاری از شرکت‌های گردشگری در کره جنوبی برای این دهکده رویایی و افسانه‌ای مسافر جور می‌کنند و یک سرمایه‌گذار چینی نزدیک به یک میلیارد دلار خرج کرده تا همانند آن را در کشور خودش بسازد.

از سال ۲۰۱۳ و با انتشار انیمیشن «Frozen» بر محبوبیت روستای هال‌اشتات افزوده شده است چون این‌طور شایعه شده که این روستا الهام‌بخش دیزنی در ساخت فروزن بوده است.

هم‌اکنون میزان گردشگران دهکده هال‌اشتات شش برابر شهر ونیز هستند و اتاق‌های هتل‌های آن بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو در هر شب به فروش می‌رسند.

مقامات محلی به شدت از دولت درخواست دارند تبلیغات گردشگری برای این شهر را متوقف سازد ولی شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام به شدت در حال جذب گردشگر برای این روستا هستند.

منبع

   

پستهای اخیر

اطلاعات عمومی کاربران کلاب‌هاوس به صورت تجمیع‌شده منتشر شد: انتشار رایگان اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون…

برخی منابع از جمله سایت CyberNews که معمولا اخبار هک و رخدادهای امنیتی فضای مجازی را منتشر می‌کنند؛ از انتشار رایگان و آزاد اطلاعات عمومی کاربران در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس شامل اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون کاربر خبر داده‌اند. این اطلاعات…

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

۱۰ ترفند عیب‌یابی و رفع مشکل گجت‌هایی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم؛ بدون نیاز به دانش یا هزینه‌…

هر مشکلی بر اثر یک مسئله به وجود آمده است و کافی است منشا آن مشکل را پیدا و بعد رفع کنید. با این وجود، بسیاری از رایج‌ترین مشکلات فناوری دارای راه‌حل‌هایی آسان و سرراست هستند. در ادامه می‌خواهیم به ۱۰ مورد از این ترفندهای عیب‌یابی و رفع…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.