اینتل از دستگاه مفهومی با نمایشگر خمیده پرده‌برداری کرد که آینده نزدیک کامپیوترهای شخصی است

0

طی یک سال اخیر، لپ‌تاپ‌های با صفحه‌نمایش تاشو متعددی مشاهده کردیم. در همین نمایشگاه CES 2020 که هم‌اکنون در جریان است؛ لنوو هم یک مدل لپ‌تاپ ۱۳ اینچی تاشو به نام ThinkPad X1 رونمایی کرد که از تراشه اینتل و نمایشگر خمیده اولد سود می‌برد.

اما طرح‌های اینتل برای آینده کامپیوترهای خمیده به همین‌جا ختم نشده و به صورت اختصاصی در نمایشگاه CES از یک کامپیوتر خمیده مفهومی پرده‌برداری کرده است. این دستگاه می‌تواند الهام‌بخش بسیاری از کامپیوترهای آینده باشد.

این دستگاه نمونه اولیه‌ای Horseshoe Bend نام دارد و از یک صفحه‌نمایش بسیار بزرگ‌تر نسبت به مدل ۱۳ اینچی لنوو بهره می‌برند. یک پنل اولد ۱۷ اینچی با نسبت تصویر ۴:۳ را می‌بینیم که وقتی تا می‌شود روی میز قرار می‌گیرد؛ به اندازه یک لپ‌تاپ سنتی است.

همچنین، دارای یک پایه kickstand همانند سرفیس مایکروسافت است تا در صورت نیاز به صورت یک صفحه‌نمایش کامل استفاده شود و صفحه‌کلید بی‌سیم بتواند با آن جفت شده؛ کارایی یک لپ‌تاپ سنتی بزرگ را پیدا کند.

معمول‌ترین استفاده از این دستگاه به صورت لپ‌تاپ خواهد بود؛ آن‌جا که محتوای وب هم در صفحه‌نمایش و هم زیر انگشتان شما قرار دارد و با اسکرول می‌توانید صفحات وب را مرور و رد کنید. می‌توانید صفحات و پنجره‌ها را به صورت عمودی یا افقی جابه‌جا کنید و کاربردهای جدیدی از کامپیوترها به نمایش بگذارید.

برای مشاهده فیلم و عکس، کافی است دستگاه Horseshoe Bend را برگردانده و روی پایه قرار دهید. با انگشت می‌توانید بخشی از فیلم را نمایش داده و روی آن حرکت کنید.

اینتل در این محصول مفهومی خود از پردازنده ۱۰ نانومتری با معماری Tiger Lake استفاده کرده است. این پردازنده اواخر امسال برای لپ‌تاپ‌ها عرضه می‌شود. این پردازنده اجازه می‌دهد کل شاسی دستگاه ضخامتی ۷ نانومتری داشته و مصرف انرژی به ۹ وات برسد بدون اینکه نیازی به سیستم خنک‌کننده باشد.

فعلا روی این دستگاه ویندوز ۱۰ به طور کامل اجرا شده است ولی اینتل انتظار دارد در آینده ویندز ۱۰X استفاده شود که مناسب‌تر است. از پردازنده و پردازش‌های هوش مصنوعی در این دستگاه مفهومی استفاده شده است و آن‌طور که خبرنگاران گزارش دادند؛ شامل یک درگاه تاندربولت ۴ است که چندین برابر سریع‌تر از USB 3.0 است. از نظر کارت گرافیک هم برای اولین بار از سری Xe با جی‌پی‌یوهای اختصاصی اینتل بهره می‌برد.

اینتل برای تولید این فناوری و کامپیوتر خمیده باید با چندین شرکت سخت‌افزاری همکاری کند و نباید انتظار داشته باشیم در آینده‌ای نزدیک وارد بازار شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.