فاکسکان به جای آیفون، خط تولید ماسک راه‌اندازی کرد

0

در هیاهوی ویروس کرونا در چین، شرکت فاکسکان که عمده تولیدکننده گوشی‌های آیفون اپل است؛ خط تولید ماسک را در کارخانجات خود راه‌اندازی کرد.

به گزارش رویترز از شانگهای، نه تنها فاکسکان بلکه چندین تولیدکننده دیگر هم خطوط تولید خود را برای تولید ماسک و لباس‌های پزشکی بازسازی و اصلاح کردند. کروناویروس در سراسر چین شیوع یافته است و شهرهای بزرگی درگیر آن هستند. به همین دلیل، نیاز به ماسک و لباس پزشکی در این کشور بسیار افزایش یافته است.

البته، برخی از خبرگزاری‌ها اشاره کردند بخشی از ماسک‌های تولیدشده در فاکسکان برای خود کارمندان این شرکت در نقاط مختلف چین ارسال و استفاده می‌شود.

فاکسکان فعلا برخی خطوط تولید معمولی‌اش را تعطیل کرده و اولویت نخست آن‌ها کمک به دولت و مردم چین برای عبور از این بحران شده است. در گام بعدی و پس از تولید ماسک به اندازه کافی، این شرکت بزرگ تولیدکننده تجهیزات الکترونیکی سراغ تولید وسایل اندازه‌گیری دمای مادون سرخ در کارخانه‌هایش می‌رود.

این اقدام فاکسکان و دیگر شرکت‌های تولیدکننده، همکاری و همدلی بخش خصوصی با عموم مردم و دولت را برای تامین کمبودهای تجهیزات پزشکی نشان می‌دهد.

هون های (Hon Hai) مدیر مجموعه کارخانجات فاکسکان روز پنج‌شنبه به طور رسمی اعلام کرد یک خط تولید ماسک را در کارخانه Longhua Park شهر شنزن خود راه‌اندازی کردند. رئیس فاکسکان اظهار امیدواری کرده تا پایان ما نزدیک به ۲ میلیون ماسک توسط این شرکت تولید شود.

این شرکت چینی تایوانی اعلام کرده در ابتدا صدها هزار ماسک تولیدی برای کارمندان خود شرکت و نیروهای داخلی استفاده می‌شوند. اکثر این افراد در داخل خاک چین و کارخانه‌های فاکسکان مشغول به کار هستند.

کمک بخش خصوصی چین برای مبارزه با کرونا

شرکت SAIC-GM-Wuling Automobile نیز که یک سرمایه‌گذار در حوزه خودرو است و توسط شرکت امریکایی جنرال موتورز و دو شرکت چینی دیگر راه‌اندازی شده است؛ نیز روز پنج‌شنبه اعلام کرد ۱۴ خط تولید با ظرفیت ساخت ۱.۷ میلیون ماسک در روز را راه‌اندازی کردند.

شرکت سازنده لباس Hongdou Group که در دهه ۱۹۵۰ راه‌اندازی شده است نیز در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد مجددا خط تولید لباس‌های پزشکی یک بار مصرف خود را به کار انداخته است. این شرکت قصد دارد حدود ۶۰ هزار لباس محافظ یک بار مصرف در طول ماه تولید کند.

در کشور چین به شدت با کمبود ماسک و لباس پزشکی روبرو هستند و در برخی نقاط، خرید و فروش ماسک ممنوع و جیره‌بندی شده است. یکی از تولیدکنندگان ماسک در چین به خبرنگار رویترز گفته است طی چهار روز سفارشات این شرکت ۵۷ هزار درصد (٪۵۷۰۰۰) افزایش یافته است.

در شانگهای، افرادی که تمایل به خرید ماسک داشته باشند؛ باید شناسنامه و شماره تلفن خود را به کمیته‌های محلی بدهند تا با آن‌ها تماس گرفته شود و بعد بروند ماسک‌ها را تحویل بگیرند.

برخی تحلیل‌گران پیش‌بینی کردند تولید گوشی تلفن همراه امسال با ۱۰ درصد افت روبرو باشد چون غالب شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی چین در حالت تعطیلی کامل یا نیمه تعطیل هستند. البته، فاکسکان در چندین نوبت اعلام کرده است تعطیلی برخی کارخانه‌هایش هیچ آسیبی به فروش آیفون نمی‌زند و این شرکت کاهش تولید را جبران می‌کند.

منبع: + و +


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.