استانداردهای سختگیرانه تولید آی‌فون ۵ منجر به اعتراض و درگیری در یکی از کارخانه‌های فاکسکان شد

7

چندی پیش در یکی از پست‌ها نوشته بودم که برخی از خریداران آی‌فون ۵ مشکی، متوجه وجود خراش‌های کوچکی در بدنه آی‌فون‌های خود شده بودند، واکنش اولیه اپل این بود که ادعا کند وجود این نواقص کوچک در وسایلی که در آنها روی آلیاژ آلومینیوم، رنگ می‌خورد، طبیعی است، اما از سوی دیگر ظاهرا اپل به فاکسکان فشار آورد که کیفیت تولید را بالاتر ببرد، به همین خاطر فاکسکان به تیم کنترل کیفیت خود اعلام کرد که به دقت ساخته‌ها را کنترل کنند و آن آی‌فون‌هایی را که مشکل ظاهری بیشتر از دو صدم میلیمتر داشته باشند، نپذیرند.

فاکسکان

این میزان نقص آنقدر ناچیز و جزئی است که خیلی اوقات با چشم غیرمسلح هم نشود، آن را تشخیص داد. کارگران که خود را در فشار می‌دیدند و رعایت این استانداردها را بدون دوره‌های آموزشی تکمیلی، غیرمنطقی می‌دانستند، به همین خاطر دست به اعتراض زدند و سه تا چهار هزار نفر از آنها بیرون کارخانه اجتماع کردند، این امر موقتا منجر به توقف تولید کارخانه و درگیری کارگران با تیم کنترل شد، با مداخله نگهبان‌ها اوضاع متشنج شد و منجر به خرابی‌های محدود در کارخانه، مجروح شدن تعدادی از طرفین و حتی بستری عده‌ای شد.

فاکسکان

منبع

 
7 نظرات
 1. REza می گوید

  این نفر توسط فاکس کان رو شده
  و گفته شده درگیری به خاطر چیز دیگه ای بوده
  ولی فکر نکنم علت دیگه ای واسه باشه

 2. MXRX می گوید

  جدا از رفتار مدیر عامل فاکسکان نسبت به کارمندان خود, مدیر عامل کارخانه‌ فاکسکان و ناظران کنترل کیفیت اگه رو کنترل کیفیت محصول نهایی و مواد بکار رفته نظارت و دقت بیشتری میکردند این مشکلات برای آیفن جدید پیش نمی آمد. پس تقصیر بیشتر به گردن ناظر کیفی و کارگران مونتاژ کار و مواد اولیه بکار رفته در ساخت گوشی هست.

 3. محسن می گوید

  اعتراضشون برای من از همه موارد جالبتره

 4. Parham می گوید

  جالبه تو یک پزشک صفحه ی حوادث هم داریم:دی

 5. فرشاد می گوید

  ۰.۰۲ واقعاً نامردیه!
  با توجه به ابعاد گوشی حداکثر تلرانس باید ۰.۱۵ باشه

 6. من اپارت می گوید

  اخیرا ویدیو هایی در یوتیوب دیدم که به شرایط دشوار کاری کارگران فاکس کان می پرداخت. دستان کارگری را به خاطر می آورم که برای صیقل آلومینیوم هر چه لطیف تر محصولات اپل، تاول شده بود. شرایط دشوار زندگی در روستاهای فقیر نشین چین و کمک به خانواده های دردمندشان، آنها را با دستمزدهای ناچیز مقابل فضای پادگانی فاکس کان به خط کرده بود. جریان خودکشی های پی در پی و نصب حفاظ های بازدارنده از پرش کارگران از خوابگاه شان هم که بوضوح به تصویر کشیده شده بود. راستش را بخواهید دردم آمد. قصد خرید یک آیمک برای کارهایم داشتم اما همچنان این تصاویر آزارم می دهند.
  واقعا نمی دانم چه بخشی از علاقمندان ایرانی اپل این بعد قضیه را هم دیده اند. اگر کسی علاقمند است می توانیم در این باره بنویسیم. بحث کنیم و برای انتخاب دوستانی هم که به هر دلیلی طرفدار محصولات اپل هستند احترام قایل شویم.
  متشکرم

 7. www.mojerasa.ir می گوید

  واقعاً ارزش نداره بخاطر این خراش کوچیک کارگران رو اذیت کنن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.